Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko izbora Enduro motora za ~1000e

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Ne postizavam :D

Te kaciga, pa rukavice, pa cizme, pantalone, jakna, kornjaca, dozvola, ugovor... Oci ce mi ispasti od jurenja svega :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Neka te sa srecom sluzi kolega!

 

Popsy bi mogao da doradi svoj potpis jerbo, koliko vidim, nije samo ministar za ženske motore :moto3:

 

Ne, on i jeste ministar za ženske motore, što se vidi iz priloženog. :P

 

Kolega Marko07, neka je sa srećom makina, u zdravlju je vozio.0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Iste muke sam imao kao I ti. Kupio sam motor 3 meseca pre nego sto sam dobio dozvolu. Jaoo muke zive sam imao, napolju sija sunce a ja grickam nokte :) pitaj tamo da odvozas 20 casova iz komada :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Ne staj mi na muku :D

Sad mi pade na pamet- upisem 5 auto skola i u svakoj 4 casa :D i za 5 dana zavrsim sa tim...

Mada kazu u Vir-u da moze da se zavrsi izmedju 15 i 30 dana....

 

lasko- nie ta, imas negde iznad u mojim odgovorima link ka oglasu- e taj sam uzeo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Evo ako nekoga zanima da napisem prve utiske nakon nedelju dana :D

 

Motorom sam presao oko 160-170km po gradu i jedno 5km po zemlji, pesku, biciklistickim stazama na Zvezdri...

 

Prvi dan sam vozio na nekom stovaristu u krug i malo po tom kraju, tu je pao i prvi pad na nekom sljunku :D

Meni nista,, odskocio i ostao na nogama, ali na motoru otisla desna nozica za suvozaca...Pao sam tako sto sam suvise sporo skretao i nekako zaglavio zadnji tocak na kamen... Motor krenuo da pada i kad sam shvatio da ga necu zadrzati samo sam odskocio...

 

Posle toga sam se malo vise vozio po gradu i isao na posao, tura oko 30km u oba pravca, i to je sve manje vise islo.

Za sada mi se cini da je motor neverovatno lako kontrolisati u voznji i nemam osecaj te mase kad ga vozim.

Sto se tice gasa tu je duga prica, uglavnom ne prelazim 4k obrtaja tj trudim se :D Nisam isao preko 80ak na sat sa njim...

 

Motor se juce druzio sa zemljom 2 puta :S

Prvi put sam stajao na pumpi i kad sam kreno da sidjem, verovatno, nisam spustio copavac kako treba i kad sam sisao sa motora samo se lagano preturio... kreno sam da ga zadzim ali sam bio predaleko pa sam odustao... Posto ima crash bar plastike su ostale citave ali je zato nozica menjaca iskrivljena... Uzeo sam na pumpi neku stanglu i lagano to ispravio i bilo je ok...

 

Drugi put je bilo uvece na nekoj veliko krivini i uzvrdici... Skrenuo sam i tu stao, ne znam in sam sto, i kada sam ponovo krenuo nesto sam zajebao mada ne znam sta- samo je krenuo motor da mi pada u stranu, verovatno previse smotan volan, i opet ista prica- ja odskocio u stranu a on na zemlju :D

OVog puta je motor gore prosao- obe nozice na levoj strai su pukle, zadnja nije mogla da se podigne lepo pa je stajala otvorena uvek, i opet sam iskrivio menjac...

Menjac na licu mesta malo ispravljen a ostatak u dzepove...

Sutra bi trebalo da odem do majstora da to sve zavarim i lepo ispravim menjac...

 

I to je to za sada, ja sam i dalje presrecan i nimalo se ne kajem zbog izbora- motor jeste uzasno tezak i jak ali to je nesto na sta se lagano navikavam...

 

 

 

Ako neko ima neki savet kako da sacuvam nozice i menjac pri, eventualnom :D, padu neka kaze...

Svestan sam da je ne padanje dosta dobar nacin ali to nije opcija trenutno :D... Takodje bih verovatno trebalo da je zatvorim nogom ako vec lagano krecem da padam ali se iskreno toga nisam setio...

 

I samo da dodam da sam lagano krenuo da kompletiram opremu...

Kupio kacigu, jaknu sa protektorima, rukavice sa protektorima i givi maxia kofer...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

brzina ti nije neprijatelj... kada si skoro stao gledaj da ti je motor u vertikali... samo lagano i sve ce doci na svoje... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Ja nisam imao problema kao ti sa ST. Doduše pao sam jednom, iako sam znao da ću pasti i opet sam nastavio, kao da me je đavo terao (gume za asfalt+mokra trava+jak gas=moto2.gif) Do sada sam sa njom prešao oko 2.000km, i prema njoj se i dalje ponašam kao prema devojci kojoj je prvi put 1lol.gif znači sam lagano, ništa na silu, ništa naglo, i kad god mogu stavim obe noge na zemlju.

Doduše ima još jedan faktor: nemaš kategoriju, a to unosi nervozu na putu, i remeti koncentraciju (znam iz iskustva). Ja se uvek trudim kad stanem da proverim sve: nozicu, kljuc, svetla itd. Desi se ponekad i da se zaboravim. Zavari to što je otpalo i ćeraj...ponavljam, samo lagano 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Popsy, nije mi neprijatelj ali se trudim da je ne iskusavam dok neke druge stvari ne legnu na svoje :D

Verovatno i jeste to bio problem za vertikalu... sad vrtim film i vrlo je moguce da sam, iz nekog razloga, ponovo usporio i da sam krenuo da spusam noge ali je nagib bas na tu stranu bio pa nisam dohvatio nogom :D

 

Bozo, pazim i ja ovu moju ali mi nesto ne ide :D:

Definitivno ima to za kategoriju i pritisak... SVe vreme mislim o tome, sta ako me zaustave, ako bude bilo sta u saobracaju a ja nemam dozvolu... Zato se i trduim da vozim sto manje... Danas sam isao kolima nesto po gradu i bas sam konstatovao koliko mi je prijala voznja i kako mi je nekako kul bilo samo zbog toga sto moram da pazim da me ne ukebaju :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nije da želim da ti nešto naslućujem, ali jednog mog poznanika su panduri nahvatali da vozi skuter 250 kubika bez A2 kategorije i kazna mu je bila: 120.000 dinara, godinu dana oduzimanje postojeće B kategorije, i 2 godine zabrane polaganja na sve A kategorije... Ja lično mislim da je to preveliki rizik da bi se igrao sa tim...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Au :D

Iskreno to nisam gledao, nekako sam naivno mislio da je mnooooogo manja :)

Sve mi se cini da ce motor cekati jedno mesec dana da ga vozim...

Nasao sam najraniji termin za polaganje 03.04. i sutra idem to da prijavim...

 

Hvala za info ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ja samo da se javim i cestitam :) Drago mi je sto smo duple kolege :D Ajde da to polozis, pa za prvi maj dodjes kod mene da se druzimo dan-dva 1jee1.gif1hej.gif (povedes i duha :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Fala Goske :)

Iskreno se nadam da cu uspeti da zavrsim polaganje do tada... Treceg aprila polazem testove i tek nakon toga krece 20 casova voznje...

Insistiracu da to ide sto je brze moguce :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ajde, ajde :) I nemoj da vozis motor po gradu dok ne polozis :)

 

Ako ne mozes da se suzdrzis, ti ga doteraj kod mene i daj mi kljuceve :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja