Jump to content

Moto Zajednica

Prvi motor

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd

Planiram ove godine da kupim svoj prvi motor.Nemam iskustva sa jacim motorima do sada sam vozio samo skutere.

Dosta modela mi je zapalo za oko ali najpre bih uze od nekoga sa foruma sa proverenom istorijom.Pratim vec duze vreme oglase i vidim da se cene za isti model i isto godiste mogu razlikovati i do 1000€.Tako da bas i nemam realnu predstavu koja je realna cena motocikala.

Motore koje gledam su uglavnom naked-i.

Honda Hornet 600(ali mislim da mi je prejaka trazim nesto za svakodnevnu opustenu voznju)

Suzuki Bandit 600

Honda CBF 600 (ili CBF 500 mada nju sam samo jednom video u oglasima)

Yamaha Fz6n(mada isto mislim da mi je prejaka i malo jaca sa cenom)

Ducati Monster 600 ili 620

Yamaha TDM 850

Kawasaki Er6n

Honda Cb 500

Suzuki sv 650n

Prednost dajem dvocilindrasima nekako vise odgovaraju mom nacinu voznje i ono sto meni treba od motora(gradska voznja i ponekad malo van grada) mada vozio sam samo na obuci Fazera S2 i Hondu NC750 i lepsi mi je osecaj sa dva cilindra na Hondi.

Planiram da izdvojim oko 2500€

Pa ako ima neko nesto da ponudi neka piše.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Mogu da ti preporucim ovaj motor

http://www.polovniautomobili.com/motori/9670020/kawasaki-er-5

Bas juce sam se slucajno upoznao sa vlasnikom, stariji i ozbiljniji covek, voli motore i mnogo je lepo odrzavao ovu Kawu, prelazi na nesto jace, a ovo bi da proda, motor je zaista u super stanju...

Da napomenem, ja od ovoga nemam nista, mozda i vlasnika nikad vise necu videti, ali da ja kupujem i da su mi kriterijumi kao i tebi, nazvao bih coveka...

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd

Er 5 je zapravo bio prvi motor o kome sam razmišljao ali sam ga vremenom nekako zaboravi i izbacio iz liste zelja.Čitao sam dosta o njemu dosta hvaljen motor samo nije mi bas privlacan na oko.

Hvala u svakom slučaju

Mada ovaj izgleda baš očuvano :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Dexason Ovo je baš jaka cena.  Drugar je kupio 2002 godište za 1400e, u odličnom stanju. Uložio za novu gumu i par sitnica još 200 e i ima potpuno ispravan i pouzdan motor.

P.S. Ne mogu da isključim boldovanje :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Jbga. zakasnio si :(

 

Prodao sam za te pare pre 2 meseca Suzuki SV 650n 2007god u fabrickom stanju.

 

Motor je za svaku pohvalu, inace prvi jaci motor koji sam vozio.

Poteze kao lud i odlicno se ponasa u voznji.

I sto je najvaznije za tebe "prasta" sitne pocetnicke greske kojih ce sigurno biti.

 

Presao sam sa njim oko 30.000 km i nisam imao nikakvih problema.

Putovao sam u Bec, Rumuniju, Hrvatsku, Sloveniju, Makedoniju, Albaniju, Crnu goru i Madjarsku.

 

Potrosnja oko 5L/100km, uz redovno odrzavanje ima da se navozas.

 

Kod mene je bio 4 godine i za to vreme nisam imao ozbiljnih kvarova.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Dexason Ovo je baš jaka cena. Drugar je kupio 2002 godište za 1400e, u odličnom stanju. Uložio za novu gumu i par sitnica još 200 e i ima potpuno ispravan i pouzdan motor.

P.S. Ne mogu da isključim boldovanje :neznam:

I vlasnik je svesta da je cena "malo jaca", ali nije fixna i nije mu hitna prodaja.. Jednostavno receno, kako sam ja stekao utisak, to je njegovo razmisljanje o stanju svog motora, ako me razumes.. U smislu, da mu nesto fali i cena bi bila niza... Razumem ja da je tvoj drugar kupio za manje pare, ali to nije merilo za formiranje cene, mogao je i da dobije na poklon.. Ja sam samo preporucio motor koji sam video uzivo, licno pricao sa vlasnikom ne kao kupac - prodavac, nego kao dva slucajna poznanika... Da imam neki drugi sa spisku, naveo bih... Ovako, samo mogu da pozelim srecnu kupovinu :):):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd

Svaka preporuka je dobro dosla.
A što se tice cena to sam i napisao bas postoji velike oscilacije npr. Hornet 2002 god ide od 2000(neki cak i manje) a neko trazi cak i vise od 3000.Ali ako je dosta ulozeno u motor i ako je redovno odrzavan nije mi zao da dam vise novca ako znam sta time dobijam.
Jel plav suzuki bio???

Kad sam vec otvorio temu mozda bi neko ko ima vise iskustva mogao da pogleda barem po slikama odprilike kako vam se cine

https://www.polovniautomobili.com/motori/9720720/suzuki-sv-650  za ovaj sv650 nesto ima cudno na ramu to me brine samo 

https://www.polovniautomobili.com/motori/9719302/honda-cbf-600-n  ovo je mozda i favorit jedino sto je iz uvoza verovatno je preprodavac neki a kod nas  preprodavci uglavnom nesto mute 

https://www.polovniautomobili.com/motori/8164452/suzuki-gsf-600-bandit  ovj se bas dugo prodaje a ima ok cenu tako da predpostavljam da mu nesto fali a ne ide mi se do vranja da to proverim

https://www.polovniautomobili.com/motori/9157283/ducati-monster-600 koci me ova homologacija ne znam sa time da li bi izasao na kraj i da li moze uopste da se uradi za ovaj motor

https://www.polovniautomobili.com/motori/9604200/yamaha-fz6-fz6n-fazer   i ovo je preprodavac neki ali mi bas deluje ok motor

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ako ti je budzet dobar ima jedan Fz6n kao nov , ima ga u oglasima prodaje Vuk. Motor je kao casa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Nijeee, Crne boje je bio.

Otisao je u Beograd u neku Auto-skolu.

 

Jednostavno moras da se pokrenes i pogledas motor uzivo, slike iz oglasa nisu merodavne.

Kad nesto interesantno vidis, odes i pogledas.

Neki kace starije slike gde je motor jos bio ocuvan ili slike kad je on kupovao, a kad dodjes tamo motor ne lici ni blizu na onog sa slike.

Slabo ko slika ostecenja na motoru, ako postoje on slika izdaleka da se ne vide na prvi pogled.

Veruj mi da sam video sve i svasta trazeci pravi za mene, neki cak stoje prljavi jos od voznje iz prosle godine. ;)

Pojedini nemaju ni akumulator da upale motor a hoce da ga prodaju, i jos tvrde da je maksimalno odrzavan.

 

Ali isto tako postoje i skromni ljudi koji se ne hvale mnogo po oglasima sa motorom koji stvarno vredi svaku paru.

Obisao sam najmanje 8-10 motora pre nego sto sam nasao nesto sto meni odgovara.

I na kraju sam kupio motor koji nije ni bio u oglasu, nasao ga drug kod prijatelja u garazi.

 

Nisu bas svi krivi kad odes i vidis da je motor krs, ljudi jednostavno nisu imali priliku da vide bolji i misle da je njihov najlepsi.

Zato nemoj mnogo da se raspravljas, svadjas, ubedjujes i gubis vreme, jednostavno kazes "hvala, nije to ono sto sam trazio i zdravo"

 

Zvali su me milion njih i nudili sve i svasta, na kraju ga je kupio treci kupac koji je dosao da vidi motor.

Onaj koji je tebi sudjen nece se sigurno prodati, samo ga moras naci. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd

Da naravno treba sve to pogledati uzivo slazem se samo ne bi da odem do Jagodine Vranja pa Novog Sada da bi zakljucio da nije to ono sto trazim.
Ne znam koliko sam merodavan ali trziste motocikala polovnih je bas slabo malo ih ima i dugo se prodaju.Budzet je oko 2500e mogao bi da se opruzim i dosta vise od toga ali mislim da je bolje imati barem jos toliko u steku  za kvalitetno odrzavanje motora a mora i skolarina da se placa :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: 599

Od svega sto si nabrojao najbolji izbor za opisano bi ti bio er6n. Mada sto se tice svih nabrojanih po pitanju snage, sve je to jako slicno i blizu :)

 

Izaberi sta ti se svidja na oglasima i stvari ce ti se same posloziti jer ces ih pola odbaciti cim ih vidis, a znati ces koliko je ko fleksibilan u cijeni i u koji koliko treba uloziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Pozdrav druze,ako mozes da se ispruzis malo vise,dodji kod mene bar da pogledas motor I da se upoznamo,ako ti se svidi,dogovoricemo se oko cene. Na motoru je sve uradjeno,bas samsam ga cuvao,pazio I mazio I voleo bih da ga uzme neko sa foruma.

Kontaktiraj me na pm ili viber ako zelis da pogledas motor,ja sam trenutno u inostranstvu,ali uvek mozes da pogledas motor,u garazi je pod ciradom. :)

 

Hvala kolega Astral na preporuci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd

Video sam na slikama motor i gledao sam ga jos davno mislim da ti je cena apsolutno razumna za to godiste i da ispod 3500 ne bi trebao ni da ga prodajes,ali ja ne bi isao preko 2500.Hvala na ponudi siguran sam da ce onakav motor naci pravog kupca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Video sam na slikama motor i gledao sam ga jos davno mislim da ti je cena apsolutno razumna za to godiste i da ispod 3500 ne bi trebao ni da ga prodajes,ali ja ne bi isao preko 2500.Hvala na ponudi siguran sam da ce onakav motor naci pravog kupca.

Nema na cemu. Srecno sa kupovinom I preporuke za Fz6 kao motor,vozi se kao bicikla,jeftin za odrzavanje I jako pouzdan agregat :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Bolje je uvek kupiti mladju i ocuvanu masinu o kojoj je neko brinuo nego kupiti zapusten jeftiniji motor. Po nepisanom pravilu pojede jos gomilu para +stres. Svako sebi zna najbolje.

Puno srece!Pozdrav i vidimo se na drumu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala na savetima.

Fz6 sam vozio na obuci samo sa maskom mozda je cak i prejak za mene.

Slazem se gledam da do 2500 nadjem nesto sto je dobro odrzavano zato sam se i obratio ovde da nadjem nesto od nekoga sa foruma ko je pouzdan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Da naravno treba sve to pogledati uzivo slazem se samo ne bi da odem do Jagodine Vranja pa Novog Sada da bi zakljucio da nije to ono sto trazim.

Ne znam koliko sam merodavan ali trziste motocikala polovnih je bas slabo malo ih ima i dugo se prodaju.Budzet je oko 2500e mogao bi da se opruzim i dosta vise od toga ali mislim da je bolje imati barem jos toliko u steku  za kvalitetno odrzavanje motora a mora i skolarina da se placa :D

 

Pozdrav kolega, ako te bude interesovao neki motor na relaciji Novi Sad - Titel, mogu ga pogledati kada budem u prolazu pa ti javiti vredi li da se cimas da dolazis. Ja sam u petak u BG-u gledao 3 motora za sebe, sva 3 su uzivo izgledala mnogo losije nego na slikama. U subotu odem po preporuci da pogledam jedan motor i kaparisem ga odmah zato sto je u dobrom stanju i uzivo izgleda isto, a mozda cak i bolje nego na slikama... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Da naravno treba sve to pogledati uzivo slazem se samo ne bi da odem do Jagodine Vranja pa Novog Sada da bi zakljucio da nije to ono sto trazim.

Ne znam koliko sam merodavan ali trziste motocikala polovnih je bas slabo malo ih ima i dugo se prodaju.Budzet je oko 2500e mogao bi da se opruzim i dosta vise od toga ali mislim da je bolje imati barem jos toliko u steku  za kvalitetno odrzavanje motora a mora i skolarina da se placa :D

 

Pozdrav kolega, ako te bude interesovao neki motor na relaciji Novi Sad - Titel, mogu ga pogledati kada budem u prolazu pa ti javiti vredi li da se cimas da dolazis. Ja sam u petak u BG-u gledao 3 motora za sebe, sva 3 su uzivo izgledala mnogo losije nego na slikama. U subotu odem po preporuci da pogledam jedan motor i kaparisem ga odmah zato sto je u dobrom stanju i uzivo izgleda isto, a mozda cak i bolje nego na slikama... :)

 

Hvala za sad nista u tom reonu.Ako nesto izleti javljam.Ni ne zuri mi se pratim oglase vec godinu dana.Ako neko sa foruma zna nekog sto bi mi odgovaralo neka javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova

Da naravno treba sve to pogledati uzivo slazem se samo ne bi da odem do Jagodine Vranja pa Novog Sada da bi zakljucio da nije to ono sto trazim.

Ne znam koliko sam merodavan ali trziste motocikala polovnih je bas slabo malo ih ima i dugo se prodaju.Budzet je oko 2500e mogao bi da se opruzim i dosta vise od toga ali mislim da je bolje imati barem jos toliko u steku  za kvalitetno odrzavanje motora a mora i skolarina da se placa :D

 

tesko druze da ces kupiti motor ispred kuce.ta varijanta (koja bi svima nama odgovarala) da nam bude dve kuce od nas,da je k'o nov i da je 30% ispod cene jeste lepa,ali nije realna. svi mi tesko zaradjujemo novac i jos teze skupimo za motor,ali motori oko 2500eura su motori preko 10 ili 15 godina starosti. Dobri motori za povoljne pare su retkost,a kada se i pojave odlaze u danu,tako da ces ipak morati malo da putujes po zemlji Srbiji-ali se nemoj bojati,tolika smo zemlja da bi i sa jednim skuterom od 49 mogao u danu da odes da vidis motor i da se vratis kuci.Mada i nemoras,ako vec trazis motor godinu dana,tebi se ne zuri,sacekaj jos koji mesec il godinu,sta znas mozda naleti negde u komsiliku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Da naravno treba sve to pogledati uzivo slazem se samo ne bi da odem do Jagodine Vranja pa Novog Sada da bi zakljucio da nije to ono sto trazim.

Ne znam koliko sam merodavan ali trziste motocikala polovnih je bas slabo malo ih ima i dugo se prodaju.Budzet je oko 2500e mogao bi da se opruzim i dosta vise od toga ali mislim da je bolje imati barem jos toliko u steku  za kvalitetno odrzavanje motora a mora i skolarina da se placa :D

 

tesko druze da ces kupiti motor ispred kuce.ta varijanta (koja bi svima nama odgovarala) da nam bude dve kuce od nas,da je k'o nov i da je 30% ispod cene jeste lepa,ali nije realna. svi mi tesko zaradjujemo novac i jos teze skupimo za motor,ali motori oko 2500eura su motori preko 10 ili 15 godina starosti. Dobri motori za povoljne pare su retkost,a kada se i pojave odlaze u danu,tako da ces ipak morati malo da putujes po zemlji Srbiji-ali se nemoj bojati,tolika smo zemlja da bi i sa jednim skuterom od 49 mogao u danu da odes da vidis motor i da se vratis kuci.Mada i nemoras,ako vec trazis motor godinu dana,tebi se ne zuri,sacekaj jos koji mesec il godinu,sta znas mozda naleti negde u komsMot

Motore koje gledam i jesu odprilike tog godista cak i stariji to me ni ne zanima previse koje je godiste motor ako je dobro odrzavan.Gledam da nadjem nesto u okolini Beograda ne ide mi se bas do Subotice,Nisa,Vranja da bi skontao da nije to to sto je u oglasu.Gledao sam jednog TDMa 850 sa foruma(i najradije bi tako i uzeo od nekoga sa foruma) treba da se isproba samo i da ga oteram kod majstora ako je ok verovatno uzimam.Nego sam nasao na forumu da se mu je radilica slaba tacka,da li je to tacno ili samo neke glasine nemam pojma,mada ako ce kod mene da rikne nek rikne sve se moze popraviti.

U principu ako neko ima jos nesto za prodaju do 2500e nije zgoreg i to da se pogleda(Hornet,Bandit,CB500...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja