Jump to content

Moto Zajednica

yamaha tt 600 (moguca)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: YAMAHA TT 600

Imam povoljnu ponudu da zamijenim moj xt 125 r za yamahu tt 600. Jamaha tt je ja mislim 96 godiste. A moja trenutna 2006. Da li je pametno ovo uraditi? Ova tt ima i akrapovic auspuh. Sredjene su plastike i ima 2 para felni : SUPER MOTO I ENDURO. Yamahu tt cijeni 1800. koliko da mu doplatim?

Sta da radim ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400

To je mnogo dobar motor, naravno ako je fabrički i nije nešto uništen. Agregat perfektan! Što se tiče cene, 1800 evra na gornjoj granici, mora da bude bas dobar za taj novac, a tvoj motor ne vredi ništa manje od njega, izvlače ga godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400

ali naravno da je 10 puta bolje da voziš tt 600 za isti novac. Plus što ima dva para felni. Ako je dobar, moj savet je da napraviš trampu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: YAMAHA TT 600

radi se o ovom motoru.

Slika je malo starija i ja cu sad za vikend poci da ga pogledam.

qpqzo9.jpg

imag0125f.jpg

 

Ovaj ispod je moj

Meni se ova tt mnogo svidja :)

A li mislim da on nece pristati na zamjenu glava za glavu. Mislim da ocekuje oko 300 e doplate ?

DA LI JE TO MNOGO ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

Moj ti je savet da se ne zaleces.

Lepa je tetka, ali moze da bude i macka u dzaku. Obavezno povedi jos dvojicu motorista pa procenite(zato sto kad se zaljubis ne gledas nista nego samo da uzjases :moto3:).

Gledaj sve, do kad je registrovan, u kakvom je stanju masina, menjac, da ne pisa viljuska, ma sve gledaj. Pogledaj kakvih ulaganja ima, a uvek ih ima kad kod nas kupujes/menjas motor. Posle toga stavi sve lepo na papir pa odluci. Felne i auspuh sa budzenjem nisu preko 250e-cisto da znas. Registracija je oko 17000...

Tvoj motor je noviji 10 godina i + sto znas u kakvom je stanju, znaci sa njim si sigurica, a tt-a proceni dobro....

Mislim da je mnogo da doplatis.

 

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

trudim se da vidim kurblu ali mi ne ide, sto znaci da nije S model nego E, to je model sa alnaserom, imao sam takvu, par sitnih bolesti ali sve u svemu ok motor, cak su i sm felne jako slicne mojim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: YAMAHA TT 600

Ima jedna dobra strana sto je ovaj motor prije ovog vlasnika vozio jedan moj poznanik :D Zatim ga je prodao sadasnjem vlasniku koji ga je malo sredio . Vidjecu sa ovim prvim u kakvom je stanju bio , ima li nekih ozboljnih kvarova i slicno.

NESTO MI JE OVAJ SADASNJI VLASNIK POMENUO DA MORAJU DA SE ZAMIJENE GUMICE NA PREDNJOJ VILJUSCI . STA JE TO?

I KAKO NEMA ZADNJEG DISKA? PA KAKO KOCI ??? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: YAMAHA TT 600

a sta kaze vlasnik, koji je razlog prelaska sa 600 na 125ccm?

 

A sto se tice prelaska na manju kubikazu kaze finansiski razlozi .On kaze najvise bi volio da ga proda za "gotove pare" :D

Ali ipak sam ja njega zvao a ne on mene :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

Gumice su semerinzi i menjaju se u paru, a menja se u ulje i to izadje oko 60 evra sa rukama. Oce da stradaju najvise od voznje na zadnjem, sto se obicno radi sa supermoto mahinama :staa2:...

Ma ima zadnji disk, ovo je verovatno slikano u toku prepravke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Hm, eo me kao inspektor Nagib :nanana: . Ti si iz Mojkovca, tt belgarda je slikana u Buljarici , prethodni vlasnik je Dule Vuković a kupio ga je od Žarka Perkovića , sm točkovi su bili moji, motor je bio u fabričkom stanju crvena boja kod Pekovića ali ga je Dule krečio u crno jer je moderan mojkovčanin + je uradio jednu improvizaciju koja mi se ni malo ne sviđa- produžio je zadnji amortizer. Prerastao si xtr-a i normalan slijed je da pređeš na nešto veće a ovo ti je 2u1. živio

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: YAMAHA TT 600

OOO niksicanine burazeru pa ti sve znas ;D

A reci mi molim te da li da uzimam ovaj motor ili ne ?

I koliko da mu doplatim ?

Znas li je li motor imao nekih ozbiljnih kvarova tj. bolesti ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Podgoričanin , prije 3-4 god bio sam zainteresovan za ovog tetea ali kupih ttr 03god. tada je bio u fabričkom stanju ali baš. Dulu sam prodao sm točkove jer meni nisu trebali, on je ofarbao motor u crno i stavio neke monster naljepnice. Htio je da podigne malo zadnji kraj motora pa su po meni našli nesrećno rešenje- prerezali su amortizer u donjem dijelu i produžili ga tako što su našli cijev istog promjera izbušili rupe i stavili bolceve :staa: .

Moraš poć da vidiš motor, neko primjeti da se na slikama ne vidi zadnji disk, posli semerinzi, nije registrovan-vjerovatno- ali moraš poć da ga vidiš. Sadašnjeg vlasnika neznam ali smo se čuli prošle godine kada je vozio neku R6 i nudio mi je za moj motor- voli čoek kompezacije :lol: .

Ja ti mogu ponuditi ako ti je lakše za dogovor sm točkove sa xt125x za te tvoje enduro jer imam drugara (omalen je rastom) koji ima xtx125 ali bi da vozi ofroad pa mu trebaju enduro točkovi. poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: YAMAHA TT 600

Ne bih ja mijenjao ove moje tockove :D Ipak imam 186 cm tako da ako stavim manje tockove kacio bih koljenima asfalt u krivinama :D Hvala na informacijama , pokusacu da povedem nekog majstora da pregleda motor ili iskusnog bajkera da me posavjetuje jer ipak ja sa 17 god i 1 god iskustva u moto svijetu ne znam bas mnogo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Nisi me ukapirao, ako budeš davao tvoj motor u kompezaciju možda će im bit interesantniji sa sm točkovima. A tt ima i sm i enduro točkove. poz :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Zvornik RS

Gledam čitam i ništa ja tu nebi diro. Kontam dobar je ovaj TT al mnogo bre nešto rađeno prepravljano i tako to. Prodaj tu svoju 125icu pa lepo dodaj para i kupi motor koji ces sam sređivati i seckati produžavati i krečiti. Eto nadam se da nisam nikog uvredio

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: YAMAHA TT 600

Sjutra idem da ga pogledam. Rekao mi je da mu se samo cuje dekompresor i nista vise. A da je prednja viljuska u redu i da nema potrebe nista da se dira... Na sta da obratim paznju da bu obijem jos koji euro ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

Kako je prednja viljuska u redu, jel su menjani semerinzi i ulje ili nisu?

Koliko ja vidim mi te krstimo a ti prdis :neznam:....(nije uvreda)

Razumem ja da hoces veci i jaci motor, to je OK, ali javi ti se par ljudi koji znaju da je motor farban tri puta i da je produzen zadnji amortizer na nacin na koji ne bi ni najgorem neprijatelju a ti uzimas i dalje u obzir zamenu....

Kad vec ides da ga gledaj ima negde na forumu tema kupovina polovnog motora sta sve treba da gledas. Krenes lepo od napred, gledas diskove,paknove,viljuske da nisu krive,da ne pisaju, pa motor da li ima neke cudne zvuke, kako salta brzine itd.......

Ne znam sta ima da se cuje dekompresor, nesto se posebno ne razumem, osim sto znam da je automatski, tj. kako zakurblas preko sajle se otvori desni izduvni ventil. Neka kaze neko iskusniji sta tu moze da se cuje. Mozda se cuje lanac...

Kao sto rekoh gore povedi jos par ljudi da gledate moped. Srecno :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

to sto je farban nije nikakav probem, svaki enduro motor koji je vozen kao enduro je morao biti kad tad ofarban, zadnji amortizer nije neka velika frka nabaviti ako ti ne odgovara podignut mada sam i ja moj tt hteo da podignem jer je bas nizak pozadi. Semering na viljusci je potrosan materijal na enduro motoru i obicno ne moze da sastavi duze od sezone i dve. ako da je najbitnije da gledas u kakvom je stanju sam agregat i da nije ram ukrivljen i slicno, sve ostalo se za sitne novce napravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Kao sto ti Gavra rece semerinzi se menjaju na enduro motorima redovno (a i na SM) i ako ga kupis to ce ti biti redovna investicija.

To sto se "cuje dekompresor" vec moze bude problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: YAMAHA TT 600

Pa to za prednju viljusku sam ja njega pogresno shvatio. Sa semerinzima i ljem nema nikakvih problema... samo se cuje dekompresor , ali kako kazu to nista ne smeta ... samo se cuje ... i ima da se zamijene te gumice na dekompresoru to je jos 4 e .

A taj dekompresor to ne znam koiko moze da kosta ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja