Jump to content

Moto Zajednica

KLE sam al' najlepši !

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Kawasaki KLE 500 iz 1994 godine, prešao 31000 km, prva boja, motor u više nego savršenom stanju, a sigurno bolji nego kad je iz fabrike izašao.

Motor je poznat na forumu a sve u vezi njega možete pročitati u temi KLE bato.

Da se ne mučite tražeći temu evo link http://forum.bjbikers.com/index.php?showtopic=85771&st=20 .

Kad pročitate temu videćete zašto sam gore napisao "bolji nego iz fabrike..."

 

Da na brzinu nabrojim samo ponešto što je rađeno na motoru :

KN filter, DynoJet dizne, opruge i štelovanje svega toga na Dyno stolu.

Hel pancirna creva napred i nazad.

EBC 129 HH sinter pločice napred

Ocišćena i kompletno sređena kociona čeljust cilindri,gumice.

Poštelovan motor na dyno stolu 53/4 ks radilica ispeglano ubrzanje.

Progresivne opruge napred i novo ulje u viljuskama.

Nov Kappa kofer 48 litara

Scottoiler mini Vsystem montiran i poštelovan da radi bez greske .

Led diode u kontrolnoj tabli stavljene umesto klasicnih sijalica za belo osvetljenje table i kazaljke

Borsee xenon stavljen umesto običnog xenona razlika više nego ocigledna

Ispeskirana izduvna grana i prefarbana novom bojom

Ispolirani izduvni kanali

Novi hexagonal tip auspuha Dragon Ada

Voltmetar koso za proveru stanja akumulatora

Zamenjeni zastareli šrafovi sa novim plastificiranim

Podmazana sajla kvačila

12v Uticnica

Grejači ručica OXFORD, extra kvaliteta

Gel sedište, urađeno kod Bobana

Veliki vizir by Ivan i naravno orginal fabrički......

 

Motor sam dobio u zameni za mog BMW-a, motor je besprekoran, ali ja ne mogu da se naviknem na ovu kubikažu i enduro koji mora u obrtaje. Ne bih da ga prodajem jer se ne isplati davati u bescenje nešto pouzdano i perfektno, nešto u šta je baš mnogo uloženo.

 

Zato bih ga samo menjao za motocikl veće kubikaže i većeg obrtnog momenta uz moju realnu doplatu po potrebi i po dogovoru.

Ako se nađe neko ko će znati ceniti vrednost ovog primerka KLE-a a ima neki od npr. kruzera, putnih enduro motora ili neki drugi motocikl veće kubikaže i snage, za zamenu, neka pošalje ponudu na PP ili ovde u temi. Svaka ponuda biće razmatrana.

Tel. 063-230-710.

 

Evo i nešto slika iz moje garaže...

DSC_0171 (Copy).jpg

DSC_0173 (Copy).jpg

DSC_0163 (Copy).jpg

DSC_0159 (Copy).jpg

DSC_0155 (Copy).jpg

DSC_0151 (Copy).jpg

DSC_0148 (Copy).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Možda sam malo čudno postavio oglas.

Samo zamena. Cenu nisam postavio :neznam: .

To je izazvalo dosta pitanja na PP.

Da vas ne bih zbunjivao pokušaću da objasnim i zašto sam tako uradio.

Da se radi o KLE-u prosečnog stanja za '94 godinu postavio bih oglas u stilu.... "prodajem KLE-a '94 godište za na primer 1500 eura" jer je to neka prosečna cena za ovaj motor ovog godišta, kako neki vole da kažu "tržišna cena" .

Ali većina tih motora, približnog godište, su u nekom "prosečnom" stanju za to godište i nikako ne mogu ovaj motor da svrstam među njih.

Ovaj motor nema neku vrednost u takozvanim "kombinacijama" kad ga neko gleda samo kao KLE '94, ali sigurno ima dosta veću vrednost kao motor uzet za sebe.

Pouzdan enduro sa kojim si miran dugi niz godina.

Lep, ispravan, prešao 31000, motor radi kao sat. I bez ovih prerada, opreme i drugih ulaganja vredeo bi 2000. Kad pogledate slike kako je izgledao kad ga je Aleksandar kupio (za 2150 eura), svaki detalj mu je mirisao na Fabriku. I sad tako očuvan teško može da se nađe na našem tržištu, a nakon toga prešao je samo 4000 km i uloženo u njega mnogo rada i još toliko novca.

Tu na forumu je i bivši vlasnik Aleksandar i može da potvrdi da smo ga u zameni računali 2900 evra. Meni se svideo i nisam mnogo razmišljao o ceni. Menjao sam perfektno za perfektno samo drugi tip motocikla i samo to mi je bilo važno.

Mene lično kod njega nervira samo to, što, da bi ono baš dobro išao, moram da ga držim u obrtajima, ali ako ne iskrsne neka meni dobra kombinacija u kojoj će neko hteti KLE-a za sebe da ga vozi duži niz godina i samim tim po tome uradi i procenu njegove vrednosti, kao što sam i ja uradio, teraću ga do penzije.

Što se ono kaže il' tako il' nikako :) .

 

Dakle, ako neko ima dobar motor, a treba mu nešto para a da pri tom opet ima dobar motor ali možda malo niže klase i kubikaže, neka se javi tu sam za svaki razgovor i dogovor !

Ostali stoj .

Tema je zaključana, komunikacija samo preko PP :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ako neko slučajno razmišlja o ovom motoru evo postaviću i cenu koja pretstavlja kompromis između stanja motora i godine proizvodnje i iznosi 2400 eura za plaćanje u gotovini.

U zameni pogledamo motore, postavimo jedan pored drugoga i pošteno se dogovorimo ko kome i koliko treba da doplati.

 

Evo još par slika...

DSC_0156 (Copy).jpg

DSC_0160 (Copy).jpg

DSC_0161 (Copy).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Dođe i zima pa sledi i popust za keš !

 

I dalje sam zainteresovan za realnu zamenu, pod uslovima navedenim u prošlom postu, dakle, motor jedan pored drugog pa dogovor.

A ako mi se nešto svidi pošteno doplaćujem.

 

Skoro videh na polovnim automobilima oglas gde čovek prodaje motor za 3500 eura a u zameni ga računa 4500.

Znači sad treba razmisliti, da li mu dati npr. samo tih 3500 eura ili mu uz njih ostaviti i jedan skuter od 1000 da dobaciš do onih 4500 koliko traži u zameni..

Par sličnih ponuda sam i ja imao .

Dakle, u zameni mogu biti vrlo fleksibilan ali ne i lud :) .

DSC_0157 (Copy).jpg

DSC_0162 (Copy).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja