Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Ts125

Recommended Posts

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

Nisam ogranicen na 125 kubika, ali sa tomosa od 90 kubika msm da bi mi bilo mnogo da kupim 200 ili 250 kubika, lepo da se izucim na 125 kubika pa posle cu lakse da se snalazim na vecim kubikazama :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

kosooki: Posto sam na selu, 3km je do prodavnice i skolskog igralista gde se leti svakodnevno igra fudbal, i 1,5km je asfalt, isto toliko je obican put, a ima 3-4 putica u sumi za enduro exstra, nije grub enduro, srednje, pa po brdima, manjim i laksim, pa ako si cuo za Jerinin grad, pa dotle, sve je to laksi offroad :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ok, za takve puteve je i CTX vise nego dovoljan. Problem kod dvotaktnih je da kad upadnes u neki glib ili rastresit sljunak, moras mnogo da ih vrtis da bi dali dovoljno snage da se izvuces, dok 4t sve to mnogo lakse nosi. Ali 4t opet sa druge strane ima bitno manje snage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

Pa i jeste dovoljan, ali sam ga odavno prevazisao, i sada mi je slab, i sada hocu nesto jace, a posto volim ennduro motore, njih i trazim :D:)

Moze da se izadjd odatle i sa dvotaktnim samo pod kvacilo i manji gas i izadje se, pod veci gas se samo vise ukopava

A 4t vozis nekako glatko, i ima lepsi zvuk, ali bitan manjak snage :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

kosooki: Posto sam na selu, 3km je do prodavnice i skolskog igralista gde se leti svakodnevno igra fudbal, i 1,5km je asfalt, isto toliko je obican put, a ima 3-4 putica u sumi za enduro exstra, nije grub enduro, srednje, pa po brdima, manjim i laksim, pa ako si cuo za Jerinin grad, pa dotle, sve je to laksi offroad :D

Jerinin grad u Zupi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Evo i na temi da ti odgovorim :)

 

 

Ne znam odakle si stekao utisak da znam ista o KMX-u?

Na temi sam napisao da od svih tih motora jedino kratkog (jako kratkog) imam sa TS, a KMX, kog sam vidjao samo ponekad u prolazu sam pomenuo samo zato sto ga ti nisi pomeuo u izboru

Nema potrebe mnogo da lomis glavu, svi ti motori su cenim jako slicnih performansi, svi se vode pod soft enduro i tu nemoj ocekivati ni kod jednog neko bitnije iskakanje u bilo kojim performansama, nbiti da ocekujes neke ne znam kakve performanse. Svi su iste kubikaze, svi su istog tipa motora, slicne snage, tezine, iste koncepcije tockova... Nema tu ko sta da izmislja toplu vodu, a da ne krene da zalazi u hard enduro ili kros vode, ali to su vec ozbiljnije, skuplje, jace i zesce masine.

Skoro sam provozao Suzuki RM125 i mogu ti reci da je to jedna tipicna kameno tvrda, neudobna, hardcore motorna testera, totalno neupotrebljivog agregata u normalnoj upotrebi i da slabo kakvih dodirnih tacaka ima sa na primer TS125 koji mu se moze podvesti pod bliskog rodjaka.

Moj ti je savet, ukoliko sebe smatras da mozes da uspeso upravljas motorom te snage, mada smatram da si jos uvek dosta mlad, uzmes najbolje ocuvani primerak, a koji od njih, cenim da su nijanse u pitanju.

Savetujem ti da OBAVEZNO nabavis i NOSIS, sto bolju kacigu, rukavice i eventualno barem nesto od stitnika, jer znam da ces da teras pun gas.

I smiri strasti malo , motor kupujes tek krajem leta, nema potrebe da sad taiko manicno se bacas u potagu, a zec ti je jos u sumi.

Podsecas me na mene iz tih godina i moram priznati da mi se bas dopada sto se ne lozis na R motore, nego bas na enduro. Ziv mi bio

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Eh sto mi nisi blize, ovdje na oglasima ima dva TS-a da ne povjerujes u kakvom stanju. Daljina pusta daljina...Sretno sa potragom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

kosooki Ma pun kros bi mi i bio jak, jeste da bih u pocetku pokako, ali opet mi je jak

Mizlim se koji bj se vise isplatio KMX ili TS ili MTX, ali svi su dobri, pa koji budem nasao u najboljem stanju njega uzimam :)

Znam da kupujem motor tek krajem leta, ali nmg da sedim miram, volim da gledam snimke o Enduru, ali sto vise gledam sve se vise mucim sto nmg ja i nemam Enduro motor >.< , svaki dan mi se oduzi i traje kao tri

Kada kupim, u pocetku cu polako da vozim, jednu-dve nedelje dok prosto upoznam motor, a posle vozim pa dokle imam goriva ^_^ :D

 

A od opreme, kros kacigu sa naocarima, rukavice, i cizme odmah, a malo dve-tri nedelje kasnije i stitnike :)

Pa moj brat je imao Hondu Ns125r, 28ks, dobar motor i sve, vozio sam nekoliko puta i odlicno ide, ali ne svidjaju mi se sportski, duzi su od drugih motora, i siri, glomazniji i tezi

Kod enduro motora mi se svidja sto su visoki, nisu glomazni, a imaju snage, svidja mi se dizajn samih Enduro motora, i to gde se voze :) , kad ih vozis po prirodi, i na neko brdo se popnes, i pogledas tu lepotu, to uzivanje dok vozis motor, i shvatis da sa R motorima tk nikad 'nebi mogao da imas :D

Pozdrav :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

Zeleni

Ima i ovamo dobrih motora, lepih , ali im naduju cenu

Ali ima i onih sto su u dobrom stanju, a srednja cena, nacicu sigurno odgovarajuci motor, a do tada cu se odluciti koji cu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Nema sta, po svemu vidim da si zauvek sebi odredio klasu i moram priznati da mi je drago :)

 

Kada kupim, u pocetku cu polako da vozim, jednu-dve nedelje dok prosto upoznam motor, a posle vozim pa dokle imam goriva ^_^ :D
  :)

 

A ti ces za te 2-3 nedelje magistrirati enduro voznju???!!! Ne mlati prerano :), da ne bi tako samouveren olomio neku sljivu pored puta, nego ti polako i postepeno jedan duzi period, jer jedna sitna greska moze da te kosta motora, povrede i pauziranja od cele sezone.

 

Sto se ful krosa tice za svakodnevnu upotrebu tice, savetujem ti da jos dugo ne razmisljas o tome. Mozda ti tako nesto dodje kasnije kao nesto sto ces moci da iskoristis na terenu, ali do tada ima da prodje prilicno vremena jer je striktno projektovano za stazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

Naravno, Enduro mi se usadio u srce i ne mrda odatle!! ^_^ :D :D

Necu magistrirati enduro dve-tri nedelje, nego sam mislio toliko bih vozio soft enduro putevima na krace staze, verovatno ovu sezonu kada kupim necu u sumu, iskreno mene je i strah da cu da padnem i da polomim maske i ovako motor :(

 

A full kros neverujem da cu da uzmem, posle 125cc endura cu verovatno neki 250cc enduro, a posle njega neki 4t enduro 300-400cc :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja