Jump to content

Moto Zajednica

Honda CB 500 X kupovina

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Racunaj da mozes da spustis cenu barem 300-400 eur dole. Opet kazem zavisi kako bi placao. Ako ides na kes varijantu mozes bez problema ovaj "popust" da ostvaris. Ako ides na varijantu kredita onda je druga prica... Mada iskreno da ti kazem ako bi sada kupovao obavezno ih zovi da se raspitas koje modele imaju, boje itd. Jer oni uvoze male kolicine ovih modela (ne znam zasto mozda jer slabo ide prodaja) i desava se vrlo cesto da pred takoreci "kraj" sezone (po njihovim kriterijumima) oni ne uvoze motore vec uvezu mozda 1-2 komada cisto da imaju. Tih 1-2 komada se uvek prodaju i onda nema uvoza do sl godine. Tj mozes da porucis i cekas dostavu za sl sezonu.

 

Sve u svemu nazovi ih telefonom vidi sta imaju da ti ponude, ako se odlucis da uzimas ovaj model najpametnije ti je da dodjes u BG i odes licno u salon, trazis Dušana koji je tamo menadzer za motore i lepo popricas sa njim... Covek je OK sa njim mozes sve da se dogovoris, sto se cene placanja i svega ostalog tice. 

Hvala puno na informacijama :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Nema na cemu zato smo tu ;) 

Nadam se da ces uzeti ovaj motor evo posle par meseci voznje ja i dalje ne skidam osmeh sa lica. Dal je zato sto mi je ovo prvi ozbiljniji motor ili sta vec ali ja sam generalno prezadovoljan!

Nadam se da ces i ti biti i zelim ti da se sto pre docepas zeljene masine ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

 

Zeleo bih prvo svima da se zahvalim na odgovorima, savetima!

Da podelim iskustvo sa vama, juce sam probao u BG-u V Strom 650 znaci motor je azdaja, mnogo lepo ide, mnogo je jak, za visokog coveka kao ja recimo (195 cm, 105 kg) motor je taman, toliko sam bio odusevljen da sam bio resio njega da uzmem. Kada sam prespavao, ipak sam se nekako vratio da mi startni motor bude ova Honda, a drugi motor, kad mi Honda dosadi, siguran sam 10000% bi bila ovaj Strom 650. Da se izucim lepo na "slabijoj" Hondi pa onda posle moze bolji motor, a rekao bih daj e Strom 650 dosta ozbiljnija masina od Honde CB500X. Sad pitanja:

 

 

Pozdrav svima,

 

Zelim da kupim ovaj motor, pa me zanimaju iskustva ljudi koji ga poseduju, koji su ga vozill, bilo kakva iskustva vezana za ovaj motor, koje probleme ima itd. Inace sam pocetnik u moto svetu, ovo bi mi bio prvi motor, mislim da je motor od 50 konja dobar pocetak za sticanje iskustva a i cena je privlacna i nameravam ga kupiti na sajmu sl godine, valjda su tada jeftiniji. Ako imate neku alternativu predlozite, unapred hvala.

 

 

Skoro sam uzeo CB500X pa ti mogu kolko-tolko pomoci. 

Ovo je moj prvi motor posto sam do sada vozio skutere, shodno tome mogu ti reci da sam bio odusevljen kada sam ga prvi put probao, dal je to zbog manjka iskustva sa motorima ili jednostavno skroz druge price u odnosu na skuter ne znam ali znam da je bila ljubav na prvi pogled i voznju :)

 

Ja sam 180 visok imam oko 80kg i mogu ti reci da je meni "legao" motor perfektno. Drugar koji je visok 190 je sedeo na njemu se nije bas osecao kao da je to motor za njega jer kolko god ti delovao visoko/veliko ovo nije veliki motor. Cini mi se nek me kolega Satelis ispravi ako gresim ali mislim da je NC750 cak visi motor u odnosu na CB500X pa ti za to savetujem da obavezno sednes na motor i procenis da li je "to to" sto bi rekli. Ja sa 180 cm mogu lagodno da spustim celo stopalo na pod znaci tebi bi cak i noge bile savijene u kolenu. Svakako sto se visine tice idi - vidi motor - sedi i probaj ;)

 

Sto se ciklistike tice ovaj motor je pesma, jako se lako vozi, obara se bez problema po krivinama, ja sam se definitivno pronasao na njemu. Za pocetnika je vrlo preporucljiv i mislim da ces ga savladati bukvalno za jedan dan. Nisam ljubitelj sportskih motora niti naked-a zato sam i odabrao ovaj X model, volim jednostavno uspravno da sedim :) Inace X model jeste veci od F modela i skroz je drugaciji polozaj sedenja. Cak je ja mislim i sediste vece...

 

Sto se tice same masine, odlican agregat, mnogo lepo vuce, za 2 osobe sasvim dovoljan za duza putovanja... sto sam i testirao i prezadovoljan sam, mozes bez problema kada je opterecen motor prtljagom da obilazis na magistrali. Sto se tice potrosnje ona ide po gradu izmedju 3.5-4 a na otvorenom 2.7-3L. Ima rezervoar od 17L sto je sasvim dovoljno da se ubije do 500KM na putu. Naravno ne treba ocekivati da ima ne znam kolko snage jer ipak je to 50KS ali za normalnu voznju ispunjava sve zelje vozaca :)

 

Sto se tice mana, pa za sada nisam nasao neke specijalne osim da je neophodno kupiti blatobran za zadnji tocak jer u suprotnom ce suvozacu/suvozacici cak i kad prodjes kroz manju baru noge biti mokre u potpunosti. Ne znam zasto to fabricki nije odradjeno ali je sto kazu must-have stvar za ovaj motor. 

 

Eto ako te zanima jos nesto samo pitaj, tu smo... Pozdrav! ;)

 

Gde si uzo motor, posto jedan od clanova rece da ga nema u Stojanov uopste?

 

 

 

Uh i meni su ova dva modela favorit kada (nadam se uskoro) resim da menjam ovog PCX-a.

F mi se vise svidja, a i dosta vozim po gradu, sigurno 90% (da kazem da je mozda laksi za tu gradsku voznju),

a X mi opet deluje udobnije i malo vislje ako se odlucim za neki put...ipak imam 185cm.

Mislim da cu biti u dilemi do samog momenta kupovine...al da kazemo da su to slatke muke, pa ih jedva cekam :jee1:

I ja sam bio u dilemi u vezi ovog motora. I ja sam visok imam 187cm i 95kg, a sve moje potrebe (odlasci na posao i do vikendice) rešava motor od 500cc. Par puta sam isao do Stojanova da vidim uzivo motor (X) i da sednem na njega (da kasnije ne bih izgledao kao na poni biciklu), ali vec neko vreme nemaju motor u salonu..... F varijantu sam video uzivo i jako je sitna za moje gabarite, tako da mislim da u startu trebas da gledas cb500x...

Ja sam sedeo i na F i na X na sajmu, al s obzirom da sam vizio samo skutere i trenutno da vozim maleni PCX, oba su mi izgledala OK. Sedeo sam i na Mt-07, nije mi delovala velika razlika u odnosu na F. Al sad iskreno ne znam ni koliko je merodavno to da samo sednes na njega bez neke probe... a verovatno nemam ni iskustva da provalim (predvidim) sta bi mogao biti problem...

Kontaktirao sam Stojanov, naravno nemaju test motor F, a X uopste nemaju u salonu

 

Da li se secas koja je cena bila na sajmu? Ako iko zna koja je cena na sajmu, i da li uospte daju neke akcije pa da se motor uzme za manju kintu, ne vezano za sajam?

 

Da, cene su bile iste kao sad na sajtu: http://www.honda-srbija.rs/motocikli/enduro_(onoff)/cb_500xa.300.html

Al ako ides sa kesom kao sto rece covek mozes spustati cenu sigurno...trazi im i veci vizir na primer.

Ja kad sam PCXa uzimao trazio i dobio gratis veci vizir  :)  samo sto sam posle 15 dana ponovo namontirao onaj mali  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Tacno tako... kao sto je theBeast napisao. Ako smatras da ne mozes da spustis cenu ili nece da spuste svakako trazi nesto od dodatne opreme. Vizir, crash bar, grejanje za rucice itd su sve originalni dodaci koje mozes dobiti naravno ne sve ali nesto bi ti sigurno dali gratis... A dosta je skupa ta dodatna oprema, znacice ti svakako za budzet... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

@Rale KG, ako vec nijesi uzeo motor, jer tema je od prosle godine,  evo ti nekoliko mojih zapazanja. Imam i CB500X 2016 i NC750 2016, tako da mogu da povucem paralelu.

CB500X: Fenomenalna linija motora koji ima manje od 500cc, sto znaci odmah jeftiniju registraciju. 50 konja sasvim dovoljno za neku lijepu voznju, posebno sto kazes da si pocetnik. Vrlo upravljiv, tako da ne treba da te bude strah kako ces se snaci. Mjenjac koji trazi dosta saltanja, na male brzine trosi nesto vise od 3 litra. Kad mu uhvatis ruku i pozelis vise onda se situacija malo mijenja, trazi vise obrtaje, na 5500-6000 se salta i onda je to druga percepcija. Tada se potrosnja penje na 4 litra ili malko preko. Prednosti su lijepa linija, mala potrosnja, jeftino odrzavanje, odlican mjenjac, dobre kocnice za tu klasu motora. Sklapan na Tajland ali je sve to lijepo uklopljeno i ne strci nista na sto bi se mogao pozaliti. Mane, siromasan sa opremom, tipa centralnog stendera 12V uticnice i sl, mali vizir i jos neke sitnice koje traze stavljanje aftermarket dodataka. najveca mana za tebe je sto si visok 195cm i to je malo za tebe. Ja imam 189cm, oko 115kg ( :staa2:  :staa2:  :staa2:) i na njemu izgledam smijesno. Sjediste je udobno ali sami polozaj tijela te umori na nekoj iole duzoj voznji.

NC750: 5 konja vise nego CB ali na 750cc, potpuno druga dimenzija voznje. Maksimalni obrtni momenat dobijas na oko 4000 obrtaja, na oko 6200 imas blokadu. Zamisljen da bude all round model ali je daleko od toga. Odlicna turing masina koja se vozi na vrh gasa, trosi blize 3.5 nego 4 litra. Mjenjac i kocnica perfektni, rezerervoar ispod sjedista pa ispred sebe imas korisan prostor za kacigu. Mane su po meni, opet siromasna oprema, osjetno primjetnija jeftina zavrsna obrada, to se posebno vidi na volan, retrovizore, prekidace a sa tom cijenom ne bi smjelo da bude tako. Iako veci od CB, sjediste po meni mnogo neudobnije, noge ti idu unazad i imas neprirodan oblik sjedenja. Vizir za moju visinu premali, nema 12V uticnicu.  Zaboravih, oba modela imaju serijski ABS.

Moja preporuka, ako ti finasijski momenat dozvoljava, kupuj odmah Versys650. Vidio sam ga prvi put na kursu bezbjedne voznje u Kuli, kolega forumas ima mat crni i prelijep je, mnogo bolji za tvoju visinu. Gleda sam ga i u Milanu jesenas na sajmu, u zelenoj boji, mogu da komentarisem samo estetiku, nijesam ga vozio. Linija koja mi se svidja, u cjenovnom rangu NC750, plus sto mozes da ga personalizujes sa paketima opreme. Cini mi se da ima oko 68KS, sa malo opreza na pocetku, brzo ces ga svici. On je u stvari sve ono sto NC750 nije, pravi all round model. Nadam se da sam barem malo pomogao, poz iz Maroka!   :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda cb500x ABS

imam ovaj motor i presao sam 20 000 ( cb500x iz 2016 godine )

 

besprekoran motor sve sto mi zatreba za njega nabavljam u luisu vrlo lagan za voznju trosi oko 3.5 po gradu mesovite voznje board kompjuter kaze 4.5l ali isto tako pise da sam potrosio 17 litara goriva a ja nisam ni blizu rezerve ( kapacitet rezervoara sa rezervom je 17l ) tako da laze kada stavim na papir 2000din jednako je 400 km kako god okrenes.

 

Vrlo je jednostavno izvuci dodatke za ovaj model jer Honda ostavi struju izvucenu (specijalni dzek) pozadi ispod sedista i napred ispod table za sve sto pozelite ( 12v uticnica, struja za dodatna svetla, struja za kofer, alarm itd... )

 

Abs radi besprekorno po svim vremenskim uslovima.

 

Odlican polozaj voznje kako za gradsku tako i za duzu voznju proveo sam 21 000 km istrazujuci srbiju i dobar deo grcke ( Penjao sam se na olimp sa ovim motorom ) i sluzi me kao od prvog dana bez kapi potrosenog ulja ili bilo kakvog problema

 

Idealan je za provlacenje po gradskim guzvama i za voznju kreni stani jer je polozaj jako dobar a motor je izuzetno lagan za voznju i ne zamara

 

Interval zamene kocionog ulja mora biti malo cesci iz ne znam kog razloga.

 

Prednje plocice traju knap jednu sezonu

 

Sto se tice ubrzanja i krajnje brzine ovog motora zanimljivo je koliko je jak za svojih 50 konja. od 0 do 120 na sat uopste necete primetiti razliku izmedju ovog i drugih motora do 600 kubika, Konkretno potrkao sam se sa drugarom koji ima vfr-a i do 120 na sat imam prednost za vise od pola motora. Krajnja brzina na ravnom 188 nizbrdo 195. Nema nikakvih napora da dodje do 177 na sat posle se vuce. ( sa obzirom na prethodno iskustvo sa motorima jako sam bio iznenadjen kako ide ovaj motor )

 

Masina je vrhunski izbalansirana tako da nema nikakve vibracije i plastike se uopste ne cuju i jako su cvrste.

Menjac jako glatko ulazi i zadovoljstvo je voziti.

Odlicna duga i kratka svetla i osvetljavaju put jako dobro.

 

P.S ( Od onih sam sto smatraju da motor od 500ccm nije za pocetnika kada se gleda iz bilo kog aspekta, motor nije zajebancija i to tako da treba krenuti od 50ccm pa redom ka gore i to nije bez razloga. Treba da se savlada skretanje, obaranje, kocenje, razne situacije u saobracaju, ponasanje na putu, osecaj za brzinu kao i samo iskustvo kako drugi ucesnici u saobracaju reaguju i voze kako bi se izbegle neprijatne situacije, treba prvo dobro oguliti dupe i pasti sa nekog skutera kako bi se posle vozilo kako treba )

 

Koga sta zanima neka pita, prezadovoljan sam sa svojim motorom i vredi svaku paru.

 

Pred kraj snimka se vidi kako sam ga razvukao do 120 koga zanima ubrzanje  i to uzbrdo.

32416529_1757419971021509_9104669848146832384081_1757419927688180_1217237716446432369646_1757419307688242_2982355359684832332381_1757419994354840_79060368605797 penjanje uz olimp trazeci poruseni manastir :D

32411112_1757419897688183_13271633198736Tesnjar Valjevo

32474114_1757419324354907_28362496647207

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Sve si lepo rekao. Dobar motorin. Iznajmio sam ga pre mesec i po na Korzici i odvozao oko 1200km. Motor je lak za voznju, trosi kao upaljac, cak i kad ga odvrnes preko 6500 obrtaja. Za kul voznju i prelazenje kilometara i da onako "klizis" po putu je super.

Moze i da se agresivnije vozi, ali mu nedostaje obrtni momenat da bi bas bilo uzivanje. Za takvu voznju od tih manjih adv/trail motora mi je drazi Versys, koga sam vozio na Kanarskim ostrvima, ali je on i malo ozbiljniji motor i moze da iznenadi pocetnika.

Suma sumarum, ova Hondica  je super za pocetnika, jer je poslusna i povlacenje kroz obrtaje linearno, mada ima i malo drazi kad ga vozis iznad 7000.  Moze covek vremenom da dosta napreduje u voznji jer nijednog momenta te motor prosto ne iznenadi.  Stvarno moras da budes na gornjem limitu da bi se doveo u opasnost, ali tad je mozda vreme za jaci motor.

 

P.S. Inace, nisam bas neki besprekoran vozac da delim savete, ali se najezim kad vidim da neko pici 120km/h bez rukavica.

Znam da je toplo i sva sreca pa nisi imao iskustvo padanja bez rukavica, ali razmisli za ubuduce.....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda cb500x ABS

hehe, padao sam i sa i bez rukavica ( uglavnom ogulim propisno laktove, kolena i dupe hehe ) , do duse nikada pri brzini vecoj od 60 na sat, mada da ne pogulis ruke pri padu trebaju ti dobre i debele rukavice sve ostalo se pocepa, sumnjam da ce mi se na pravcu ista desiti, ja licno imam vise pari rukavica kupljenih u luisu ali ih koristim kada idem na duze voznje  ili kada je hladnije. Od standardne opreme pojas i kaciga kada je u pitanju gradska voznja kada je toplo. Na duze naravno puna oprema. :) 

Inace po gradu motor vozim bas lagano, ovo kako sam vozio je samo za potrebe snimka a i u editu stavim samo takve delove od voznje koja je sve ukupno trajala 60 min. Sve u svemu pazim se ja :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja