Jump to content

Moto Zajednica

KLe 500 da li sam ga upropastio.

Recommended Posts

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Blok 33
  • Motocikl: PIaggio NRG

Poštovani forumaši evo i ja da se javim prvim postom  u nadi da mi se rasvetli sledeći problem 

 

Dakle  Kawa KLE 500,    97 godiste,  60k pravih,  radio je perektno (nekoliko stručnjaka potvrdilo) 

 

Naime pukne mi sajla gasa  na sred Zelenjaka  i  šta ću jadan vratim se kući tako sto sam odvrnugo ler gas i tako u vožnji odvrtao i zavrtao dok nisam prešao 5 Km do kuće,  sutradan sam prešao jos 10 dok sam ga doterao do frme, skinuo sajlu odneo napravio novu zamenio i sve ok. 

 

Ali od tada  jako slabo pali potrebno je duže verglati, sigurno 4,5 sekundi  i pritom kada pojacam saug  ugasi se,  isto tako nece iz prvog verglanja da upali,  niisam ga vozio od tada jer sam video da se cudno ponasa.  Predpostavio sam da nesto nije kako treba. 

 

Procitao sam na forumu da je moguce da sam oprao film ulja  i da mi je gorivo pomesano sa uljem.   

 

Ima li neko ideju sta bi moglo da bude i kako bih mogao da resim taj problem

 

Jedino sto sam radio, a šta moze biti naopako je da sam umesto wd40 ili nafte  filter vazduha naprskao odvijač sprejom ( ja sam misilio da su to isti sprejevi)

 

???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

nesto si zabrljo oko sajle karbova,,nista strasno...mozda si zagusio filter,nistas trasno,da si blize svilajncu cas bi to resili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ma meni danas pukla sajla i isto sam uradio i vozio na prekidac.....namestio sam je brzo...

 

To sto si uradio nema nikakve veze, i nista nisi upropastio tim postupkom.....nesto te drugo muci, kako ga palis, jel vuces saug ili sta?? daj nam malo vise informacija, i sta kad upali jer vuce dobro ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Blok 33
  • Motocikl: PIaggio NRG

Nazalost nemam cime da izmerim kompresiju,  ali potrudicu se da nadjem  tu alatku,  bilo bi dobro da mi neko napise kolika treba da bude optimalna. 

 

E da to mi nije palo na pamet,  svećice ću koliko sutra da očistim i da ocicam. 

 

Filter vazduha je ok  osim što je zamašćen odvijačem  ???

 

Pa nisam ga nesto vozio tj razvlačio,  normalno se ponaša u vožnji

 

Nema šta oko sajli zamenio dotegao jeste da su mi u Boban sajli napravli malo dužu sajlu pa sam odtegao pancire do kraja, a i dalje mi ručica ima malo lufta  pojma nemam kako to da sredim.

 

Hteo da bi pitam da li bi bilo dobro da menjam ulje zbog ovog sa benzinom, a pre  2000 sam ga menjao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja i dalje nerazume kakav benzin pominjes...kakav film ulja,,,,nista mi nije jasno,svecice skini baci stavi nove,tp bar nije skupo,a kod japanca vole svecice da crknu na malo vise benzina u smesi,desi se,a i taj filter vazduha izduvaj ... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Blok 33
  • Motocikl: PIaggio NRG

Pa procitah negde da ukoliko je prebogata smesa da jednostavno gorivo opere  cilindre, a i da deo tog goriva moze da  se  pomesa sa uljem to mi je bilo logicno.  Nadam se da je do svećica to mi još vise ima smisla. 

 

Filter je ok  opran, izduvan, masan  taman sve. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ja kapiram da tebi sve radi samo izduvaj taj filter sto ti Boklic kaze...nemoj nista da menjas napamet, polako i mani se kompresije nje sigurno imas..

 

A ebes ti sajlara kad ti napravi vecu sajlu, mora da ti napravi iste duzine sa malom tolerancijom...ja danas ni nisam isao kod sajlara nego sam provukao neku dugacku od bicikla i kada sam je provukao od strane gasa.... kod karburatora sam na sajlu navukao onaj probuseni sraf koji se stegne sa srafom od 6 mm koji bude na biciklu..a mozes i luster klemu da stavis......kada sve uradis onda daj pun gas na gasu a pogledaj na karburatoru jel mozes rucno da das jos gasa...ako mozes onda zategnes jos sajlu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Ni po mom misljenju nisi mogao nista ozbiljno da pokvaris povecavanjem ler gasa, kao sto su ostali vec rekli. A ne verujem ni da je bila prebogata smesa ako si dirao samo sraf za ler gas a ne sraf za vaduh, to nebi trebalo da utice na smesu, samo pomera granicu do koje se gas vraca, zar ne? U svakom slucaju ako sumnjas na ulje kontaminirano benzinom iz bilo kog razloga to mozda nebi bilo lose da proveris. Odvri cep za ulje i pomirisi - ako se oseca jak miris benzina onda ga, ako mene pitas, menjaj (iako ovo moze da napravi problem tek na duze staze, ne tako brzo). A zasto lose pali, pa da ti nije mozda jednostavno ler ostao lose podesen (prenizak)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

da ti nije mozda jednostavno ler ostao lose podesen (prenizak)?

 

To..to.....mani se zamene ulja, osim ako je vreme za zamenu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Blok 33
  • Motocikl: PIaggio NRG

Dobro sutra cu ponovo da skinem filter  izduvam i da ga uvaljam u pravi euro dizel.  

Mada po predpostavci bio je čist i pre pa sam ga opet očistio i sutra ću još jednom iako je na KLEu veliki maltret ponovo vratiti onu gumu od usisa ponovo na karburator.  Prvi put mi je trebalo 3 sata a od toga 2 sata sam tražio feder oprugu koja je odletela negde u radionici.

 

Ma i dalje  ručica ima praznog hoda pojma nemam kako to da sredim,  kada dotegnem onu kontru onda teško ide, a kada namestim onako  da bude dobro onda  se doteže sama na skretanje.   Labava najbolje radi :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Dobro sutra cu ponovo da skinem filter  izduvam i da ga uvaljam u pravi euro dizel.  

Mada po predpostavci bio je čist i pre pa sam ga opet očistio i sutra ću još jednom iako je na KLEu veliki maltret ponovo vratiti onu gumu od usisa ponovo na karburator.  Prvi put mi je trebalo 3 sata a od toga 2 sata sam tražio feder oprugu koja je odletela negde u radionici.

 

Ma i dalje  ručica ima praznog hoda pojma nemam kako to da sredim,  kada dotegnem onu kontru onda teško ide, a kada namestim onako  da bude dobro onda  se doteže sama na skretanje.   Labava najbolje radi :(

skini ti njega i izduvaj da bude suv,,, :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja sam napisao ono za kompresiju jer me je prvi post podsjetio na probleme koje sam ja imao, teško ili nikako pali kad je hladan i oće da se ugasi kad mu daš saug, sve živo sam probao i na kraju ispade da je kompresija. Stvarno se nadam da to nije, jer mu ta jebačina ne treba, al reko da provjeri da je siguran da to nije, sve ostalo su sitnice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Nije tebi sajla dobro provucena cim dajes gas kada pomeras volan..pogledaj kuda si je provukao....sigurno nije na pravom mestu..namesti je da se sto manje lomi.....a gore sam ti objasnio kako da je naspanujes....ako si odvio one srafove za stelovanje do kraja i jako je labava i ne daje ti gas do kraja onda odseci kraj sajle kod karburatora i zategni i stavi onaj sraf ili lustrer klemu.......jbg. sam to uradis sa duzom sajlom ne treba ti sajlar...samo uzmes duzu sajlu od necega.....Tomosa ili bicikla nije bitno.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07

Pretpostavljam da mu nije ništa, odnosno da si mu samo zamastio filter vazduha i to ga sad guši. Pod uslovom da si mu samo dirao šaraf od lera a ne i smješe.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Blok 33
  • Motocikl: PIaggio NRG

Evi danas sam uspeo sve da zavrsim,  Tacno tako je napisano,  Zamenio sam svecice, i temeljno sam oprao filter, ali ovaj put nisam podmazivao filter.   

 

ulje se ne oseca tolliko puno na gorivo  pa ga nisam niti cu da ga menjam..

 

A i sajlu sam uspeo koliko toliko da pritegnem  pogledao sam ja jos 2 kle-a i isto tako ima malo lufta u rucici

 

Sve u svemu uspesna operacija 

 

 

Pozz svima. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

hahahaa a sta kaze FILM ULJA  hahahaha ccccccc pbpbpbpbbpbp,kakva informejsn!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D,ma pali i pici sve je dobro tu!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Blok 33
  • Motocikl: PIaggio NRG

Hajde reko da se javim, da ne pocinjem temu koja glasi ipak sam ga upropastio,

 

Listam forum nekoliko sati ali nisam naisao na neki odgovor, a i treba da opisem moj problem obzirom da nigde nema slicnog opisanog.

 

POcelo je ovako, letos vozim sve normalno ko godinama unazad, kad odjenom trokira gubi snagu, ali nastavi da radi, pa posle nedelju dana opet, pa tako recimo od pocetka sezone do negde juna, tada vec nekoliko puta dnevno se desi po par sekundi da jednostavno ne vuce kao da radi na jednom cilindru. Isao sam do majstora, cak i vise trazio savet. Kupio bobinu, menjao im mesta, stavljao drugi CDI, karburatore ultrazvucno cistio, stelovao kod 2 majstora, merio napon, kablove neke menjao, ulje menjao, filter, nivoe goriva u karb, svecice, membrane, sve radi, ali opet desni cilindar trokira ponekad. Skoro 4 meseca tako radio. Ajd reko, ako toliko tako radi kuj gi be. Ali onda ednog dana, pali se gasi ksenon u radu pomislim 3 godine radilo i vise nego dovoljno, nisam znao da li je balast ili lampa pa reko necu vise da investiram i kupim obicnu h4, radila 2 dana i crkne, odem opet kupim neku skupu osramovu od 800 din, i ona izdrzi ceo jedan dan. :zbunjen: :zbunjen: :zbunjen: :zbunjen: Merim napon u radu, 13,7 14. Sve ok.

 

I onda kao prosvetljenje odjednom skoci na 15 16 17, i tako nekako slucajnim izborom par sekundi stoji i vrati se na 14.

 

Naravno otkacim regler od namotaja povezem preko kofera 60ah akumulator i vozim sa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Blok 33
  • Motocikl: PIaggio NRG

pozicijom par dana i naravno nista od trokiranja.

 

Crkao regler :takoje:

 

Kupim zamenski zamenim i radi. MOja greska sto sam mislio da ako crkne regler da prepunjava ili da ne puni,a nisam znao da moze da poprtkuje tako.

 

U svakom slucaju, postepeno nisam ni primecivao da sve manje i manje snage ima.

 

Sada mi je kompresija na tom cilindru kada je hladan, 3.5 a na drugom 5.

 

 

Interesuje me da li se isplati ulaziti u generalku, ili voziti ovako dokle god ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1364 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Svakako izmeri kompresiju ponovo, nisi ti to nešto dobro odradio.:zbunjen:

Trebalo bi da bude minimum 9,5-10 (fabrički podaci 10,8 za nov motor).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1364 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Da se dopunim: ako su ti tačna merenja (pomenuto 3,5 i 5) onda si potpuno u pravu i odgovor na pitanje iz naslova bi bio - da, upropastio si ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

otići do majstora pa sa njim pričati. ja ću verovatno ići u subotu kod jednog da vidim da proverim membrane i neke sitnice sredim pa ću ti preneti utiske o njemu pa ako želiš idi kod njega. hvale ga dosta, bio sam kod njega na razgovoru za neke popravke i sl., videćemo da li je toliko dobar koliko mi se čini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja