Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tracer MT 09

Recommended Posts

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Hvala na " brzim" čestitkama, a pošto sam od danas proširio flotu Tracera, nadam se da će biti i nekog okupljanja srećnih vlasnika. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Cestitam, u pravo vreme je dosao lepotan.. Nek te dugo sluzi kako zamislis i gde zamislis... Nabaci jos koju fotku sa full opremom.. :):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

Mene interesuje kako Tracer leži u krivinama,ako nije problem da mi neko od ljubaznih vlasnika kaže odnosno podeli sa nama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 326 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

@djolji

Jesi ti pre neki dan bio u platneru u prisustvu gospodje i razgledao plavog tracer-a? 

 

djolji 

jesi nagovarao gospodju tipa ovo nama treba , sad smo mirni kad ovo uzmemo , ni jedan drugi samo ovaj...Ja sam morao tako malo da kenjam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Pravo da ti kažem, situacija je bila zajebana. Prvo je bilo da nam motor više uopšte ne treba, jer sam prošle godine prodao Stroma. A kada sam počeo da slikam opremu da bi postavio oglas (kacige, pojaseve, rukavice, ...) i došao do njene jakne, nije htela da je obuče. E to je bio znak da da još nije sva bajkerska krv iscurela iz nje. Međutim nastaje mora koji motor da se uzme, jer ona kao i većina žena voli veliki. Zapela ona za Vstrom 1000, a ja se nisam mnogo bunio. Počeo sam da se osećam kao magarac između dva stoga sena. Dalje se zajebancija nastavjla kada Stroma nema u prodaji jer ga uvoznici samo po uplati poručuju, a njena konsatatcija je bila: tolike pare da damo a da ga ne probamo. Ne može. I na kraju, lep sunčani dan, ajmo draga časkom do Platnera, samo da vidimo nešto... ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Djolji ,neka je sa srećom  :takoje:

 

Kupio si osetno bolji motor!

Pretpostavljam da si vozio i novog stroma 1000 ili ne? Moze li malo konkretnije objasnjenje ove citirane recenice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900, FJR 1300

Djolji ,neka je sa srećom  :takoje:

 

Kupio si osetno bolji motor!

Pretpostavljam da si vozio i novog stroma 1000 ili ne? Moze li malo konkretnije objasnjenje ove citirane recenice?

Nisam vozio novog stroma, ali tracer ima mirniji rad (vibracije 3 cilindra - 2 cilindra), laksi je, brzi, snazniji, jeftiniji a meni licno i dosta lepsi.

U prilog stroma bi isao veci obrtni momenat na zavidnih 4000 i off road voznja koja mene ne zanima. Imam ja tu jos i subjektivnih elemenata ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Juče sam završio montažu dodatne opreme (rol bar, zadnji i bočni koferi, tank torba) sve je Kappa. Započeo sam da ugrađujem ekstendere za retrovizore, koji su mi ostali od Stroma, kad ono zajeb na desnom retrovizoru su levi navoji i naravno ne odgovaraju mi ekstenderi. Rešenje je kod dobrog strugara sa levim ureznicama. Kada i ovo završim biće obećanih fotki. Inači moji prvi utisci su pored svih lepih o kojima je već pisano, pa da se ne ponavljam, razočaravajuće je sedište, mehanizam i prostor ispod. Sedište je tvrdo i nekako jevtino urađeno (a baš Yamaha ima dobra sedišta na drugim modelima), mehanizam je komplikovan i sedište kao da se ne učvršćuje najbolje, Ovo podizanje u dva nivoa su mogli da naprave kvalitetnije. A ispod sedišta ne možeš ništa da staviš. Ali sklon sam da pronađem rešenje, samo da bude lepo i efikasno. U vezi zadnjeg amortizera su se obrukali jer mora ključem da se podešava, umesto hidraulički kao kod konkurencije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 326 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Ja nabacih Kappa cresh bar.Nego , kada smo kod tog zadnjeg amortizera , jel neko to probao stelovati?Meni se cini da nesto ne odgovara kad sam sa suprugom na motoru ali ja to nisam nikad cackao.

Kad sam sa devojkom sve je ok :jee:  :na_glavi:  :lol3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Kao što sam obećao, evo par sličica mog ljubimca sa dodatnom opremom i to sve od  Kappa-e, osim nosača navigacije i  ekstendera levog retrovizora ( desni se pravi kod strugara jer je sa levim navojem). Ujedno pokazujem i mini montažnu garažu sa mehanizmom za ubacivanje motora, tj. hvatač prednjeg točka na kolicima i šinama. Garažu sam napravio od termopanela i ona je na prodaju, jer sam u međuvremenu kupio zudanu garažu, pa mi je višak. ;)

post-27043-0-63617300-1461180724.jpg

post-27043-0-91177500-1461180757.jpg

post-27043-0-83681000-1461180779.jpg

post-27043-0-39536800-1461180793.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Kupi se prsten koji se kači na čep od rezervoara i onda se torba zakači na taj prsten.Laka montaža i demontaža,vrlo prost sistem.I ja sam uzeo skoro jednu sličnu,preporuka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja