Jump to content

Moto Zajednica

Yamasaki KingWay 50

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Sombor

Planiram da uskoro uzmem ovaj motor,kao prvi motor koji cu voziti samostalno...

Da li neko zna koje su njegove prednosti,a koje mane?

Dosta sam se raspitavala oko njega i uvek jedna te ista prica...

Zanima me jos kako se ponasa pri duzim putovanjima,sta se najcesce prvo pokvari na njemu,na sta obavezno treba voditi racuna itd..

post-13803-12879090964446_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

Prvo povedi racuna gde ga kupujes posto ga ima u vise varijacija sto znaci u vise cena (600-900 e) nije mala razlika.

Komsinica ga vozika svaki dan na posao nekih 12 km u jednom pravcu. Njoj se svidja.

Dobre strane: mali potrosac i lako upravljiv, digitalni pokazivac polozaja menjaca-barem na modelu koji sam ja gledao.

Lose strane max 55 km/h a nema blokade.

Neki od dilera:

 

http://www.sprintscooters.com/supermoto_01_cross.htm

 

http://www.skymotors.rs/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=7&Itemid=72

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Има и овде - http://www.topshop.rs/.

 

Чини ми се да иде споро јер има баш кратак пренос. Са мало испробавања мањих задњих ланчаника, верујем да би се оптимално искористили тих неколико коњића које моторчић даје.

 

А има и варијанта да се у повратку са летовања сврати у Соплун, па пазари читава машина која ће имати поприличнои више коњића - http://mototrade.gr/osCommerce/index.php?cPath=136_137_238

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Sombor

Brzina mi nije problem jer jer ne volim brzu voznju od kako sam imala tesku saobracajku.

Bitno mi je da ide i da ima delova za njega.Za blokadu sam cula da nema i da se moze kubikaza povecati na 80 kubika zamenom cilindra i klipa.

Nije problem,ako budem htela nesto brze,zamenucu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па пази, ако за ово нема делова, онда их нема ни за једна други модел мотоцикла - та машиница је клон машине "Хонде Каб", моторића који је произведен у највећем тиражу у историји. Мислим да се креће цигра око неких 80 милиона и још расте. Ако код нас делова нема, има их у Грчкој, пошто сви ти моторићи који се код њих возе као код нас "Томоси", деривати су "Хонде Каб" са тим малим хоризонталним мотором. О њему се писало мало и овде - http://www.wildmangulice.org/forum/index.php/topic,1072.0.html. Писало се о постављању кита од 70-80 кубика на такав мотор и овде - http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=35622.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Sombor

Iskreo,ja sam s deckom isla na par mesta gledati taj motor i receno nam je da nema blokadu bez obzira sto pise da ima i sto drugi govore.A spor je(50-60km/h)zbog zadnjeg lancanika koji je poveci...Nebitno,mozda je razlika i oko toga sto se tvoj zove Yamasaki YM 50 GYS a ovaj Yamasaki KingWay 50...Moguce da motori kao tvoj imaju blokade,a ovi drugi ne...Mada,ko ce znati...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Pa naravno da ne mozes da ocekujes nista bolje od njega ipak je to 50ccm masina koja jos ima i ogroman lancanik pozadi koji mu daje dobro ubrzanje, mada smanjuje max. brzinu. Te kineske masine ne treba perforsirati i trebalo bi koristiti samo 3/4 snage tj. vozi tako negde do 50km/h.

 

Jbg. kad kupujes motor moras se i raspitati sta kupujes, tako smo MadScientistWoman i ja posle 3. mesecnog razmisljanja, listanja kataloga i sl. se odlucili za ovaj motocikl. Sve nam odgovara jeftino odrzavanje, mali potrosac, lep izgled i zvuk (kako za koga :)), sa max brzinom oko 50km/h sta nam je sasvim dovoljno za laganu voznju ravnom Vojvodinom i putevima koji su kao stvoreni za off road motocikle ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Stvar izbora uvek, i ukusa.

Mada mi je malo čudan izbor. Bar za neki iznos od oko 700-800-900 e. Opasno je biti spor u saobraćaju, a i snage treba uvek imati u rezervi. Poenta mog izlaganja je, ako imate "A"  uzmite 4T 125-icu, slične građe i cene. Ipak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Jedino pitanje u vezi njega je sta mislite koliko bi ovaj motoric mogao preci pre ,,znacajnijih,, popravki tj. pre zamenje klipa, radilice, karika i sl.? Dok gledam po forumu vidim da sa kinezom malo ko je presao vise od 15.000km i zale se obicno samo na neke sitnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Zavisi kako se vozi. Mozes ga unistiti za manje od 1000 km a moze i preko 20000-30000. Najvise zavisi od vozaca, posle toga od odrzavanja, a posle kvalitet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ако га не урнишеш гасом до даске и уз редовно одржавање, требало би баш дуго да траје. Конструисан је да траје.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

A ti si iz Apatina, Sombora ili...? Idi u Gumulend u Somboru (Prvomajski bulevar) tamo ga prodaju za 76.000, a taj za 649 eura je Kinroad XT50GY,  mozes ga naruciti i za 649 eura bez garancije ovde http://www.topshop.rs/  (+50 eura za 6 meseci garancije, +100 za 12 meseci garancije)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Упореди сам макар фотке два модела.

 

То наш народ каже " исто ....., друго паковање." (није да мислим да су шит, али су ми сувише исти, да би их рачунао у два различита модела).

 

Што се перформанси тиче, ја би рекао да се оба, у стању каквом их купиш, одликују одсуством перформанси.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Ne da su slicni, nego potpuno isti. Isti pogonski agregat, isti oblik (mada XT50GY ima i drugacija verzija), isti pneumatici, isti... jedino drugi proizvodjaci i par sitnica

Y2anA_kingwayyamasaki.jpg

Nesto o proizvodjacima:

Kinroad (Kina) sa punim nazivom Kinroad Xintian Motorcycle Manufacture Co. Ltd ima godišnju produkciju od pola miliona motocikala.

Yamasaki (Japan/Kina) Japanska firma sa proizvodnim pogonom u Kini. Ima godisnju produkciju od milion motocikala.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Realno ni yamasaki nije nesto bas velikog kvalitet, mada sasvim zadovoljavajuc za svakodnevnu voznju. Sa kinroadom nisam imao direktnih iskustva ali sam stekao utisak na forumu da nije bas nekog velikog kvalitete. Pokusaj da nadjes neki polovan koji je malo presao ili nahvataj na nekoj akciji tj popustu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Rumenka,okolina NS-a
  • Motocikl: SKY OFF ROAD 50

mogu vam reci da je yamasaki po mom iskustvu zadovoljavajuc motor...ja ga licno imam neko vreme.Jeste da je 49ccm i jako je slabasan ali postoji za njega kit za stotinak eura,daje mu poprilicnu snagu i od kada sam ga ugradio nemam nikakvih primedbi na snagu i brzinu ide oko 85km/h...presao sam sa njim 15000km bez ikakvih kvarova(da ga ne ureknem).jedina mana su im jako nekvalitetne i krute plastike koje skripe i pucaju kao lude...toliko od mene 1aha.gif ako nekom treba bilo kakva informacija o njemu neka se obrati 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па кад си већ нагурао 15 'иљада, дај неки детаљнији приказ. Поменеш и ослањање, кочнице, мотор, рам, шта си радио, нека своја запажања и слично.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Ljubiteli i poznavaci Kineza

 

U potrazi za malim endurom od 50cc koji je namenjen mom sinu nadjoh ovu poprilicno zastarelu temu.

 

Po slikama i navedenim karakteristikama ovo je nesto sto trazimo, pa bi vas zamolio za malo informacija gde se kod nas moze kupiti pomenuti model nebitno kog je imena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Danas naletim na ovakvo motorče ( parkirano na trotoaru ) i iznenadim se kad sam video da su mu na točkovima obe felne skroz korodirale. Naiđe i gazda od motora i pitam ga kako se to desilo, on mi kaže da je uzeo među prvima taj motor i da su na njemu felne bile ofarbane a tek na novijim modelima su niklovane. Motor je vozio i zimi, pa predpostavlja da je i so sa kolovoza imala uticaja na to. Prešao je oko 11.000 km sa njim i nije imao nekih većih problema sa njim. Ali felne - ko da je motor stajao 30 godina u vlažnom podrumu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja