Jump to content

Moto Zajednica

Sachs X Road

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

Pozdrav kolege motoristi, imam pitanje o navedenom modelu.... Naime meni se on svidja i gledam da ga mozda i uzmem, ali ne znam nista o njemu. Cuo sam da je kompania otisla pod kinu, da li je to zahvatilo naveden model? Kako se ponasa na pudu, da li prasta greske......?

Molim ljude koji su ga posedovali/poseduju da mi kazu sta da gledam prilikom kupovine, kako se pokazao na duze staze, odrzavanje.....Kakve su mu mane..... I kako da prepoznam da li je masina od Suzukija ili on onog Franc Mortinija (ako sam tacno rekao haha)....

Znam da vec ima postovi na ovu temu ali ne mogu da nadjem odgovore koji meni trebaju, tako da molim za pomoc.....

Sve najj pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 747 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Plastikaner obicni, jedino kocnice vrede. Kupi 2 drugi da ti sluzi za delove, ili ako si razuman trazi onaj činči quinqi 200 prava masinica

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd

Ima već tema o ovom motoru, koristi pretragu.

 

Motor uopšte nije plastikaner, ne znam samo iz čega se takav zaključak izvlači.

 

Apsolutno je jedan od najboljih početničkih motora.

Ne puca od snage, troši oko 3,5-4 l, lepo se upravlja.

Mane su mu loš zadnji blatobran, pa lepo prska po leđima, neudobno sedište za suvozača, i nezgodno kačenje prtljaga.

 

Inače za gradski super moto je sasvim kako treba

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7

Moj drugar ima taj motor, kupio ga je kao prvi motor sebi. Odlican je pocetnicki motor, prasta greske, sto se masine tice nije imao nikakvih problema ali je sa akumulatorom i strujom imao problema i to bas velikih, opet naravno, sve se to da srediti ali sobzirom da ti imas 16 godina ako sam dobro zapamtio, ti taj motor skoro neces menjati, tako da bi ti ja preporucio da je bolje uzeti neku stariju hondu ili yamahu isto od 125 kubika koja je pouzdanija nego noviji kinez, to je moje misljenje. Zapamtio sam tvoje postove jer sam odgovarao na nekoliko a i sam sam skoro prodao motor pa sam u potrazi za novim motorom, pa bi hteo da ti dam par saveta kako ja razmisljam. Sto kazu nasi ljudi stavi sve na papir, ok imas 1200e npr, hoces enduro ili super moto, ok, sta ima na oglasima za te pare, koliko su udaljeni i kako ti izgledaju na oko. Promuvas se malo po forumima oko potrosnje i samog odrzavanja, iskustva motora u smislu na sta obratiti paznju i sta da te ocekuje, jer to sto je nekome neki motor dobar ne znaci da ce i tebi biti, takodje svaki motor zavisi od tog odredjenog modela, ne na generalnom nivou. Mozda bas taj motor ima neku falinku uzrokovanu necim specificnim, mozda je ispao, mozda presisao, to ne mozes da znas. Kad skupis listu od 3-5 motora, napravi krug, ponesi kaparu, probaj motor i vidi koji ti odgovara. Puno si pitanja postavio oko puno raznih motora, trazio preporuke, mislim da se previse opterecujes i previse razmisljas o tome da ni sam vise ne znas sta bi, pogubio si se a moraces da preseces kad tad ako odlucis da kupis motor. Ide lepo vreme, zato sad lepo obidji par motora, taman da vidis i kakav je vlasnik, popricaj i sa srecom. Da se vozas ove sezone. :):jee1:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

@ZeksiusPozdrav kolega, hvala na odgovoru. Slazem se sa tobom, toliko sam se opteretio prvim motorom da ne znam gde sam, poslusacu tvoj savet pa cu malo da odmorim od gledanja motora dok ne dodje prolece...... A posle, sta bude, pisacu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7
pre 57 minuta, DRCvetko je napisao:

@ZeksiusPozdrav kolega, hvala na odgovoru. Slazem se sa tobom, toliko sam se opteretio prvim motorom da ne znam gde sam, poslusacu tvoj savet pa cu malo da odmorim od gledanja motora dok ne dodje prolece...... A posle, sta bude, pisacu

Potpuno te razumem, zato ti i kazem. Veruj mi, ja sanjam kako vozim motor i da idem da probam neki novi. :lol2:
Lagano samo, kad dodje lepse vreme obidji ih, neki motor moze skroz da te iznenadi a da nisi ni ocekivao, jednostavno shvatis da je to to. Srecno! :jee1:

Promenio član Zeksius
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7

Moj neki savet za prvi motor u tom cenovnom rangu bi bilo nesto od ovih modela:

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha Virago, 1998. godište, Chopper / Cruiser, vozilo prešlo 49218 km, Beograd. Cena 1.000 € - Motori - Polovni Automobili
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha virago 125, 1999. godište, Chopper / Cruiser, vozilo prešlo 36000 km, Novi Bečej. Cena 1.300 € - Motori - Polovni Automobili
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Rebel125, 1997. godište, Chopper / Cruiser, vozilo prešlo 56100 km, Beograd. Cena 1.100 € - Motori - Polovni Automobili
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki 125 gn, 1999. godište, Chopper / Cruiser, vozilo prešlo 18000 km, Zoljevo. Cena 1.500 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

E sad ne kazem bukvalno ovaj motor sa oglasa, ali takav tip motora, takav model. Neka me ispravi neko sa vise iskustva ako gresim ali meni su ovo jako lepi motori, licno su mi mogo lepsi od Sacha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

@Zeksius  hvala ti na objašnjenju..... Ali ja vec imam sličan motor kao što si naveo ovde.... (Honda CM 125).....

Ista je skoro kao rebel 125, isti motor samo malo manji......

Motor je zaista lep (što se tiče mog koji trenutno imam) ali njega je kupio cale i meni se ne sviđaju takvi modeli, više me vuču na supermoto ili enduro varijantu...

Evo slika kada sam je vozio pre nekih nedelju dana

 

IMG_20220212_152111.jpgEvo,to je moja hondica 1983' 125 ccm 2 cilindra

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7
Pre sat vremena, DRCvetko je napisao:

@Zeksius  hvala ti na objašnjenju..... Ali ja vec imam sličan motor kao što si naveo ovde.... (Honda CM 125).....

Ista je skoro kao rebel 125, isti motor samo malo manji......

Motor je zaista lep (što se tiče mog koji trenutno imam) ali njega je kupio cale i meni se ne sviđaju takvi modeli, više me vuču na supermoto ili enduro varijantu...

Evo slika kada sam je vozio pre nekih nedelju dana

 

IMG_20220212_152111.jpgEvo,to je moja hondica 1983' 125 ccm 2 cilindra

e jbg, moja greska. Video sam da si na slici sa takvim motorom pa sam mislio da takav neki trazis. :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7
Pre 10 sati, DRCvetko je napisao:

@ZeksiusPa to, to je moj motor, ali mi se ne svidja toliko, koliko mi se svidjaju enduro ili supermoto motori

Tesko brate da ces naci enduro za najmanju A kategoriju za te pare, jedino eto Sach ili Peda pro xt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Naravno da nije loš.

Kada je nov ili održavan.

Fabričke performanse se mere u posebnim uslovima i nisu ti neki reper.

Na vozne karakteristike "malih divova" ima uticaj i vetar u grudi.

 

Ne postoji loš motocikl.

Loš vozač, mehaničar, vlasnik itekako postoji.

 

Razmisli o tvojim vršnjacima koji voze sa A1, koliko su nežni, kad uđe gas u ručicu, a benzin u g...cu.:lol:

Takvim mašinama, nije pravilo, obično je duša u nosu (auspuhu).

Još ako je održavanje, skoro, nikakvo, motor koji je: "pali i vozi" ubrzo može da kaže ćao namotaji ili radilica (kod sachs-a, konkretno, oboje zavise od nivoa i kvaliteta filtera  i motornog ulja, pregrevanja usled vožnje u visokim obrtajima).

Mada moram da primetim izvestan napredak.

Do sada si "šmekao" dvotaktne mašine.

Veruj mi, to ti ne treba, ako nisi vičan mehanici.

O nabavci delova da ne pričamo.

Ovaj sachs je bar 4-takta, pa je za nijansu bolja situacija.

 

U virtuelnom traganju probaj da ukucaš model i u nastavku iskustva, problemi...

Sve će ti se kasti samo. :takoje:

Promenio član feniks
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

@feniksHvala ti kolega, da shvatam sta zelis da kaes, ali o motoru ne mogu nista jos da pricam jer jos nisam iso sa ga pogledam, potrudicu se da ka sto detaljnije promerkam i da vidim kako se ponasa pri voznji...... Nisam neki tip (pun gas na zadnjaka), vise sam malo opusteniji.... Naravno, kao i svi vi, naidje pravac, prazan put, vetar u kacigu, nalet adrenalina i pun gas..... Samo sto se mene tice, imam nekakvu kocnicu u glavi te samim tim ne preterujem sa time, umem da stanem i da stisnem kocnicu kad zatreba.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja