Jump to content

Moto Zajednica

Trebam preporuku za kupovinu motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Cacak

Zena sam,183 cm,76kg...kupila bih motor u ceni do 3-4 hiljade eura.Licno ,najvise bi mi legli cruiseri ali su skupi,drugi izbor je honda shadow ili rebel ali nisam sigurna da to nije malo za moje "gabarite"...?Kubikaza da je tu neka sredina 650cmm3,moze i do 900,ne preko..Dakle,44 godine imam,trazim nesto za dusu,za uzivanje,ne za trkanje...Sta mi vi preporucujete?Hvala:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Počinje sezona moto skupova. To ti je idealna prilika da na jednom mjestu vidiš dosta motora i da ih do detalja zagledaš i analiziraš. Bilo bi dobro da je sa tobom neko ko bi ti na licu mjesta objašnjavao detalje koji te interesuju. I na kraju... najbolje je da sama doneseš odluku o tome koji motor da kupiš.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Najbolje bi bilo da imaš nekog ko vozi motor, pa da ti on pomogne. Što se tvojih gabarita tiče - ima uticaja, al sama visina nije dovoljna. Neko ima duže ili kraće noge, isto važi i za ruke, pa samim tim dve osobe iste visine mogu različito da se osećaju na istom motoru ( jednom će da odgovara, drugom neće ) . Moj ti je savet da pogledaš ovo :

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/99942-kalendar-moto-skupova-u-2014-godini/page__pid__1606533#entry1606533

 

Nisi napisala gde živiš, al na ovom spisku nađi nekoliko skupova koji su ti u blizini i idi na njih kao pešak. Pogledaj sve motore koji dođu, oni motori koji ti se svide - pitaj ko je vlasnik pa ga pitaj da sedneš na motor i vidiš dal ti odgovara pozicija za sedenje i vožnju. Obavezno pitaj vlasnika da li su komande ( volan i nožne ) fabričke ili je on nešto prilagođavao prema sebi. ( da se ne naložiš na neki prepravljeni motor, kasnije kupiš isti takav a ono sve drugačije ).

E kad tako isprobaš više tipova motora - valjda ćeš utvrditi šta ti leži, pa tražiš takav motor. Pogledaš ovde u oglasniku, daš oglas da kupuješ određeni motor ( ili nekoliko njih ), pa čekaš ponude. Takođe, ako nađeš motor koji ti odgovara - raspitaš se ovde da li neko zna taj motor i nešto o njemu. I na kraju, kad nađeš šta hoćeš, kad kreneš da kupuješ povedi nekog ko se razume u motore . Srećno ! :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Shadow ti je mali, da ne govorimo o rebelu koji je istih gabarita od 125 do 450.E sada, nisi rekla da li si do sada i šta si vozila što je veoma bitno.Što reče sashac, imaš njegov VX koji je super motor i mošda neki Kawasaki VN 900,yamaha virago 750,535 je mošda mala za tebe.....što reče neko od kolega, odeš na neki skup i malo pogledaš,sedneš,probaš....Nadam se da imaš nekoga ko vozi motor i može malo da ti pomogne.

PS

Dobro došla na forum,imaš rubriku predstavljanje,tamo možeš nešto više napisati o sebi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Cacak

Hvala momci,puno...u pravu ste,idu skupovi,videcemo...nista dok se ne proba uzivo..Svaki savet mi je dobrodosao.Iz Cacka sam,posetim skupove u Cacku i blizim gradovima.Za izbor motora vec sam rekla sta bih a da upotpunim informaciju u vezi toga...duge ruke,duge noge,jesam nekada davno imala Tomos...sada je vreme za nesto ozbiljnije..ne znam...pisite,pomazu mi vasi predlozi i iskustvo.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Iz Čačka,e pa lepo,sledeći vikend Mančule prave skup u Čačku,pretpostavljam da znaš gde im je klub,kod brane.Odeš tamo i polako razgledaš šta ti odgovara. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jednom prilikom sam iznajmio yamahu fz(r?) Fazer 450 na par dana. Neverovatno kako je vozan motor i sa kojom lakocom(čitaj opustenost) se to da upravljati. Siguran sam da ti nece nedostajati snage zbog njegove skromne zapremine motora i verujem da će ti dosta pomoći da zadovoljis početnički strast i da se pomoću njega dobro orijentiras za sledeći motor. Cenovno se uklapa potpuno u tvoj budget štim da će ti ostati i još koja kinta za dobru opremu plus mp3 player u kacigi plus par ženskih torbica :) Ako ti ukaže prilika isprobaj. Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A moj bivši (od pre par dana nas je napustio)šef prodaje svoj gs500 suzuki posle 19 godina. On ga je kupio kao drugi vlasnik. Kaze da mu je svake godine redovno menjao ulje filtere plus akumulator. :) poslaće mi slike ovih dana pa cu ga verovatno uzeti da obradujem nekog iz okoline sa dobrim očuvanim motorom za skromne pare. Ako se ne varam pomenuo je da ima nekih skromnih 15k pređenih km. A kaže čovek da ga je uhvatila kriza srednjih godina i da hoće ducatija da kupi :) ništa ga ne razumem!

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Cacak

U redu momci,to sto vi meni predlazete su uglavnom sportski tipovi motora ,nisu iskljuceni ali imajte u vidu moje godine i moj personality.Moj idealni tip motora je ovaj sto vidite na profilnoj fotografiji (Harley )ali za njega nemam kintu...dobra je i ova linija novog Triumpha (Thunderbird),ne dobar nego odlican,dobro su ga uradili , jako slican Harley-u ,sto me jako iznenadilo s obzirom da sam o njemu imala misljenje "kante"....E takva linija motora odgovara mom ukusu,mojim 'gabaritima',godinama (44),mom personalitiju....chopere tj .sa visokim ruckama motore ne volim,to nije udobno za voziti kad su ruke maltene iznad glave...itd.Ja hocu nesto sto moze biti dobra zamena gore navedenoj liniji motora ,da mogu da se uklopim sa cenom....Oprema koju vidite na zeni ,na profilnoj fotografiji je takodje savrsena,po mom ukusu....cizme samo takve dolaze u obzir,za prsluk sam se vec snasla...itd. pa ako imate negde ovakvu opremu,pisite...Dakle volim jednostavnost i sklad ,jednobojne motore,preferiram crnu boju...nista sareno ,kitnjasto,kicerski .Jako je bitno da sediste nije visoko i da je udobno..itd...da ne smaram vise....Pisite,predlazite,pomazete mi....:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A po cemu je to tebi idealan tip? Po izgledu ili po udobnosti u voznji? Ili oboje? FZS recimo nije sportski motor, ali jeste malo modernijeg izgleda. Mislim da po udobnosti u voznji tu ima dosta udobnijih i povoznijih modela, a po izgledu je to sasvim u zavisnosti od oka posmatraca. A cini mi se da tezis old-school fazonu?

 

Poz.

 

Edit: A godine ti odlicno idu uz 'sportski' kao i sportski motor :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Прочитај ову тему на нашем Форуму. Мислим да би ти Honda vf750 magna савршено одговарала.

 

Поздрав! :zdravo:

 

Погледај шта о том мотору каже колега"торнадо" који га поседује, а има и слика да видиш о чему се ради.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Cacak

Jeste Savane,to je moj tip motora,za moj ukus i po izgledu i po udobnosti a ne moze biti los ni po performansu.To je to.Bila sam jasna...

Hvala za ponude ,predloge i savete koje ste mi dali i ovde i u privatnim porukama.Ima zanimljivih ponuda,naci cemo nesto da odgovara,sigurna sam.Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Fosti F51 (Peda X-road 2)

Ne bih da budem previše pristrasan, ali možda treba razmisliti o nekoj Hondi CBF. Ko voli više vetra onda model N, a nešto bolja zaštita od ''promaje'' je kod S. Sedište može da se fiksira u tri nivoa... KOliko znam jedna dama iz Vojvodine upravo je na ovom forumu opisala svoje zadovoljstvo jednom crvenom CBF 600S, a i posle postavljanja Bobanovih sedišta. Još samo jedan podatak (ne mnogo bitan - ali može da koristi): Meni je CBF taman po meri a visok sam 183, uz ''lepih'' 92 kg.

Želim Vam puno uspeha u realizaciji namere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: novi becej
  • Motocikl: fz1n,fzs600,shineray 200,kreidler80

fazer vozi moja zena,jeftiniji od honde,bolja grada,manje ulja za menjanje,ja glasam za fazer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja