Jump to content

Moto Zajednica

Da li kupiti neregistrovani motor iz uvoza

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

Dođete pred bilo koju policijsku stanicu ili zamoliš neku patrolu na ulici da ti po serijskom broju radio vezom proveri da li za vozilom postoji potraga u sistemu.

Jeste i ako postoji onda dolati do problema posto se vozilo mora oduzeti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Bas to , moze i varijanta da se provozas do prve granice ali ako ima neki problem odmah oduzimaju vozilo . trik je kako proveriti pre kupovine .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Nema mnogo polemike, niko ti ga neće proveriti i vratiti ako je u sistemu u potrazi. Ako prodavac ne dopušta proveru bolje mu se zahvaliti na vremenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Nema mnogo polemike, niko ti ga neće proveriti i vratiti ako je u sistemu u potrazi. Ako prodavac ne dopušta proveru bolje mu se zahvaliti na vremenu.

 

Ma prodavac mu dopusta nego gde proveriti ? da sednes na motor i ides do prve granice ? moras prvo da ga registrujes ( istekla reg)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

 

Nema mnogo polemike, niko ti ga neće proveriti i vratiti ako je u sistemu u potrazi. Ako prodavac ne dopušta proveru bolje mu se zahvaliti na vremenu.

 

Ma prodavac mu dopusta nego gde proveriti ? da sednes na motor i ides do prve granice ? moras prvo da ga registrujes ( istekla reg)

 

Nacini provere da li se motor potrazuje u inostranstvu i verodostojnost broja motora i sasije, za koje znam jesu preko interpola tj. njihove baze podatake i ako poznajes nekog ko radi u Krim. Tehnici u policiji, momci koji vestace vozila imaju pristup sistemu i imaju sablon kako treba da pocne br. motora ili sasije za odredjenu marku, tipa za Hondu 5. br. po redu prestavlja regiju gde je sklopnjen, lupam 3. br. po redu godinu proizvodnje......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Ja sam pisao o proveri vozila u Srbiji. Krim tehnika se bavi veštačenjem broja šasije i motora vozila i poseduje određene metode za utvrđivanje regularnosti i nema izdvojeni sistem za pretragu van MUP, ali je naj bolje rešenje da ga pregledaju baš oni. Njihov nalaz može biti da fbr pripada vozilu i da u našem sistemu nema potrage za vozilom ali ostaje ta provera u sistemu interpola i EU. Ne znam, možda prilikom pravljenja "ulaza" oterati prikolicu i do suseda pa tamo zamoliti za proveru mada će i ta provera svakako biti naknadno učinjena nakon prve registracije kada ti daju i onu potvrdu da u roku od dva meseca ne otuđujete vozilo itd dok se ne završe provere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Ajd ovde da pitam , o tome se kao prica .

 

Drugar hoce da kupi jedan motor ali hoce prvo da proveri dal' nije kraden u srb ili inostranstvu , motor registrovan u srb par puta ali naravno to kod nas nista ne znaci pa moguce kad dodje na granicu da bude svasta .

Zvao je AMSS jer oni imaju tu opciju provere legalnosti i ladno mu rekli " trenutno ne pruzamo tu uslugu , aktiviracemo je krajem 2017 god " .

Od nekih se culo da jedino to moze da se proveri u mup "29 novembar" ali koliko je to tacno .

 

el imao neko slican problem ?

 

 

 

Ja ti mogu proveriti da li je skinut sa osiguranja iz nekog razloga. Da li kraden ovde ili preko to je vec ozbiljna procedura koju radi policija i nisam bas siguran da li moze tako brzo da se odradi :)

Ako ti nesto znaci provera da li je skinut sa osiguranja posalji mi na mejl podatke i provericu.

Pozdrav 

Darko

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Tako je, regularnost brojeva mozemo mi da utvrdimo bla bla da se ne ponavljamo sad nas dvojica dzaba ovde, a za preko samo Interpol baza. Ali realno, ako prodavac tupi oko papira itd makni se toga i kao sto su ljudi vec napisali nije to jedini motor! Ne treba ti beda, da posle nekog vremena ti pokucaju na vrata i oduzmu vozilo, nit para kojima si ga platio nit motora. Pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Tako je, regularnost brojeva mozemo mi da utvrdimo bla bla da se ne ponavljamo sad nas dvojica dzaba ovde, a za preko samo Interpol baza. Ali realno, ako prodavac tupi oko papira itd makni se toga i kao sto su ljudi vec napisali nije to jedini motor! Ne treba ti beda, da posle nekog vremena ti pokucaju na vrata i oduzmu vozilo, nit para kojima si ga platio nit motora. Pozzzz

 

Ma nije samo problem oko ovog motora , drugar se nasao u takvoj situaciji , covek pristaje na bilo kakve provere ali gde proveriti . Svaki motor koji je u oglasima i sve i da je registrovan moze biti kraden .

 

Razmisljam onako ne vezano za njegovu situaciju , odem recimo da kupim auto koji je registrovan u srbiji , uradim prenos i reg i krenem na more , na granici me zaustave i oduzmu mi kola , sta onda ?

 

Zar ne bi trebalo prilikom izdavanja tablice i registracije da sup pre nego sto mi da tablicu da proveri dal je to vozilo trazeno bar u Srb ?

  Koliko sam ja cuo to nije slucaj , da mogu posle uredne registracije da te zaustave na ulici i izvrse proveru i da oduzmu vozilo ako je neregularno ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

 

Tako je, regularnost brojeva mozemo mi da utvrdimo bla bla da se ne ponavljamo sad nas dvojica dzaba ovde, a za preko samo Interpol baza. Ali realno, ako prodavac tupi oko papira itd makni se toga i kao sto su ljudi vec napisali nije to jedini motor! Ne treba ti beda, da posle nekog vremena ti pokucaju na vrata i oduzmu vozilo, nit para kojima si ga platio nit motora. Pozzzz

 

Ma nije samo problem oko ovog motora , drugar se nasao u takvoj situaciji , covek pristaje na bilo kakve provere ali gde proveriti . Svaki motor koji je u oglasima i sve i da je registrovan moze biti kraden .

 

Razmisljam onako ne vezano za njegovu situaciju , odem recimo da kupim auto koji je registrovan u srbiji , uradim prenos i reg i krenem na more , na granici me zaustave i oduzmu mi kola , sta onda ?

 

Zar ne bi trebalo prilikom izdavanja tablice i registracije da sup pre nego sto mi da tablicu da proveri dal je to vozilo trazeno bar u Srb ?

  Koliko sam ja cuo to nije slucaj , da mogu posle uredne registracije da te zaustave na ulici i izvrse proveru i da oduzmu vozilo ako je neregularno ?

 

Prilikom svake registracije vozila radnici u odseku za registraciju vozila to isto vozilo moraju da provere kroz sistem, da li se ono potrazuje po br. sasije ili br. motora i da li se potrazuju tablice tog vozila, ne mogu ti produziti reg ili odjaviti vozilo ukoliko ne izvrse tu proveru! Ukoliko je vozilo tek nabavljeno, oni ga registruju ali dobijas zabranu otudjenja 2 meseca, jer toliko treba Interpolu da proveri da li se to tek nabavljeno vozilo iz inostranstva potrazuje preko. Jedini problem koji se sad pojavio jeste, sudski izvrsitelji, sud raspisuje potragu za vozilima zbog tamo nekih dugova i naplate, pa se moze desiti da ti kupis auto/motor i odes da registrujes oni izvrse proveru i utvrde da se vozilo oduzima zbog duga itd.... Veoma cesta pojava, mi u redovnoj kontroli saobracaja cesto naletimo na vozila koja se potrazuju od suda zbog dugovanja, do duse uglavnom su to "sirotinjska" vozila od 20.000+ :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Aha , znaci koliko sam razumeo policija prilikom same registracije proveri dal' se vozilo potrazuje u srb pa tek onda izda tablice .

Znaci ako je auto bio reg u srb i ti ga kupis verovatno se ne potrazuje u srb , da se potrazuje oduizeli bi ga prilikom izdavanja tablice ili ne bi izdali tablicu ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

To pod uslovom da je vozilo u opste otislo na tehnicki.. Nemojte da se lazemo pa kod nas je moguce registrovati vozilo i bez odlaska na tehnicki preko raznih agencija za 2k din. Ja tehnicki pregled zahtevam zato sto zaista zelim da mi neko proveri tehnicku ispravnost, a ljudi voze po drumovima lesine od vozila koje su zadnji put na tehnickom bila '96 kad su uvezena u Srb kao polovna.. Pitaj Boga ko za njima place u It,D,A....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

To pod uslovom da je vozilo u opste otislo na tehnicki.. Nemojte da se lazemo pa kod nas je moguce registrovati vozilo i bez odlaska na tehnicki preko raznih agencija za 2k din. Ja tehnicki pregled zahtevam zato sto zaista zelim da mi neko proveri tehnicku ispravnost, a ljudi voze po drumovima lesine od vozila koje su zadnji put na tehnickom bila '96 kad su uvezena u Srb kao polovna.. Pitaj Boga ko za njima place u It,D,A....

I da fizicki nije bilo vozilo na teh. reg. list sa VIN brojem mora u mup i u "sistem".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Ponudi da das nesto vise novca kada završi registraciju( npr 100 e),ako je siguran da je sve uredu ne znam zasto bi te odbio.Ako ne veruje da ces platiti možete i nekakav ugovor da sastavite

 

Sent from my MI 4W using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Slazem se sa komentarima gore, bilo je slucajeva da ljudi kupe auto koji je godinama u nazad bio registrovan i kad odu da odrade pravi tehnicki, oni posumnjaju u brojeve ili cak sta vise nisu to ti jer tamo neki pavijan je ubacio drugi motor itd itd, zatim upute kod nas na vestacenje i bude oduzet auto na kraju. Moj savet je prilikom kupovine registrovanog vozila u Srbiji, uvek pogledati brojeve i uporediti ih sa polisom, naravno da se ne lazemo i to se falsifikuje ali opet ti mirna savest jer si ipak preduzeo neke mere i nece moci da te zajebu tek tako.
A sto se tice polisa i to rade vesto, skoro je kolega oduzeo BMW X3 sa polisom izdatom, overenom, probnim tablama sve u fulu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Slazem se sa komentarima gore, bilo je slucajeva da ljudi kupe auto koji je godinama u nazad bio registrovan i kad odu da odrade pravi tehnicki, oni posumnjaju u brojeve ili cak sta vise nisu to ti jer tamo neki pavijan je ubacio drugi motor itd itd, zatim upute kod nas na vestacenje i bude oduzet auto na kraju. Moj savet je prilikom kupovine registrovanog vozila u Srbiji, uvek pogledati brojeve i uporediti ih sa polisom, naravno da se ne lazemo i to se falsifikuje ali opet ti mirna savest jer si ipak preduzeo neke mere i nece moci da te zajebu tek tako.

A sto se tice polisa i to rade vesto, skoro je kolega oduzeo BMW X3 sa polisom izdatom, overenom, probnim tablama sve u fulu....

Kolega na kraj srca,pa uzeo covek samo da proba,vratio bi ga.  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

 

Slazem se sa komentarima gore, bilo je slucajeva da ljudi kupe auto koji je godinama u nazad bio registrovan i kad odu da odrade pravi tehnicki, oni posumnjaju u brojeve ili cak sta vise nisu to ti jer tamo neki pavijan je ubacio drugi motor itd itd, zatim upute kod nas na vestacenje i bude oduzet auto na kraju. Moj savet je prilikom kupovine registrovanog vozila u Srbiji, uvek pogledati brojeve i uporediti ih sa polisom, naravno da se ne lazemo i to se falsifikuje ali opet ti mirna savest jer si ipak preduzeo neke mere i nece moci da te zajebu tek tako.

A sto se tice polisa i to rade vesto, skoro je kolega oduzeo BMW X3 sa polisom izdatom, overenom, probnim tablama sve u fulu....

Kolega na kraj srca,pa uzeo covek samo da proba,vratio bi ga.  ;)

 

I ja sam to isto rekao, pusti coveka, krenuo po lekove babi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

Ovako ljudi, planiram da kupim motor do 35kw tacnije na a2 , posto sam odustao ovde od kupovine jel ih skoro pa nema , ili ih ima al su to neke dresevi , pa sam nasao u ch par motora koji izgledaju fino na slici naravno , imam brata koji bi mogao otici da pogleda i mozda uzme motor , motor nije registrovan i vodi se na 25kw ,al me zanima koliko bi izasla carina i sve to nisam upucen ni malo u to , evo link oglasa https://auto.ricardo.ch/de/a/honda-cbr-600-f-801921941 .. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

nisi procitao postove od pocetka teme bilo bi ti jasnije na kakve probleme mozes da naidjes sa tim smanjenim kilovatima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

Pa to mene plasi , da li ce proci sve to , meni su ovo jedine pare , prodao sam motor nesto skupio i to je sto je 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja