Jump to content

Moto Zajednica

Kaciga na laktu

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa dobro,moraju i laktovi da budu zasticeni uporedo sa glavom,,,spasis glavu a lakat da ostane nezasticen,,,,,, ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2415 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Nešto se ućutali ovi što imaju opravdanja za nošenje na laktu?

Šta bi?

Danas sam se vraćao iz BGD-a autoputem... tri puta sam stajao da očistim vizir. Da li sam ja baš baksuz ili se to svima dešava? Kada me potrefi neka zunzara, potrefi me neka king size pa se razmaže preko cele kacige.

Kada smo se vratili sa Brzeća, našao sam ostatke razmazane bube na potiljku kacige! Ali sam od Grofa kupio super foru. Dve magične krpice u dve kesice. Jedna mokra za pranje vizira i jedna suva za glanc... koji traje prvih 5 metara  >:(

Nadam se da bube neće vladati svetom jer sam nahebo za genocid  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Pa jedini sam ja iskreno rekao da na kratkim razdaljinama (par stotina metara i to idem sporije) nekad stavim kacigu na lakat. I sta sada? A verujem da nisam jedini na ovom forumu sto stavi kacigu na lakat. Ili sam i ja trebao da cutim? Mada mi je u 90% voznje kaciga na glavi. A da ne govorim kad izadjem na auto-put. Pa bez nje nebi ni kretao. Jer znam da se na preko 170-180 km/h pocinju kapci i obrazi da se tresu (sa naocarima za motor), a mogu zamisliti kad bi te nesto strefilo u glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Mene je pogodio pre neko vece (kod Golupca) slepi mis po sred vizira na 100kmh...

 

E, pa da si je lepo nosio na laktu (ko sto nisi), ne bi te strefio po sred vizira! ;D I zato nemoj sad tu da kukas...  :D ;D

 

 

Ja nemogu da vozim ni sa podignutim vizirom (zato kuburim da nadjem neku kacigu sa dobrom ventilaciom), jer mi i pri 30 na sat jako suze oci...

 

A kacigu na laktu sam praktikovao cesto, jer kad idem po devojku moram da nosim jos jednu kacigu. Medjutim iako nije razdaljina duza od 1 km, jako me nerviralo to sto kaciga spadne pa ne mogu da koristim kvacilo, pa se cimam da je vratim, pa grebe tank,... Sad lepo zakacim na zadnje sediste mrezicom i ko Bog! Mnogo prakticnije... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Valjevo

Izvinjavam se ako je off!

Ali u Pravilniku MK Valjevo,ciji sam predsednik,doslovce stoji:"Clanovi kluba obavezno moraju da nose kacigu na glavi"!

Bas me briga kako pise u Zakonu!!!

Ko hoce da se vozi sa nama,MORA DA POSTUJE I SEBE I DRUGE!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bez

Ma samo opušteno... Objašnjenje, teško da će na forumu neko iz prve ruke da ti da, al' mogu ja kao posmatrač da probam ;D

  ;D '' ;)Verujem da je to populacija koja nije popustila najezdi pisanja kazni pa su otišli s' ortacima na sajam i kupili ''lepu'' kacigu od par stotina ajvara! E, sad, niko im nije rek'o da istu probaju, a i verovatno ta šara nema toliko veliki broj pa su jednostavno uzeli najlepšu. Logično da je sad nose na laktu da im makar nešto štiti, a i rekli su im da će laktom da ih ''razgaze'' na potrebni XL ili XXL broj... ;) ''  ;D  Veeeeliki smajli na ovaj pasus, a vi

Ako stvarno nemate ništa pametnije da radite, nemojte hejtovati, idite vozite se.  ;)

Hejt na kvadrat ova tema ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Pa jedini sam ja iskreno rekao da na kratkim razdaljinama (par stotina metara i to idem sporije) nekad stavim kacigu na lakat. I sta sada?

...

Jbg, bio si iskren pa sada moraš da istrpiš malo prozivku... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Jbg, bio si iskren pa sada moraš da istrpiš malo prozivku... :D

Od koga ? Evo sad necu moci da spavam  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Jbg, bio si iskren pa sada moraš da istrpiš malo prozivku... :D

Od koga ? Evo sad necu moci da spavam  ;D

 

Ko priznaje, pola mu se prasta. ;D Ma posto smo nasi, oprosteneo ti je sve, al`  da obecas da ces da kupis jednu kacigu koju ces stalno da nosis na glavi, a ovu dosadasnju mozes i dalje povremeno na lakat.  :D :D :D :D :D;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Druze moj, pa ova mi je extra kaciga HJC AC-10, nista narocito, ali mi extra lezi na glavi, kao za mene da je pravljena. Jako sam zadovoljan. Obecavam da od sad bez kacige ne idem ni na spavanje  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Druze moj, pa ova mi je extra kaciga HJC AC-10, nista narocito, ali mi extra lezi na glavi, kao za mene da je pravljena. Jako sam zadovoljan. Obecavam da od sad bez kacige ne idem ni na spavanje  ;D

 

E sad mi je lakse !  Cekao sam odgovor i sada mogu mirno da spavam.  Ustaje se rano...  istakanje krvi...  vidimo se  ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Freewind XF650

Moja drugarica je lepo definisala  te bajkere sto nose na laktovima kacige ili ih uopste ne nose .... rekla je da su "Kafe bajkeri" ... idu od kafica do kafica :) :) :) ... usput ... jedan zanimljiv fenomen koji sam ja primetio na uscu posto cesto prodjem tuda bajsom pa zagledam bajkere koji su se parkirali ... ladno svi kafe bajkeri imaju celave gume i nepodmazan lanac !!!! :) znaciiii uhvatio se hmelj i mahovina bukvalno na lancu :) ... panduri bi trebali malo da povedu racuna jer ovakvi motori na putu su opasnost za sve nas.

Viva la kafe bajker ... ih sto nisam jedan od njih :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

jedan zanimljiv fenomen koji sam ja primetio na uscu posto cesto prodjem tuda bajsom pa zagledam bajkere koji su se parkirali ... ladno svi kafe bajkeri imaju celave gume i nepodmazan lanac !!!! :) znaciiii uhvatio se hmelj i mahovina bukvalno na lancu :) ...

 

Ih,pa nemaju oni sad vremena jos i lanac da podmazuju,cice cekaju  ;D!

 

A to za gume,pa nisu one celave,nego su to posebni trkacki slikovi,samo njima znani,koje samo oni koriste  ;D...Jeste poenta da sto sporije prodjes,da te svi zivi vide (a ako ih ne primete kojim slucajem,onda zabodu kvacilo i gas u blokadu,da ih barem cuju),ali treba se nekad i pokazati na delu,iskoristiti svu moc R motora...E,za to sluze ti slikovi.A mora se priznati da doprinose i izgledu - R1 odmah zalici na M1  ;D...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 63

Kaciga na laktu me mnogo nervira kao pojava, a i meni smeta jer ne mogu da je stavim. E sad, razumem ove sto nose kacigu na laktu, ali nikako ne razumem one koje stave kacigu na pola glave, onako tachno iznad ochiju, pa se muche da vide nesto ispravljajuci glavu (mene bi verovatno boleo vrat :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

e stvarno sramota, sta sam ispadne da ako neko ne nosi kacigu on nije pravi ljubitelj motora, ako mu je celava guma ili prljav lanac on je sminker?! stvarno mi niste jasni.

vozi ko sta ima i kako ima, kacigu nosi ako mu se nosi. sto je to nasa briga?!

 

ja kacigu nosim uvek, navikao sam na nju i sve mi je cudno ako je ne stavim. isto tako mislim da onaj ko ne nosi kacigu ugrozava i sebe, a i nas indirektno. ali to je njihova stvar i onih koji su tu da takvo ponasanje sankcionisu, gde smo mi tu, pa nema nas.

 

kao sto dexter rece, idite vozite se..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

e stvarno sramota, sta sam ispadne da ako neko ne nosi kacigu on nije pravi ljubitelj motora, ako mu je celava guma ili prljav lanac on je sminker?! stvarno mi niste jasni.

vozi ko sta ima i kako ima, kacigu nosi ako mu se nosi. sto je to nasa briga?!

 

ja kacigu nosim uvek, navikao sam na nju i sve mi je cudno ako je ne stavim. isto tako mislim da onaj ko ne nosi kacigu ugrozava i sebe, a i nas indirektno. ali to je njihova stvar i onih koji su tu da takvo ponasanje sankcionisu, gde smo mi tu, pa nema nas.

 

kao sto dexter rece, idite vozite se..

 

Ma daj Ra$o,opusteno.Jedino sto bi trebalo je temu prebaciti u off topic  :)...Ja licno nemam nista protiv nikoga.Vozi ko sta ima,kako hoce,nosi/ne nosi kacigu - njegova stvar.I ja znam dosta starijih motorista koji ne nose uvek kacigu.A i sam sam priznao da ni ja ne sedam uvek sa istom na motor.Ali,moras priznati da su ovi novopeceni bajkeri,kao sto ih neko nazva "caffe biker"-i po malo smesni  ;D...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

pa jesu nemanja ali nije lepo da ih mi ovde prozivamo i etiketiramo samo zato sto ne dele sa nama neka mišljenja, samo to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ali,moras priznati da su ovi novopeceni bajkeri,kao sto ih neko nazva "caffe biker"-i po malo smesni  ;D...

Druze, nemoj ici u OFF, ako neko ide u kafic motorom, ako su nekom celeve gume ili ako nije podmazao lanac, odakle ti da je novopecen biker? Pa ti imas samo 20 god. Opet Dexterov citat "idi i vozaj se"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja