Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Kupuješ ili radiš tegnicki?

Ni jedno ni drugo.. :) Dobio sam temu za praksu: Specificnosti i kontrole ispravnosti motocikla. 

Bio sam na tehnickom na praksi, naravno, tamo jedva da pogledaju motocikl,a prodje tehnicki. Niko nije znao (zaposleni) da mi lepo objasni kako to ide, samo su mi dali par recenica o elektronskom akcelometru i pokazali kako funcionise. Medjutim, to je malo materijala i ubedjen sam da tu ima jos sto sta, da postoji citav postupak. I da, nisu pokazali kako funcionise akcelometar na motociklu, vec dok smo sedeli, u fotelji.. :) Kao kad podigne prednji kraj tog uredjaja, meri neko ubrzanje, a kad ga spusti meri usporenje i na osnovu toga odstampa papir iz tog istog uredjaja.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

eto vidis...mi ne koristimo akcelometar :)

 

nadji na netu pravilnik o tehnickom pregleda.ima par strana.lepo pise sta se gleda na tehnickom.

za tehnicke normative pogledaj pravilnik o podeli motornih i prikljucnih vozila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

eto vidis...mi ne koristimo akcelometar :)

 

nadji na netu pravilnik o tehnickom pregleda.ima par strana.lepo pise sta se gleda na tehnickom.

za tehnicke normative pogledaj pravilnik o podeli motornih i prikljucnih vozila.

Hoces da kazes da je tehnicki za motocikle identican kao i za vozila?

Hvala vam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sam kod ovih mojih gde idem na tehnicki video jos neke aparate koji nikad nisu koristili:
aparat koji meri glasnocu auspuha u DB i meri sastav izduvnih gasova i aparat koji koriste za regulisanje snopova svetala, bar tako sam razumeo lik kad mi objasnio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

to bi trebalo da koriste, mada uglavnom ne praktikuju to. E sad neki lik sa foruma mislim da je pisao da su mu sve redom testirali prilikom tehnickog. najbolje je da pozoves neki tehnicki pregled ili vidis u zakonu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Do sad je maximum provere bio kad kad sam radio tehnicki za drugarov motor to sto su gledali signalizaciju i terali me da se zaletim i naglo ukocim u njihovoj hali(a da sam plavusa koja je tek sela na motor ili da su na motoru lose kocnice sto ja teoretski ne znam vec oni testiraju.... mogu samo da se zabodem u onaj njihov kompjuter ispred). Ovako inace nikad nista sem brojeva motora i rama vec godinama, a registrovao uvek po 2 i vise motora(skutera) godisnje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja