Jump to content

Moto Zajednica

VOŽNJE I PUTOVANJA

Recommended Posts

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Moze u ponedeljak!Trudicu se da u 16:00 budem kuci!Ima u nedelju da radim sve u seesnaest da bih sagradio i regler i tranzistorsko paljenje,pa da to sve montiramo na crnca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

OK, registrovaću onda auto u utorak, ostalo ću da ispomeram pa se u ponedeljak vidimo u Novom Sadu.

 

Možemo da se nađemo sa Novosadske strane Duginog mosta, brisan je prostor pa se lako uočavamo. U koliko sati to zavisi od Svakaka, neznam koliko treba od Petrovog Sela. Meni je lako, krenem sat vremena ranije i to je to.

 

Na primer, nađemo se u 13.00, kupimo objektiv, zvrndamo malo po gradu, u 16.00 sačekamo Josku u Temerinu pa Crnca obradujemo elektro šokovima.  ;D

 

Ima da razlabavim živce u Temerinu, čudo jedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

I evo me!!Stigoh do Bora i nazad!! Crveno magarence polozilo brdsko-planinsku voznju sas ocenom 5-, minus zato sto mu fali bar jos 10 konja i manji lancanik,prednji!!

Elem put do Bora ide od Krepoljina iskljucivo i samo uvis!! do prevoja Crni Vrh na 900m nadm. visine! Pun je krivina ,rekoh u kombinaciji sa usponom i do 14promila!Krivine su jako ostre (lakat), ali vecinom su dosta siroke i pod nagibom tako da se lako savladjuju. Posle prevoja (ka Boru) pocine delimicno spustanje,normalno,  ali ovih dana se krpe rupe po putu, one nezakrpljene su samo obradjene - ostrih ivica i veoma guste,tako da se vozi slalom, pored tih nedaca, putje pun peska i ostataka shuta od tih rupa, kojih ima i u krivinama (neverovatno vecina ih je na unutrasnjoj strani krivine),ali to ce zavrsiti za koji dan, pa onda milina samo da se nekako raspe onaj tucanik iz krivina!!

Prizori neverovatni!! Vidi se neki planinski masiv koji se pruzai u nebo i u duzinu sa ostrim vrhovima ( ko testera),mislim da je to planina Deli Jovan, bar mislim po geografskoj karti sam to zakljucio, a mozda i nije??

Planincina izaziva bukvalno straho-postovanje, ma lici mi na Himalaje(?).

Predivna Gornjacka klisura u Homoljskim planinama!

E sada fotke, vrlo zanimljive!!!

Prvo sto videh je ovo , slikano u sred sela Shetojna, na ulazu u Gornjacku Klisuru

404.jpg

Pa onda ovako izgleda klisura

au6Xg_img0041di4.jpg

ZQtnp_img0042rq8.jpg

jn6Fe_img0045cs7.jpg

Ovde ko vozi dobro da obrati paznju!! Ne postoji onaj znak sa uzvicnikom, a trebalo bi jer autobusi i kamioni ne mogu proci ispod ove stene vec prelaze na spoljnu stranu puta!!!! Ovo je u krivini, dugoj nekih 40-50m!!!

aw84o_img0046ri9.jpg

Zatim ostaci utvrde koja je branila ulaz u klisuru, mislim da su Srbi napravili da sprece Turke da prolaze!!

Sjmhn_img0044eq9.jpg

NShlN_img0043rv9.jpg

Isposnica u manastiru Gornjak.

HZvN9_img0039ad5.jpg

Homoljske planine.

ZaFTx_img0037wy7.jpg

Borsko jezero, koje je vestacko sluzi za vodosnabdevanje Bora i okoline.

fJQFR_img0004jc9.jpg

Eto toliko ima jos par komada tamo u temi moto skupovi, tema za Bor!! Nestalo mi je baterija tako da nisam sliko sam prevoj i one zloslutne planincine, i jean objekat na vr brda u kome se Sloba ,kazu, krio 1999, ogromno jedno zdanje!!

Elem ko hoce da testira izdrzljivost svoga MZ-a, moze samnom na kratku voznjicu od nekih 30km do Zagubice, da vidimo kako vasi magarici vuku uzprdo ( pardon uz planinu)!!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

"Nestalo mi baterije..."

 

Ti bas uvek moras nesto da zajebes...?Zezam se, odlicne slike, prave putopisne!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Kraj oko Žagubice je fenomenalan, imam u planu da odem tamo, kažu da u blizini manastira Gornjak ima izvor sa termalnim vodama. To treba doživeti, malo jezero sa toplom vodom pa se ljudi kupaju i zimi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Jedva cekam cetvrtak,pa da krenemo u te Homoljske planine!U Petrovcu se sigurno vidimo,a ko hoce da nas obidje ranije,kampujemo u Neresnici.Zasto bas tamo?-pa duga je to prica :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Slikajte putesestvije pa da i mi penzosi koji smo ostali kod kuce mozemo da vidimo kako je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Vidi se neki planinski masiv koji se pruzai u nebo i u duzinu sa ostrim vrhovima ( ko testera),mislim da je to planina Deli Jovan, bar mislim po geografskoj karti sam to zakljucio, a mozda i nije??

Planincina izaziva bukvalno straho-postovanje, ma lici mi na Himalaje(?).

 

Raspitao sam se u vezi one planincine, u pitanju je VELIKI KRŠ 1148m, malo sam se pomucio i nadjoh na netu neke slike pa mi ova bas onako fina!

p13703186.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

2 Vuja

Ako ne dolazis ovog vikenda u Petrovac, mozemo da se dogovorimo mi MZjasi pa da odemo na jednu vikend voznjicu po tom kraju. MZ bi nam bio odlican vodic, on poznaje taj kraj, a koliko vidim odusevljen je njime!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

2 Vuja

Ako ne dolazis ovog vikenda u Petrovac, mozemo da se dogovorimo mi MZjasi pa da odemo na jednu vikend voznjicu po tom kraju. MZ bi nam bio odlican vodic, on poznaje taj kraj, a koliko vidim odusevljen je njime!!

 

Ovo je stvarno odlična ideja, ja moram prvo za Svilajnac da završim oko motora pa sam posle siguran u njega.

 

Sve se kao ne vozim a na gumama ispali konci, može da se hekla od njih, međutim ne udaljavam se mnogo od Bgd-a.

 

Ali ideja je super, treba da zamirišemo negde.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Kao što sam najavio u ponedjeljak sam rano ujutro krenuo put Novog Sada. Kao i inače trudim se izbjegavati autoput, pa sam živce i bubrege ostavio na lokalnim cestama. Skoro do Novog Sada sam došao u jednom komadu. Imao sam samo jedno stajanje da promijenim kune u eure i naravno stajanje na granici. Čak se nisam udostojio stati iako je cesta bila zatvorena. Neka, MZ može i kroz kukuruz, tako je i bilo

 

opt1215629297y.jpg

 

U NS stižem oko 11 sati, idem do trgovine gdje trebam preuzeti objektiv i saznam da će objektiv biti tek oko 17 sati. Neka, problema nema, jer NS je jako lijep grad i imam šta razgledavati. Javljam se Vuji koji se taman sprema krenuti, za NS, a kasnije ćemo skupa do Temerina.

Odlučim se probati punjenu pljeskavicu u pečenjari koja tvrdi da je najbolja na svijetu. Neka joj, naručim punjenu pljeskavicu i mislim si pa valjda pune pljeskavicu nekim sirom, ali ne ovo je Srbija, tu se meso puni drugim mesom :) Ajde strusim tu pljeskavicu koja je bila odlična, obiđem uži centar, čak sam stigao i odspavati na jednoj klupčici :) a vidio sam i mlađeg brata od Vujinog Crnca

 

bwy1215629481s.jpg

 

opt1215629673j.jpg

 

cqs1215629716o.jpg

 

Vuja stiže oko 15 sati pa pičimo za Temerin gdje se nalazimo s Peterom i njegovom suprugom Melindom. Ladan sok, pivce i voda su idealna kombinacija. Svi se divimo Vujinoj ozljedi koju je zaradio kad je bio u Svilanjcu, nastradao je manje od Crnca i to nije pošteno. Ali zato će to sve Vuja vratiti tako što će ugraditi novo paljenje i regler kod Joške koji nam taman javlja da možemo do njega. U dolazi i quasaar, pa nas sad ima poprilično. To je dobro, jer Crnac je ljenčina koja neće upaliti, pa ga moramo malo gurati. Otkad je Vuja kupio kamoionske količine Bergoline ulja toči to ulje kao da nema sutra, pa Crnjo malo teže pali :)

 

Kod Joške je ekipa vesela, ugošćeni smo kao carevi, a okupirali smo kompletno dvorište. Uto se javlja i Joseph da će on donjeti objektiv iz Novog Sada, pa nema potrebe da ja idem tamo. Odlično. Zovemo i Floyda neka i on dođe. Evo jedna slika Vuje Veseljaka

 

cqs1215629926j.jpg

 

Idemo dočekati Floyda dok Joška marljivo radi na novom regleru...

 

viu1215630176q.jpg

 

Na slici su Vuja i quassar

 

viu1215630240w.jpg

 

cqs1215630265n.jpg

 

opt1215630292q.jpg

 

opt1215630324r.jpg

 

Kasnije se tu pojavljuju i sladoledi, mene časte s lubenicom kreće priča svi se nešto zabavljaju, jedino Joška i dalje marljivo radi. Ali vrijeme prolazi, pada mrak i red je da ja idem kući. Nisam ni očekivao da će me pustiti tek tako, pa sam izveo malu diverziju - tokom večere izašao van pod izgovorom da idem nešto provjeriti na motoru , spremio se i rekao "Doviđenja.". Temerinci su iznimno gostoljubivi i ovo je jedini način da odem istog dana kući. Krenuo sam oko 22 sata i imam oko 4 sata konstantne vožnje do kuće. Opet skoro bez stajanja vozim sve do ispred Slavonskog Broda gdje me uhvati olujno nevrijeme, ceste su bile pune pijeska i prašine, to je letilo lišće, smeće, prašina, ma kaos. Ali nisam odustajao nego lagano i samo naprijed. Kad se smirila oluja sjednem malo da se odmorim 20km od kuće i nakon 15 minuta odmora krećem dalje. 15km od kuće vozim 90km/h, kad odjednom BAM! Umalo spadam s motora, jedva se držim za ručke, noge stružu po zemlji, motor skaže volan mi se kida iz ruku... ali nekako se održim na motoru, kočim i stajem. Ništa mi nije jasno. I onda vidim - cestari, keve im se nabambusam, su ostavili neoznačenu rupu dužine 20 metara dubine ~6cm. Odnosno oni jesu stavili znak, ali tek nakon prve rupe. A ja sam baš imao nesreću da zaletim na rub i kako je volan trznuo tako sam ja umalo spao s emze. Okrenem se i smirim, nazovem službu za hitne slučajeve i pitam šta da radim, neka šalju cestare i neka to pravilno označe. Lagano se vozim do kuće, sretan što sam ostao živ.

 

opt1215630754k.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

@svakak

Ta diverzija je bila bas pokvarena s tvoje strane!No neka,i mi smo nesto naucili,sledeci put treba da smislis nesto novo  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Floyd bi mogao sa APN da se spusti do Petrovca, vidjao sam momke iz Vojvodine na APN pa cak i neki Automatici su dolazilu. :);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pa bre Vujo ti jos uvek imas "beleg iz Svilajnca" na nozi...?

 

Prolazi polako, tek sada mrdam nogu bez bolova.

 

Mora da bude dobro, super sam prošao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Floyd bi mogao sa APN da se spusti do Petrovca, vidjao sam momke iz Vojvodine na APN pa cak i neki Automatici su dolazilu. :);)

 

Mogo bi ja opusteno,vise se ne bojim nigde sa njim da krenem :D

 

al sutra idem u hr na 15-ak dana jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ides u HR na MR ??? E lepo se provedi!! :D;)

A ti MZ ides danas u PnM na BS...?Lepo se provedi!!!

 

Nego MK "Road Kings" iz Svilajnaca organizuju moto-zurku 16.08.2008 kod silosa u Svilajncu...

MZ-jasi i ostala dvotaktna (i cetvorotaktna) bratijo izvol'te...........

 

 

post-2435-12879000796427_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

@Svakak:

Red je da kupis hard enduru ili isto napravis od MZ-a. Bas te nece, svaki put ti prerasta u avanturu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja