Jump to content

Moto Zajednica

BJB enduro fanovi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: valjevo

Pasha,

 

p.s. jel pametno da ideš sam ? :neznam:

Nije, ali sta cu kad jedini koji je spreman za lomatanje po sumi (zubar) mora da otplacuje osnovna sredstva (nova stolica, nezno ljubicaste boje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Severna strana Maljena, kanjon Blagulje i Kulina

 

66EBADDA-A459-1F46-9856-A9B2FFD5E65F_thumb.jpg

 

 

Auu lule, al` si ga zavuko` u sumicu. Svaka cast !! :moto3::takoje:

Sve se cesce pitam zasto zivim CAK u Beogradu. Daleko planine, daleko more, samo mi je posao blizu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Tomos ATX, Yamaha DT 125 R, Sprint Apollo 250 RX

Svaka cast na slikama. Vidjao sam vase slike po bobiji povlenu tu oko valjeva i ljubovije.Mozes li da mi pomognes kako da nadjem drazin vidikovac na bobiji inace ja sam iz ljubovije. Letos sam dosta puta isao na bobiju ali nikad dalje od lovackog doma ako mozes da mi objasnis kuda se ide dalje od lovackog doma .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Sve se cesce pitam zasto zivim CAK u Beogradu. Daleko planine, daleko more, samo mi je posao blizu.

 

A šta ja onda da kažem? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Tomos ATX, Yamaha DT 125 R, Sprint Apollo 250 RX

Treba na prolece da uvezem motor pa se dvoumim izmedju YAMAHA DT 125 98 god i KTM lc 2 125 pa mi treba vas savet koji je bolji. Za KTM su skupi delovi odrzavanje dali je neko imao iskustva sa ovim motorom. Citao sam tu po forumu za DT da je dobar motor samo sto je slab ima 13 ks. Pa bi mi vas savet dobro doso posto vi vozite hard enduro.POZZ hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3646 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja bih uzeo DT. Ima ih dosta i delova ima kao za Golf II. Imao sam priliku da vozim jednog i bas mi se svidelo kako ide. Mislim da ima i nekih otvorenih varijanti koje imaju mnogo vise od tih 13ks.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Tomos ATX, Yamaha DT 125 R, Sprint Apollo 250 RX

Hvala ti muljaz i ja sam nekako vise bio za DT bas sto ih ima puno a LC 2 je redak model. Mozes li da mi kazes njegove karateristike koliko trosi kako povlaci iz niskih obrtaja i kakav je za OOF ROAD i koje ulje je naj bolje za mesavinu. Hvala ti muljaz puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3646 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Mislim da je potrosnja bila nekih 5-6 litara. Sto se povlacenja tice nije bas da ubija, ali malo dok se zavrti posle ide. Bilo je price negde po forumu, mozda cak i u ovoj temi, neko od ovih sto jasu po Fruskoj gori kaze da po kolotrazima i nekom blatu moze da bude bolji i od nekih takmicaraca. Koliko sam ja razumeo sve zbog oslobadjanja snage

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Treba na prolece da uvezem motor pa se dvoumim izmedju YAMAHA DT 125 98 god i KTM lc 2 125 pa mi treba vas savet koji je bolji. Za KTM su skupi delovi odrzavanje dali je neko imao iskustva sa ovim motorom. Citao sam tu po forumu za DT da je dobar motor samo sto je slab ima 13 ks. Pa bi mi vas savet dobro doso posto vi vozite hard enduro.POZZ hvala unapred.

Agregati su im potpuno isti, minareli, i kad se oslobode idu sasvim solidno.KTM ima bolje ogibljenje, veci je, robusniji i po meni bolji izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Tomos ATX, Yamaha DT 125 R, Sprint Apollo 250 RX

To jaste da je KTM bolji ali je skuplji. Skupo odrzavanje delovi sve. Znaci bolje je uzeti DT koje ulje ide njima za mesavinu koliko je tezak DT i sta da gledam kada ga budem kupovao. Muljaz hvala ti puno na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

To jaste da je KTM bolji ali je skuplji. Skupo odrzavanje delovi sve. Znaci bolje je uzeti DT koje ulje ide njima za mesavinu koliko je tezak DT i sta da gledam kada ga budem kupovao. Muljaz hvala ti puno na odgovoru.

Odrzavanje za LC2 i DT je isto sto se tice agregata, gume, lanci, lancanici, plocice ti je isto sto se tice terenskih motora.Ako si visi rastom onda bolje KTM .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

@ hard enduro

reci ti nama gde planiras da se vozikas po ravnom ili po sumamamai planinama .

 

za bilo koji motor ti je bitno sam odnos visine vozaca i motora .

 

jel ti taj motor planiras samo off-u da vozis ili i po asfaltu .

 

kupujes polovan motor , gledaj i jedan i drugi i treci . gledaj da nekupis dresinu koja je izakana i izlomljena jer u tom slucaju ce te kostati vise zivaca nego para . ako vozis u off u trebati motor koji te nece izdati pa da ga guras posle . mani se price bolji je ktm ili dt ili ? .

 

cene delova su ti uglavnom iste za sve jer firme koje proizvode klipove karike itd prave iste za sve motore . proizvodjaci kupuju od njih te delove i stavljaju u svoj agregat . imas i jeftinije i skuplje delove to vec zavisi od tvog novcanika sta ces staviti u svoj motor .

 

ktm je skuplji od ostalih jer nosi na sebi kvalitetnije delove i opremu od malo izvikanih firmi .

 

potrosnja ce ti najvise zavisiti od toga koliko zavrces gas . ja i drugar smo menjali motore razlicitih proizvodjaca i konstatovali da njegov trosi 2l benzina vise po danu jer jace zavrce gas .

 

kakav jedan ili drugi u off roudu zavisi od vozaca na njemu najvise sve ostaloje stvar navike . losije ili bolje kocnice ili jacina motora .

 

ja sam hteo 125 2t , kupio sam 250 2t i nisam se pokajao. nekad treba vise snage i sigurno bi mi 125 dosadila brzo ovako imam motor koji ima snagu a nekoristim svu . da sam uzeo 125 gazio bi ga do daske i u vecim obrtajima sto je jedan od preduslova za vecu potrosnju goriva i delova .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Tomos ATX, Yamaha DT 125 R, Sprint Apollo 250 RX

Ja bi uzeo 125 2 t vozio bi ga 70 posto u OFF ROAD a 30 posto po asvaltu to jest malo po gradu do drugara i tu okolo grada jedno 20 kilometara. Mozes li da mi kaes koji je dobar za mene ovako kao sto sam ti opiso. Ja bi ga tero po potocima rekama sumama livadama planinama makadamom kuda stignem. Nasto da obratim paznju kada ga budem kupovao dali samo da gledam konjske snage ili jos nesto. KTM +A hvala ti na osgovoru otvorio si mi oci i pamet uglavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: BMW F800GS

Razmisli i o ostalim 125-icam, ja sam imao TS125r i imam samo lepa iskustva. Em je lepsi, em ozbiljniji od DT-a. Razmisli jos i o kawasaki KMX, KDX, hondi MTX, sve su to ok motori ;) Nemoj da se zaleces sa kupovinom KTM-a, jer ces za male pare tesko naci nekog a da mu dusa nije izvadjena :D

Razmisli i o tome, neravno ako imas iskustva i A kategoriju, o DR350 vrlo zgodno motorce ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Fruskogorac jesi li kada imao LC 2 kakav je to motor ako znas koliko trosi kakav je za OFF ROAD .

Imao ga je moj drugar, sada je taj motor kod Spaveta.Vozio sam ga i skroz je dobro motorce, samo mu se skrati prenos jer je u fabrickoj varijanti prebrz i eto veselja :moto3: Udoban je u udnosu na takmicarce ali ne premekan kao DT.Potrosnju kod ovih motora tesko mozes odrediti, jer su specificni uslovi voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Ako stavrno mislis da vozis onako kako s rekao, pored konja gledaj mu i kilazu. Ja kad god sam isao kroz potoke nije bilo da mi motor nije pao, ili ja zajedno sa motorom. Peto dizanje je vec zesci smor kada si umoran.

 

El start, vecito pitanje da ili ne. Gotovo svi noviji endurci imaju elektro start. Meni licno ne smeta da kurblam, ali sa blatnjavim cizmama, kad je gorivo prelilo ... zna bas zajebano da bude.

 

2T ili 4T posto neces puno po asfaltu mozda bi mogao neki 2T ala KDX250. 4T: XR, WR ili ako oces udobnije onda LC.

 

Posto vec znas gde oces se vozis, onda uzimas sa najboljim stanjem nevezano od marke. Rekose ti lepo gore ne daj boze da saznas kako je 7-8km gurati motor i to po ravnom, kamoli ako ima gore dole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Pa fruskogorac sta ti mislis sta da uzmem

Izmedju LC2 i DT bolje ovaj prvi, naravno zavisi koliko para investiras.Mada tu su slicne cifre u pitanju.Najbitnije ti je da ovih agregata ima tako da delovi nisu problem,klipova ima 5,6 specijala i nisu skupi.

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja