Jump to content

Moto Zajednica

Zajednička tema za sve moto vlog-ove

Recommended Posts

• U prolazu, 83 postova

Slazem se Slobodanom, ceo klip cekam da ga barem malo zavrtis hahahaha 

Evo ti ideje: nazovi serijal "Prvi utisci" . Tu vec ne moras da kazes nesto puno, na pocetku klipa objasni kako imas veoma malo vremena da testiras motor, tako da ces reci ono najvaznije i da nemas vremena da uradis full "review" . Uglavnom kazes sta i kako primecujes na prvu loptu i preneses neka svoja iskustva i uporedis sa necim sto si vec vozio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• ..., 2396 postova
  • Motocikl: Yamaha FZ6 2006

Ја знам да би имао више прегледа да "заврћем" и јурцам около, али једноставно је у конфликту са мојим циљем и ставом. Ја више желим да пружам добар пример како се на мотору може уживати и без јурцања, курчења и доказивања. Да објасним почетницима да треба да возе пажљиво и користе опрему а не да чим седну на мотор да заврћу гас и покушавају да се докажу негде и некоме.
Знам какав сам клинац био и колико се размишљање променило како сам сазрео. Нећу никога да носим на души а ако бар један клинац послуша моје савете и то утиче на његову вожњу, мој циљ је испуњен.

Канда сам ја једини лик који кропује делове своје вожње где вози брже.

• Podržavam 3

• U prolazu, 83 postova

Tom logikom treba izbrisati svaki video gde se vozi brze, gde se koriste oruzja, gde ljudi probaju kojekakve droge itd.
Nikoga ti neces svojim videom naterati na nesto. Da, mozda ces im dati ideju, ali hvala bogu pa svi imamo neki nivo zdravog razuma i mozemo da procenimo da li je nesto opasno ili ne. Sto se mladjih koji gledaju tice, njihovi roditelji su tu da ih uce sta treba da se radi a sta ne. Svi smo mi igrali need for speed,gta,cs barem jednom u zivotu ali niko od nas nije posle toga vozio 250 na sat i ubijao ljude napolju. Mozda sam preterao malo, ali shvatices poentu

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

• Podržavam 1

• Svrati ponekad, 205 postova
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Brate sta se opterecujes, zavrni ga slobodno samo zamagli sat, i sta te briga... tako svi rade, vozi 200, al ako se ne vidi, nikom nista... samo bezbedno nek je

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

Hvala svima na podrsci, potrudicu se da maksimalno opravdam vase ukazano poverenje i podrsku :) za sad sam samo Najavu uploadovao, u obradi mi je sledeci snimak, snimke cu redovno uploadovati na yt-u i naravno sherovati ovde!
@Dexason  na IG : @shonemotovlog   na FB: http://facebook.com/Shonemotovlog 

• Podržavam 2

• Hronični Motociklopata, 3865 postova
  • Motocikl: Vrištavac 600R

Sto se tice ovog testiranja polovnjaka, vrlo je dobra ideja i podrzavam je skroz, napokon da ljudi mogu da pogledaju neku recenziju  o zeljenom motoru i na nasem jeziku, ALI mislim da bi bilo bolje kad bi taj test uradio sa vlasnikom motora, posto ga on poseduje i moze mnogo vise da kaze o njemu jer ima iskustva sa njim, e sad, nece svako da se snima, ali mislim da bi u moru motorista i forumasa uvek nasao nekog sa trazenim modelom ko bi rado hteo da uradi test.
Ono, nadjete se negde, i popricate o motoru, mane, prednosti, iz dva ugla (pristrasan i ne pristrasan :))   

• ..., 2396 postova

Ууу, обећава :)

Још нек је и неки микрофон добар у кациги, биће то супер ;)

• Podržavam 1

• ..., 2396 postova

Е то, размишљао сам о томе али наравно проблем је што много њих неће пред камеру. Наравно да бацим коју реч са власницима пре тога о мотору, али код овог сузукија је био случај да је то власнику први мотор и није баш стручан око много ствари.

Хвала свима људи на предлозима и критикама, сад су ми јасне неке ствари које сам заборавио, исправићемо то у следећим клиповима :)

• Svrati ponekad, 407 postova
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Evo napokon i ja pogledao malo bolje, pa par dobronamjernih komentara: Npr. za pranje vizira bi mogao dati vise od jedne povoljne mogucnosti, dakle malo istraziti nacine i proizvode i iskustva drugih pa onda komentirati lose -dobro--najbolje. Ja u pauzama stavim mokar papir na vizir par minuta, on omeksa sve te bubice , i onda ga obrisem krpom od mikro vlakana ili papirnom maramicom. Takodjer koristim vlazne maramice za ciscenje vatrogasnih vizira ili gas maski, ako mi se zuri.Ne kazem da je moj nacin bolji , ali samo da postoje opcije. Isto tako i za voznju suvozaca i slicno, razliciti motori s razlicitim ovjesima i opremom ce uvjetovati razlicito ponasanje suvozaca i njegov smjestaj i udobnost, a samim tim i sigurnost. Takodjer ovo s naginjanjem, s tim se ne slazem, jer da bi motor isao u zavoj kako treba pri normalnim brzinama, niti ja niti suvozac se ne moramo uopce nagnut. to je nacin na koji ja vozim, motor u jednu stranu ja u drugu - ionako ga naginje counter steering a ne nas polozaj tijela. I za rukohvate , tj. suvozaca koji se pridrzava za tank, u mom slucaju nemoguce .Ukratko, nisam nezadovoljan vidjenim, ali ako zelis napredak treba se malo potruditi oko kvalitete proizvoda koji nam nudis :-) Hrabro dalje i sretno

• ..., 2396 postova
Evo napokon i ja pogledao malo bolje, pa par dobronamjernih komentara: Npr. za pranje vizira bi mogao dati vise od jedne povoljne mogucnosti, dakle malo istraziti nacine i proizvode i iskustva drugih pa onda komentirati lose -dobro--najbolje. Ja u pauzama stavim mokar papir na vizir par minuta, on omeksa sve te bubice , i onda ga obrisem krpom od mikro vlakana ili papirnom maramicom. Takodjer koristim vlazne maramice za ciscenje vatrogasnih vizira ili gas maski, ako mi se zuri.Ne kazem da je moj nacin bolji , ali samo da postoje opcije. Isto tako i za voznju suvozaca i slicno, razliciti motori s razlicitim ovjesima i opremom ce uvjetovati razlicito ponasanje suvozaca i njegov smjestaj i udobnost, a samim tim i sigurnost. Takodjer ovo s naginjanjem, s tim se ne slazem, jer da bi motor isao u zavoj kako treba pri normalnim brzinama, niti ja niti suvozac se ne moramo uopce nagnut. to je nacin na koji ja vozim, motor u jednu stranu ja u drugu - ionako ga naginje counter steering a ne nas polozaj tijela. I za rukohvate , tj. suvozaca koji se pridrzava za tank, u mom slucaju nemoguce .Ukratko, nisam nezadovoljan vidjenim, ali ako zelis napredak treba se malo potruditi oko kvalitete proizvoda koji nam nudis :-) Hrabro dalje i sretno

Све је на месту, наравно да постоји више начина за прање визира, ја сам изнео свој начин на који ја то радим, који је својевремено био високо оцењен на овом форуму као један од најбољих. Што се тиче положаја сувозача, наравно да зависи од типа до типа мотора, кад будем мењао мотор правимо нови клип :);)

Једино не могу да се сложим око овога "мотор у једну страну - ја у другу". По мом мишљењу то никако не иде. Ја сам рекао да је најбоље да се остане у истој оси са мотором, нисам спомињао нагињање. Нагињање више од мотора се користи можда код неких екстремних пролазака кроз неке кривине.
Хвала на саветима и подршци, све је прихваћено са разумевањем :)
  • Podržavam 1

• ..., 2396 postova
Baki češće si na jutjubu nego Vučić na Pinku

Да не буде да само он нешто ради у овој држави :) ахахаха

Није то ништа, видећеш тек на лето кад прођу ове обавезе око факултета па крене :);)

• ..., 2396 postova

Нисам ни приметио да сам тако често на јутјубу, али једноставно занимљиво ми је и волим да снимам, едитујем и избацујем клипове, тако да нисам ни осетио :)

• U prolazu, 91 postova
  • Motocikl: gsxr600

Teško je da te isprati čovek kroz sve. Ja koji volim motore pa mi svaki dan iskaču klipovi od tebe mrsko mi da ih palim. Dobronamerna kritika!

Ali ako voliš i misliš da tako treba samo napred :)

46 minutes ago, Svaler said:

Ја сам рекао да је најбоље да се остане у истој оси са мотором, нисам спомињао нагињање. 

U redu je da nam se misljenja razlikuju. Ja i dalje postujem to sto radis ali mislim da teba biti pazljiv kad se takvi videi prave, jer ce imati utjecaja na mlade , koji ce kroz to mozda uciti kako voziti. Meni uspravnost tijela ne utjece na prolazak kroz krivine, a pomaze da vidim malo dublje ispred sebe. Zato sam i predlozio alternativne poglede i misljenja u videu, uz tvoj zakljucak na kraju, pa nek svako odluci sto im pase. Jos uvijek samo prijateljska sugestija :-) Pozz

odavno ga pogledao. I tamo kaze da naginjanje tijela ne pridonosi skoro nista naginjanju motora. Ja smatram (moje misljenje, i ne ucim nikoga nicemu)da se motor treba nagnut a ne ja :-) Zar to svi ne radimo kad u voznji izbjegavamo nesto na cesti- motor u jednu a ja u drugu stranu? Ali meni dosta, ne zelim covjeku brljat temu :-)

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja