Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Niko nije primetio vest dana.  :(

 

Nažalost, lep događaj je u senci pistolero policajca, ceo dan po taksiju slušam kako ljudi psuju i pljuju vlast, državu, političare, predsednika, premijera, ovu ili onu partiju, sindikate, nevladine organizacije pa ako tokom izlaganja pomenem i nekog ko je poštovanja vredan, sagovornik brže bolje i njemu mater, ko zna šta je sve taj mogao ili jeste a da mi ne znamo...

 

Da su sad nekadašnja vremena pa da se robija za verbalni delikt verovatno bi cela Srbija na more - onaj otok tamo što je sada muzej ili će tek da bude muzej od kamenčuga.

 

Vest dana je u senci i nekog Amerikanca koji se dohvatio važnih funkcija pa mu je od poslova dodeljeno ono što se u socrealizmu zvalo ideološko indoktrinološko delovanje protiv jednog naroda. I to baš mog. Prevedeno, čovek bez mozga bi ispirao sve ostale mozgove uz fascinantnu sposobnost da se nikada ne opameti, od celog sveta ne nauči baš ništa, ostane pravi kadar za dodeljene mu zadatke doživotno i diči se doslednošću u borbi protiv ljudske prirode i humanizma.

 

Kao i svi najveći umovi političke elite pomenute nam prijateljske zemlje i ovaj ima izgled koji ozbiljno navodi na sumnju da je reč o mentalno zdravom čoveku dok mu izrečeni stavovi samo pojačavaju sumnje u izneto. Pomenuti je ispričao nebuloznu pričicu po ko zna koji put jer je ovde očigledno niko ne shvata pa je on priča i dalje, uz vetar. Vlagu po sebi ne oseća, ne smeta mu, navikao je samo što sada uživa u plodovima svoga rada, ne nagrađuju ga nalogodavci njihovim proizvodima organskog porekla. Bar ne ovom javnom prilikom.

 

Nije vest dana ni što je početak univerzijade zatrpao mnoga pitanja o korupciji tokom izgradnje stanova kao i načinu dobijanja građevisnkih dozvola po Beogradu. Bezveze je i vest da će od izdavanja fiskalnih računa biti oslobođeni, između ostalih a mnogobrojih i brižljivo biranih, npr. osiguravajuće kompanije, banke i razne vrste fondova.

 

Nije vest ni što su na engleskom jeziku prvi put počeli da proučavaju istoriju sa ovih prostora, konkretno istoriju Crne Gore. Ugledni profesor iz Londona je objavio knjigu o istoriji Crne Gore a zapravo uža naučna oblast mu je nacionalizam i nacionalna politika. Velika je stvar napisati jednu ovakvu knjigu koja, samom činjenicom da je prva, nije savršena i sasvim sigurno u sebi sadrži brojne manjkavosti. No, nije to pitanje koje se nameće iz ove vesti, drugo je nešto sasvim logično: u kakvim su pregovorima o pomirenju između naroda učestvovali ljudi koji su tek sada napisali prvu ko zna kakvu knjigu i o samo jednom od njih? Eto šta udruženim snagama rade lud i zbunjen, pomislio bi neko ko ne veruje u dobre namere i prijateljski odnos zemalja engleskog govornog područja.

 

I tako, mnogo je promašenih vesti pa bi moglo da se pomisli da sad ja unosim politiku ovde a zadužen sam za njeno sankcionisanje.

 

Elem, sve navedeno po mojim merilima nije vest dana nego eto, pišu novine svašta pa samo izgleda da je Srbija zemlja mraka.

 

Jebi ga, umro je Čobi, nikada da nam se mrak ugasi. Slava mu i hvala jer je bio veliki razbijač mraka.

 

Da ja sad čitam ove redove burno bih reagovao: pa dobro davitelju koja je ta vest dana?

 

Kako koja?

 

Pa danas je prvi dan proleća!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Vujo,

očekujem uskoro da te vidim kao blogera, na nekom sajtu dnevnih novina.

Dobro je to, ne moraš da se pravdaš, razumemo mi, to je taj stil, to tako ide.

A ako nekom slučajno nije jasno, ovde ima lepo i jednostavno objašnjenje :

http://www.mycity.rs/Blog/Sta-je-to-blog.html

 

Ili kako to rade majstori pisane reči:

http://www.politika.rs/rubrike/Pogledi-sa-strane/index.1.sr.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Godinama čitam svu pristupačnu štampu, pravo bi čudo bilo da sam ostao normalan pa koliko god me ne zanimale neke stvari koje se po novinama provlače.

 

Gabor je izdao novi katalog za 2009. godinu. Katalog znači skup fotografija sa šiframa proizvoda ali bez cena mada je u paketu bio i veliki papir na kome je pisalo ''uskoro i cenovnik''.

 

Površno sam ga gledao ali mi se čini da je u jednom katalogu sabrao sve što je imao na posebnim što je dobro. Sada se na jednom mestu mogu naći delovi za MZ i jawu ali i za vanbrodske motore, Tomose, vodene pumpe, skutere kao i ostale univerzalne delove među koje spadaju i akumulatori kojih ima ihihiiii...

 

Ne bih komentarisao ovakav postupak jer bih se uzdržao od reklamiranja koje nije dozvoljeno ali je realnost da ekonomska kriza pogađa Mađarsku veoma ozbiljno, MMF je imao glomaznije intervencije nego kod nas i sasvim je prirodno da u ovom trenutku nije moguće garantovati cene za celu kalendarsku godinu i parče sledeće dok se ne pusti novi katalog.

 

No, ovaj postupak sam po sebi ohrabruje: kriza nas neće ostaviti bez delova. Ustvari, ne bi trebalo.

 

E sad sa cenom je sve moguće. Objektivno trebala bi da pada mada je to za mene nemoguć zadatak, suviše je faktora koji bi mogli da utiču na njihovo formiranje a i kriza ima nepredvidive refleksije na mnoge privredne delatnosti.

 

Opet, utešno je što i da se cene podignu neznam koliko to je opet pristupačno jer su delovi jeftini pa bi i u najgorem mogućem scenariju to za nas opet bilo prihvatljivo.

 

Sve u svemu, korisno je sada temeljnije srediti sve što se može i ne divljati motorima. Treba ih čuvati jer mnogi ugledni ekonomisti i međunarodne institucije daju sasvim oprečne prognoze, od onih u kojima je 2009. najgora pa sledi poboljšanje do još gorih gde je kulminacija tek 2012. sa posledicama koje u ovom trenutku nisu predvidive.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

 

Gabor je izdao novi katalog za 2009. godinu. Katalog znači skup fotografija sa šiframa proizvoda ali bez cena mada je u paketu bio i veliki papir na kome je pisalo ''uskoro i cenovnik''.

 

Površno sam ga gledao ali mi se čini da je u jednom katalogu sabrao sve što je imao na posebnim što je dobro. Sada se na jednom mestu mogu naći delovi za MZ i jawu ali i za vanbrodske motore, Tomose, vodene pumpe, skutere kao i ostale univerzalne delove među koje spadaju i akumulatori kojih ima ihihiiii...

 

 

Ima li u pdf-u  negde, da bi se mogao skinuti?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nema, on tako prodaje, kataloški.

 

S tim što, kada se pojavi sa cenama, možemo mi da napravimo i u PDF-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

2 Vujo032

 

Kako ide Renault? Da li se vozikaš?

 

Ima više ovlašćenih servisera, svi moraju da ponude isti kvalitet ali im cene nisu iste.  ;)

 

Kad dođe vreme popričaćemo malo i o tome, ima štošta da se kaže. ;D

 

Da, da, i delovi su u sklopu iste priče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Ide dobro, nije mekan kao što sam očekivao, i malo je duži od Fieste pa me to malo zeza za  rikverc.

Nepostojeći brisač zadnjeg stakla i ono dodatno stop-svetlo  mi zaklanja vidik unazad,

tako da moram više da se oslonim na spoljna ogledala, a to mi nekako nesigurno. Ali ću se navići.

Fiestu (12g.),sam prodao prvom kupcu koji je naišao, i zadovoljan sam, a mislim da i on nema razloga da ne bude zadovoljan.

Nadam se da me servis,(za Renoa), sem redovnog održavanja neće videti bar nekoliko godina jer ja auto vozim relativno malo.

Sa Yugom sam za 17 god. prešao nepunih 90000 km, što govori u prilog tome.

I njega sam prodao i eno ne staje, ubacio mu tip plin i samo piči, a ja nikad nisam ubacivao plin u svoja auta.

Rećićete sigurno da je to bez veze, ali svako je od nas malo na svoju ruku, pa i ja po tom pitanju :)

Malo sam ovih dana bio u down-u, što zbog nekih glupih virusa, što zbog ovog usranog produžetka zime.

Kiša ubi.Psihički se pripremim za zimu, i sve nekako izdržim i i izguram, ALI ovo vreme u zadnjoj nedelji marta,

"alo bre" što bi rekao Mile tranzizija - mnogo je.

Nemam volje nizašta samo da spavam i da prespavam iz inata i ostatak godine.

Je*em ti život i proleće ovakvo!

Apatija teška, zato se nisam ni javljao, samo sam nailazio da gvirnem, ali slabo, forum je izgleda na stand by-u kao i ja!

Pozdrav i izvinte na širenju depresije :)

Ali znate zašta služi prijatelj?

Kad je vama loš dan, da i njemu upropastite dan!

Zato,zbog prijatelja ne dozvolite da imate loš dan :)

Pozdrav!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

U pravu si, mnogi se tako osećaju, baš imamo udar depresije.

 

Ali po ulicama nije tako. Ima motora. Počelo je divljanje, nadigravanje sa policijom, klinci po trojca na motorima a svi naravno bez kaciga. Strašno.

 

Hondu sam hteo da dovezem do kuće, da pređem još čitavih 11 km, da radi malo. Ne radi mi jedan cilindar zbog svećice pa je pored slabog akumulatora i zbog toga teško palio. Onda mi je Bokilic poslao ključ za svećice koji je manji od MZ-ovog pa sada mogu da je skinem i zamenim. Međutim u ovolikom Beogradu neznam ni za jednu radnju koja prodaje samo svećice, čudo jedno.

Voleo bih izbor, da odem, vidim šta ima pa po onoj što sam skinuo izaberem šta mi se hoće. I neznam gde da idem. Koga god pitam svi kaži ''ima gde hoćeš'' a ja obišao sve pumpe, sve radnje auto delova u okolini... I niko nema. Nemaju bre ni katalog da mogu po oznakama da uzmem neku sličnu, kažu donesi da vidimo pa ćemo nešto naći. Nešto. A ne ostavlja mi se otvoren cilindar.

 

I Crnac pravi probleme. Trebao bih da dopunim akumulator i skratim lanac za jedno dve karike. Brusilicu nemam a ispred zgrade neznam kako ću i muka mi je od toga pa ga zato ne diram. Naravno, ogledala su izlomljena od cirade po kojoj je celu zimu mlatio vetar a auspuh je lepo prefarbala korozija.

 

Od bakšiša sa taksija kupovao sam beznin i stavljao ga u flaše od 5+1 litar, od kisele vode. To mi pričinjava jako veliko zadovoljstvo, imam privid kao da je benzin džabe, kao da nije plaćen. ;D

 

Ima li neko ideju kako da okratim lanac u ''parkovskim'' uslovima, bez struje i sa osnovnim alatom?

 

Može da se glupira ovo vreme koliko hoće ali su mu dani odbrojani. :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Svecice imas u MAS kompani. U tvoju Hondu idu NGK DR 8 ESL - obicne, DR 8 EVX - platinaste i  DR 8 EIX - iridijumske.

  Ako se nisu preselili MAS kompani je kad se spustis Ruzveltovom, na kruznom toku skrenes u drugu desno, pa tu negde - davno sam bio !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Hvala veliko. To je nekada bio Partizanski Put, sada je Jovake Radaković, pripada Karaburmi.

 

Ima li rešenja za lanac ili mora brusilicom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

 

Nikada u tu svrhu nisam koristio brusilicu.

Lanac rastavi na zabici a onda izbij civiju na osmici lanca.ZA TO CE TI TREBATI CEKIC IZBIJAC I NEKA OSREDNJA MATICA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Vujo,

Verovatno i sam znaš za alate za tu namenu, tipa:

wix0l2.th.pngHg04t_2589lkl.th.jpg

a ima i video:

Ovo gore je za bicikle a princip je pretpostavljam sličan.

Pa i na BJB imaš temu o tome:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=13433.0

 

Ako si sve ovo znao, onda oprosti za smaranje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Mani skracivanje, kupi nov lanac!

 

Lanac je nov i kao takav ima previše karika. U manualu lepo piše da prikoličar treba manji lanac, kraći. Najjednostavnije je da kupim nov i zdravo ali je taj nov isti kao i ovaj koji je prešao svega 200 km.

 

Ako budem sam petljao onda ću verovatno da utadim kako je Kataran rekao mada mi se i tema o lancima svidela. Autor naročito, znači da poznaje stvari pa bi mogao i ovaj problem da reši. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Pa Vujo komsija nisam nikad video onaj alat za biciklu i ja to uvek radim tanjim kirnerom i cekicoem kao sto rece Katrana ispod prvo jednu maticu pa jos jednu a ti Vujo dalji komsijo probaj tako na nekom starom da izbijes osovinicu i svaki nov mora da se krati u vecini slucajeva retko koji je bas na meru to si u pravu.

 

Nego lepo vreme a posto sam proso samo 144 km od busenja i zamene klipa odo da calabrcnem nesto pa odo da okrenem nadam se bar blizu 200 posto moram da cinculiram dok ne legne masina.

 

Izvini vujo po dve karike kratis verovatno znas samo da te podsetim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Izvini vujo po dve karike kratis verovatno znas samo da te podsetim

 

Veliko hvala, nisam znao, izgleda da sam imao sreće do sada.

 

Onako gledano, na oko, i mislio sam da ga okratim za dve karike, baš toliko ima viška.

 

Samo mi moral pada, nemogu da priđem radnom delu jer je prikolica sa desne strane, nema mesta uopšte.

 

Ubiće me Joska, treba i paljenje da vrati jer smo ga skinuli kada se mašina sklapala. Baš će da se iznenadi za 10-tak cm slobodnog prostora. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

16hn5g0.jpg

 

evo moje pivo zakon skoro isto ko ovo kupovno okus hm slican a mozda i isti od nekog piva sto ima konzervu na stropu garaze heheh 

pitko osvježavajuce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Miha, dosta si štur i suzdržan u vezi tvog ,tek proizvedenog piva ili te možda još "drži" ....Svi nemo čekamo još informacija !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja