Jump to content

Moto Zajednica

sta mislite o uzvracenim posetama na moto skupovima

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

CITAM,GLEDAM PA NE VJERUJEM OKO CEGA SE VODE POLEMIKE.PA LJUDI MOJI JESMO LI MI BAJKERI KOJI VOLE SLOBODU U SVAKOM POGLEDU, IZBORA RUTE, A SAMIM TIM I ODREDISTA PUTOVANJA.PO MENI JE APSURDNA PRICA DOLASKA NA SKUP I UZVRACANJA. JA DOLAZIM NA SKUPOVE PRVENSTVENO ZBOG LJUDI-BAJKERA KOJE CU TAMO SRESTI I PROVESTI UGODAN VIKEND SA NJIMA I NARAVNO DOMACINOM. MI BALKANCI SMO SKLONI SVE IZOPACITI I UPROPASTITI ZBOG NECIJIH SULUDIH RAZMISLJANJA I NAMETANJA NEPISANIH PRAVILA. S TOGA SMATRAM DA JE BILO KAKVA DISKUSIJA NEPOTREBNA NA OVU TEMU, POGOTOVO KADA U JEDNOM VIKENDU IMA PO DVADESET I VISE MOTO SUSRETA SAMO U TRI POGRANICNE DRZAVE, SRBIJA - HRVATSKA - BIH.PREMA TOME NEKA SVAKO IDE TAMO GDJE SMATRA DA CE MU BITI LIJEPO I NARAVNO OD SVOJIH MOGUCNOSTI.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

CITAM,GLEDAM PA NE VJERUJEM OKO CEGA SE VODE POLEMIKE.PA LJUDI MOJI JESMO LI MI BAJKERI KOJI VOLE SLOBODU U SVAKOM POGLEDU, IZBORA RUTE, A SAMIM TIM I ODREDISTA PUTOVANJA.PO MENI JE APSURDNA PRICA DOLASKA NA SKUP I UZVRACANJA. JA DOLAZIM NA SKUPOVE PRVENSTVENO ZBOG LJUDI-BAJKERA KOJE CU TAMO SRESTI I PROVESTI UGODAN VIKEND SA NJIMA I NARAVNO DOMACINOM. MI BALKANCI SMO SKLONI SVE IZOPACITI I UPROPASTITI ZBOG NECIJIH SULUDIH RAZMISLJANJA I NAMETANJA NEPISANIH PRAVILA. S TOGA SMATRAM DA JE BILO KAKVA DISKUSIJA NEPOTREBNA NA OVU TEMU, POGOTOVO KADA U JEDNOM VIKENDU IMA PO DVADESET I VISE MOTO SUSRETA SAMO U TRI POGRANICNE DRZAVE, SRBIJA - HRVATSKA - BIH.PREMA TOME NEKA SVAKO IDE TAMO GDJE SMATRA DA CE MU BITI LIJEPO I NARAVNO OD SVOJIH MOGUCNOSTI.

 

zar ti se ne cini da si sam odgovorio  zar je to nesto drugo,drugo meni su preci skupovi u srbiji

od svih ostalih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Jesi li siguran za ovu vezu: Seka -Ere  ???

Da nisi mozda omanuo klub ;)

Ako i postoji veza,mislim da bi to bilo: Seka- Srem ;)

A da je bila kod Era,bila je :D

 

Na to sam i mislio! ;)

 

 

ps. Eeeee da......sad bi u duhu uzvratnih poseta trebalo, delegacija Era (na chelu sa Krchetom, Jovanom i Radetom) da odu, jel'te na koncert gorepomenute umetnice!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

Jesi li siguran za ovu vezu: Seka -Ere  ???

Da nisi mozda omanuo klub ;)

Ako i postoji veza,mislim da bi to bilo: Seka- Srem ;)

A da je bila kod Era,bila je :D

 

Na to sam i mislio! ;)

 

 

ps. Eeeee da......sad bi u duhu uzvratnih poseta trebalo, delegacija Era (na chelu sa Krchetom, Jovanom i Radetom) da odu, jel'te na koncert gorepomenute umetnice!  ;D

 

 

nemoj brate ti ti nisi naviko da uzvracas posete mi ostali cemo

da joj uzvratimo ti odmori malo :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Jesi li siguran za ovu vezu: Seka -Ere  ???

Da nisi mozda omanuo klub ;)

Ako i postoji veza,mislim da bi to bilo: Seka- Srem ;)

A da je bila kod Era,bila je :D

 

Na to sam i mislio! ;)

 

 

ps. Eeeee da......sad bi u duhu uzvratnih poseta trebalo, delegacija Era (na chelu sa Krchetom, Jovanom i Radetom) da odu, jel'te na koncert gorepomenute umetnice!  ;D

A ,ne na koncert ,ovde je rec o moto skupovima.Kada Seka bude pravila moto skup onda ce ere da joj uzvrate posetu a posto je uzice i cacak blizu ici ce i cacani pa ce neko da pozove valjevce da im uzvrate poziv i idu i oni.A valjevci bez lazarevcana neidu na skupove a posto ja imam prijatelje u Lazarevcu ja uvek idem gde i oni.A gde idem ja tu idu svi moji prijatelji iz Mladenovca Palanke, Plane Pozarevca pozvacemo i Lakija iz Backe Palanke a oni iz lesnice i loznice oni pod obavezno i evo ja vec tipujem na najmanje 800 motora.A ako bude nekog paralelnog skupa nekoga ko nikome nije uzvratio posetu nekaga on neka pravi sam u svom ataru.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

A da se vratimo na temu? Ili da je zakljucamo posto je diskusija opet otisla u corsokak?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Velika Plana

E,najzad desetak normalnih i vrednih citanja postova na temu moto skupova.

 

Izgleda da moto scena mora da prelezi decije bolesti,kao i politicka scena.

Ovde stotinu klubova,tamo stotinu partija!

Ovde svako hoce da pravi skup,tamo svako da odrzi predizborni miting i da ima predsednickog kandidata.

Jedino,sto nam ostaje je,da se nadamo da ce iz kvantiteta proisteci kvalitet. I ovde i tamo.

Da ce u Srbiji imati 5-6 skupova godisnje.Po jedan u  juznoj,istocnoj,centralnoj,zapadnoj Srbiji i jedan u Vojvodini.

A preostalo vreme?Makedonija,Bosna,Hrvatska,Evropa,svet...

Da ce MAS i/ili neka druga asocijacija smoci snage da postane/u faktor cenjen i uvazen.

 

A do tada? Pa,jedino se nadam da cu to docekati na motoru,pa makar me morali stavljati i skidati sa njega ;)

 

 

 

da prokomentarisem a ima veze sa temom... U sustini mislim da je doslo vreme da se MAS ili  reformise i da bude organizacija koja ce urediti mnoga pitanja u moto sportu pa i ovo oko uzvracanja poseta i kalendara skupova ili ce propasti... U svakom slucaju ostaje cinjenica da nama treba jedna asocijacijacija na republickom nivou koja ce resiti ova pitanja a da li se ona zove MAS ili drugacije to vise nije bitno... meni je samo drago sto sve vise i vise ljudi na svim forumima vidi koren problema i kapira kako se on moze resiti (ili reformom MAS-a ili ako je to nemoguce onda osnivanjem druge asocijacije koja ce stititi interese svih klubova...)

 

Sto se tice uzvracanja poseta na skupovima u sustini ako se oslonimo na dogovor kao sto je to sada slucaj u MAS-u i ako ostavimo nedefinisano to pitanje onda ispadne ovako... Iskreno mi je zao sto su neki klubovi lose prosli ove sezone ali kazu sto vas  ne unisti  ojaca vas :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

A da se vratimo na temu? Ili da je zakljucamo posto je diskusija opet otisla u corsokak?

 

 

Pablo!!! Kljuc u bravu Brate, da se dogodine ima gdje ici na motoskupove, jer ako se ovako nastavi, niko nikom nece otici. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

A da se vratimo na temu? Ili da je zakljucamo posto je diskusija opet otisla u corsokak?

 

 

Pablo!!! Kljuc u bravu Brate, da se dogodine ima gdje ici na motoskupove, jer ako se ovako nastavi, niko nikom nece otici. ;D ;D ;D

 

Hahaha da znas! :D :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha xj600 S Diversion

Moze tu da se napravi i omanji "festival" motorciklizma...cenim da bi pun pogodak bi da se nekoliko klubova udruzi i napravi neshto kao "festival" u trajanju od 3-7dana... mozda ja nisam pozvana da pricham,ali...prvo: finansijski je vishe podnoshljivo,drugo: ako nekoliko klubova napravi,automatski se smanjuje broj skupova,shto znachi da ce biti manje loshih a vishe dobrih skupova,trece: duzi vremenski period za druzenje....nemojte sad napasti mene jer,kako Pablo kaze,nisam chlan nekog kluba....a  i nemam veliki staz na motoru.... shto se poseta i posecenosti tiche....svakako je lepo videti da ljudi u tolikom broju odlaze na skupove....nije svako u mogucnosti da svakog vikenda ode negde...shto zbog daljine,shto zbog finansija,shto zbog porodice....i ostalih bitnih stvari....bilo bi dobro da svi na svaki skup mogu da odu...zamislite kolko bi tu bilo vishe posecenosti....uostalom...hvala bogu,slobodna nam je zemlja...mozesh ici gde god hocesh,ako imash volju a da je to nevezano za moto skup... nema potrebe za bilo kakve prozivke,imamo svi slobodu mishljenja i kretanja...idi tamo gde ti je lepo,daj sve od sebe  i ne ochekuj da ce ti se mnogo vratiti a opet uradi kao da ce ti se vratiti tri puta vishe....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2709 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Pošto su se mnogi olakšali po ovoj temi vreme je da se zaključa.

Kao prvo tema se tiče klubova i uzvraćanja poseta ,tako da oni koji nisu članovi kao i uvek omašiše temu.

A i teško je na jalovom tlu nešto zasaditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Cestitam! Bar si ti svojim postom pogodio temu i istovremeno dokazao bar jedan od uzroka trenutnog stanja stvari. A i olaksao si se pritom. Svaka cast, zadivljen sam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

Pre nego sto zakljucate - Evil_baby super ti je predlog! :)

 

 

da pitaj je koliko je upucena u materiju svega toga i klubova i skupova i ostalog sto su ljudi ovde izneli

lepo je to raja opisao covek koji ima mnogo kilometara i skupova i svega.

 

pa posto sam ja i postavio temu zamolio bih da je zakljucate

razumem razmenu misljenja,i prepucavanja i da svi mislimo razlicito

 

 

Pošto su se mnogi olakšali po ovoj temi vreme je da se zaključa.

Kao prvo tema se tiče klubova i uzvraćanja poseta ,tako da oni koji nisu članovi kao i uvek omašiše temu.

A i teško je na jalovom tlu nešto zasaditi.

 

decko je u pravu u ovoj temi najvise su se olaksali ljudi koji ni neznaju sta je klub ili bilo sta slicno

a kamoli o nekoj bajkerskoj kulturi.

a ne kao satro zivimo sami vozimo se sami gde hocemo,i t.d

pa zasto idete na skupove to prave klubovi a ne samci

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

......

pa zasto idete na skupove to prave klubovi a ne samci

 

 

mozda zato sto zvuci kao solidna zabava i mesto za neobavezne susrete, recimo.

Ja sam se malo zamorio od posecivanja skkupova, ove godine sam na svega nekoliko uopste otisao jer sam se naputovao na druge strane. Tako se potrefilo da sam preskocio par skupova na koje inace obavezno odem, ali sta da radim.

 

Nisam se petljao u temu jer zaista postoje dva generalna pravca razmisljanja i zaista se ticu opredeljenja prilikom voznje motora uopsteno. Jedan se pravac vrti oko klupske price i u toj prici bi se mogao formirati izvestan kodeks vezan za uzvracanje poseta. Tu postoji logika takvog razmisljanja jer je upravo uzvratna poseta nekog kluba jedna od stubova onoga sto klub nastoji da izgradi, ukljuciv tu i organizaciju skupova.

 

Sa druge strane, imamo i nacin razmisljanja o slobodnim, neobaveznim voznjama koje tako tretiraju i skupove. U toj opciji, motoristi posmatraju organizatora skupa kao klasicnog organizatora zabave i samo od njegove sposobnosti da prisuti tu zabavu motoristima, zavisi i njihova poseta. I to je sasvim OK.

 

Postavljeno pitanje u temi je ocito protumaceno sa oba stanovista pa otud i dijametralno suprotni odgovori. Mozda bi preciznije formulisano pitanje, u smislu kome se tacno obraca autor teme za misljenje, dalo neki precizniji odgovor i otklonilo nepotrebnu polemiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

Pozdrav,

 

......

pa zasto idete na skupove to prave klubovi a ne samci

 

 

mozda zato sto zvuci kao solidna zabava i mesto za neobavezne susrete, recimo.

Ja sam se malo zamorio od posecivanja skkupova, ove godine sam na svega nekoliko uopste otisao jer sam se naputovao na druge strane. Tako se potrefilo da sam preskocio par skupova na koje inace obavezno odem, ali sta da radim.

 

 

 

Nisam se petljao u temu jer zaista postoje dva generalna pravca razmisljanja i zaista se ticu opredeljenja prilikom voznje motora uopsteno. Jedan se pravac vrti oko klupske price i u toj prici bi se mogao formirati izvestan kodeks vezan za uzvracanje poseta. Tu postoji logika takvog razmisljanja jer je upravo uzvratna poseta nekog kluba jedna od stubova onoga sto klub nastoji da izgradi, ukljuciv tu i organizaciju skupova.

 

Sa druge strane, imamo i nacin razmisljanja o slobodnim, neobaveznim voznjama koje tako tretiraju i skupove. U toj opciji, motoristi posmatraju organizatora skupa kao klasicnog organizatora zabave i samo od njegove sposobnosti da prisuti tu zabavu motoristima, zavisi i njihova poseta. I to je sasvim OK.

 

Postavljeno pitanje u temi je ocito protumaceno sa oba stanovista pa otud i dijametralno suprotni odgovori. Mozda bi preciznije formulisano pitanje, u smislu kome se tacno obraca autor teme za misljenje, dalo neki precizniji odgovor i otklonilo nepotrebnu polemiku.

 

e ovo je jedan vrlo diplomatski odgovor  vredan paznje

ja i jesam postavio pitanje prvenstveno ljudima koju su u klubu ,ali u principu

ko hoce izvoli ali kad vidim kako ljudi razmislljaju

cudim se da se i uopste druzimo. vise necu da komentarisem na ovu temu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Jedan se pravac vrti oko klupske price i u toj prici bi se mogao formirati izvestan kodeks vezan za uzvracanje poseta. Tu postoji logika takvog razmisljanja jer je upravo uzvratna poseta nekog kluba jedna od stubova onoga sto klub nastoji da izgradi, ukljuciv tu i organizaciju skupova.

 

Sa druge strane, imamo i nacin razmisljanja o slobodnim, neobaveznim voznjama koje tako tretiraju i skupove. U toj opciji, motoristi posmatraju organizatora skupa kao klasicnog organizatora zabave i samo od njegove sposobnosti da prisuti tu zabavu motoristima, zavisi i njihova poseta. I to je sasvim OK.

 

Iako chlan MK, osecam se prilichno slobodno, pa i ja posmatram organizatore moto skupova kao organizatore zabave. Da se razumemo, poshtujem sve organizatore, jer su svojim delom uradili napor da neshto urade, u vecoj ili manjoj meri. Ne uzvracam posete, jer moj klub nije nishta organizovao, ali znam da ima klubova koji itekako rachunaju na nashe prisustvo, ali to se zove prijateljstvo.

Ovo pishem i kao urednik i kao chlan i kao slobodan vozach.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja