Jump to content

Moto Zajednica

Peda Eagle

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 4346 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

E pa ljudi, posto ja pojma nemam da li je ovo Kineski skuter (verujem da jeste) pa nisam znao da li da ga stavim u Kinesku imperiju..

Elem, to je skuter od drugara, prakticno nov, presao je samo 1900km, radio je najnormalnije, fin startan cvaja.

Stajao je tri godine u garazi, nije vozen uopste, akumulator se ispraznio naravno, goriva je jedva bilo.

 

Dosli lepsi dani, i resili smo da ga pokrenemo, al djavola, ni da makne.

 

Taj pokusaj je izgledao ovako: post-22692-0-65886800-1331816605_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Sipali novo gorivo, produvali filter goriva koliko smo mogli, ocistili svecicu..ma ni da mrdne, vergla al nista.

Jel ima neko neku ideju?

 

Provjeri da li ima goriva u karbu sada, pogotovo ako je vakumska pipa na rezervoaru, mozda nije ni doslo gorivo u karburator ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2524 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Ako vergla a ne daje znake života ja bih proverio sledeće - dolazi li gorivo do karba,svećicu - baca li varnicu a ako ne baca proveriti dolazi li struja u kapicu svećice.Ako sve radi onda videti dalje,moguće da je povukao neki mulj iz tanka pa zapušio dizne u karbu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Verovatno ne dobija gorivo u karb,tako je i meni sa mojim matriksom,kad god duze stoji,zato ga i ceka poseta Bokilicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Da ne bi dugo verglao, najbolje premosti nepovratni ventil koji stoji iymedju rezervoara i karba. Tako će lakše stići gorivo do karba.

 

Proveri da li imaš varnicu na svećici.

 

Ako imaš ova dva, gorivo i varnicu, trebalo bi da bar da neke znake života...

 

Sobzirom da je cvaja, ako upali, dobro proveri da li meša i ulje da ne bude posle drugih problema. Ako upali, moza nije loše rešenje za pocetak da sipaš i malo dvotaktola u rezervoar za benzin...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Imam PEDU H2O R (1700km) :D i generalno kada stoji duže od mesec dana neće da upali.Ne znam zašto ali svaki put sam morao da štelujem šraf za dotok na karboratoru,probaj kontam da će pomoći jer sam prvi put imao isti problem kao i ti.Ali dok ne nađeš idealan položaj šrafa može se dosta verglati a i ne mora. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2524 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Što se tiče ovog saveta za šraf sad se setih i ja na mom kinezu posle zimskog sna pojačam ler gas da lakše upali,kad se zagreje malo i odvoza koji krug ja mu podesim ler gas kako treba da bude.Takođe posle zimskog sna mu obavezno stavim i novu svećicu da lakše upali ali to nije obavezno može i stara da se očisti i vrati.

Možeš ako imaš viška creva u garaži da dovedeš gorivo u karb iz neke flaše sistemom prirodnog pada.

Najvažnije je da ustanoviš da li imaš varnicu na svećici i dotok goriva.Ako to sve radi a on ne daje nikakve znake života pri verglanju trebalo bi,po meni,skinuti karb i očistiti ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4346 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ljudi hvala Vam na brzim odgovorima, danas idem ponovo do njega pa cemo da probamo sve sto ste naveli, to sa ler gasom se nisam ni setio iskreno.

Sem ciscenja svecice i pojacavanja ler gasa sve ostalo ce vec biti problem, posto ni on ni ja se ne razumemo nesto narocito, pogotovo ne u cvaje. 1ups.gif

Pokusacu malo da ismirglam svecicu i da vidim da li baca varnicu, ako nista drugo kupicemo drugu, a sto se tice ciscenja karba u to ne znam da li bih smeo da se upustim, relativno blizu njega, u Savinoj, je PEDA ovlasceni servis pa je on mislio tamo da ga otera jer jos nije uradio onaj servis na 2.000 km.

Problem je samo upaliti ga, onda cemo ga lako oterati tamo na servis. 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

sipaj malo benzina kroz svecicu u klip i nista necackaj eventualno baci svecicu,nemoj da cistis i stavi novu,zakurblaj pod malim gsom par puta i mora da pali..svim cvajama zafali malko kompresije kposle duzeg stojanja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ljetos sam drugaru popravljao neki pocket bike koji ide na mješavinu. Mislim "popravljao", vozio se normalno, pa stajao godinu dana i sada ni da bekne. Skinuo karb a unutra med.....sav uljepljen od mješavine. Očistio njega, svjećicu, sklopio i brrrrrrmmm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2524 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Baš sam i ja to krenuo da napišem,da se pogleda izgled svećice posle verglanja.Krenite sutra pa pišite šta se dešava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Ako dugo nije paljen,verovatno da je suvo lonce karburatora. Poslusaj Bokilica i dodaj spricem malo benzina u stublinu (2-3ml) ili prilikom verglanja zatvori rukom, krpom, bilo cime, ulaz vazduha na airbox-u.Tako ce lakse povuce gorivo u karburator i trebao bi da upali. Ako ne pomogne, bice da je nesto drugo u pitanju (proveri svecicu). Ne bi bilo lose da par puta kurblas bez kontakta i svecice, eventualno ako se napunio cilindar mesavinom da izbacis visak ili da se lezajevi malo "razrade" ako je suv cilindar i primarni kompresioni prostor. U svakom slucaju, kad ga upalis nemoj ga turirati hladnog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4346 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Nismo, jer sam ja imao komplikacije sa mojim motorom, mislim jos uvek imam, tako da mi je ceo dan prosao u tome sta cu sa njim da radim i njegov nismo stigli ni da pogledamo.

Ali mislim da cemo to sutra raditi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Masina upaljena,bio prazan akumulator,alex i drugar forsirali na starter,moja malenkost veruje u ''alternativne'' metode antimodernizma tj kurblu jedanput,dvaput i upali k'o mina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2524 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Akomulatanator bio prazan :zbunjen: ,a ja istragu navodio u drugom smeru te svećica te gorivo :stabre:.Znači kurbla iz raja izašla :lol:.

Nema veze bitno da je upalio e sad na :moto3::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4346 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Pa da kad meni seljaku kurbla nije pala napamet uopste. :)

Dobro Culle, svecica jes nova NGK, stara bese Super Bosna :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

super bosna je najjaca, ja je jos uvek koristim za pravljenje alatke za razbijanje soferki

imam punu kesu kuci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

sipaj malo benzina kroz svecicu u klip i nista necackaj eventualno baci svecicu,nemoj da cistis i stavi novu,ZAKURBLAJ pod malim gsom par puta i mora da pali..svim cvajama zafali malko kompresije kposle duzeg stojanja..

ja ti lepo rekoh da zakurblas,,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja