Jump to content

Moto Zajednica

grbava suzana

Članovi
  • Broj tema i poruka

    109
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: grbava suzana

  1. Ovi delovi i nisu nešto,možda zbog svetlosti al ceo motor sklopljen na ovoj zadnjoj izgleda baš extra
  2. To iz tebe roštilj govori Nemoguće je da ti je on naštelovao motor da manje troši,moj je načisto upropastio...nema šanse da razvije 380 km/h a troši preko 10 ako ga vozim na 14k obrtaja...KATASTROFA
  3. Ja kupujem kinoprojektor čim legne 13. plata specijalno za pregledanje Bokijevih slika
  4. BLACK PANTHER je nezamenljiv
  5. kad zameniš pločice položaj ručice će biti tamo gde treba,trenutno je tu gde jeste jer nema mesa na pločicama...ali pomenuo si da je at ulje takvo klakvo je a znam koliko to zajebava u praksi.S takvim kočnicama je jako teško imati osećaj osim na većoj brzini pa je nabodeš i motor se samo pokloni al na malim brzinama kao da si prvi put seo na motor...kao što već rekoh pregledaj malo link koji je dao GhostMile s tim što ti je motor dosta mlađi pa ne moraš rastavljati klešta na pola al povadi klipiće i ispoliraj ih,sve dobro izduvaj kompresorom da taj ratluk isteraš,izvadi gumice u kleštima i lepo očisti njihova ležištada ne ostane tu ponešto...sppakuj sve sa novim pločicama i at uljem i mian si duži vremenski period Ko nije počeo nije ni završio...kreni polako a mi smo tu da pomognemo gde zapne
  6. I kakave su ti pločice,ako su došle do kraja takodje se ručica kočnice bliži rukohvatu...
  7. Jesi li probao dal raste na druk kao i na autu,stisneš par puta za redom...dal je onda punija ili to ne utiče?
  8. Prava stvar GhostMile...objašnjeno u slici i reči šta je i kakao je,Samo se nadam da kolegi Mostarcu nisu obućari ranije popravljali kočnice pa da šrafovi budu u onakvom stanju...a klešta sa slike su kvalitetna ali iz perioda '90-'95 gsxr 750-1100 tako da nije čudo što su u tom stanju...ko zna ko se sve tu učio U svakom slučaju Mostarac vidiš šta te otprilike čeka
  9. Probaj samo da zameniš ulje,odvrni sisice na kleštima i dolivaj novo u posudu al pazi da ne povuče vazduh,kako odmiče pomalo dolivaj.Kad se na sisicama pojavi čisto novo ulje zavrni pa probaj kako se ponaša.Ako to ne da rezultate ne gine ti malo veća zanimacija.Svakako ne bi bilo loše ako se razumeš i imaš vremena da to detaljno pretreseš pre sezone,povadi klipove i ispoliraj jer sigurno ima naslaga ako je već ulje u takvom stanju,klešta dobro izduvaj,sklopi sve,naspi novo ulje i nema da brineš
  10. zato što ako se at ulje ne menja redovno pretvori se u žele bombone...,rasturao sam sve u najsitnija creva i ispirao svačim da bi dobio prohodan sistem jer se at ulje pretvori u beličastu emulziju i kočnica secka pod rukom,ispustim i sipam novo i isti đavo i tek kad sam skinuo klešta povadio klipove i sve detaljno očistio kočnica je bila ekrsta...u pitanju kawasaki zx 9r '99...nije mu sto godina al ko zna dal je ikad menjano at ulje...na svojim motorima menjam svake dve godine i nemam nikakvih problema,jer nije nikakva para a ni problem zameniti koliko je sranje kad se ne zameni neki duži period...možda je kod čoveka samo izgubilo viskozitet od grejanja pa ga treba zameniti i ništa više...sve ovo je priča napamet...samo ne vidim što je problem ispustiti vazduh...mnogo je veća drkada to isto uraditi na fiat puntu domaće proizvodnje jer ih peti cilindar zajebava kao i juga...Na motociklu je jednostavan sistem i kao što rekoh ja ne drukam osim kad moram,mnogo više volim kad se ulje slobodnim padom pojavi na sisici...tako znam da nigde nema vazduha a to traje otprilike dok popušim jedan winston 100s
  11. i pokrij satove i ceo taj prednji deo motora da ne padne at ulje gde ne treba pa napravi sranje kad budeš duvao kompresorom u posudicu...naravno ne duvaš dok ulje ne iscuri iz nje tj prvo ispusti ulje pa onda duvaj kroz ventil na posudi,ako ima gumica pažljivo je skini ili malim šravcigerom odvoji kolko da priđeš s pištoljem.
  12. Može da te zajebava samo ako se staro ulje pretvorilo u "pihtije"...skini poklopac sa posude,odvrni sisicu na kleštima i izduvaj kompresorom da bi isterao svu štroku iz sistema,dobro je da na sisicu navučeš crevce (od brisača s auta) da ne prska na sve strane...napuniš posudu novim uljem i pustiš da priroda uradi svoje tj da ulje slobodnim padom siđe do klešta,jer drukanje može da zadrži vazdušni čep negde.Kad na kleštima prestanu da izlaze mehurići gotova stvar,zategni sisicu i to je to.Može da te jebe gornji ventil ali tvoj motor nije toliko star da bi zajebavao a i pravi sranje kad ima štroke,zato dobro izduvaš kompresorom A sipaš bilo koji dot 4.
  13. Poskidaj karbove i isperi i izduvaj na kompresor ako već nisi i ubaci predfilter za gorivo između rezervoara i karbova ako je loš rezervoar jer rđa može veliko sranje da napravi...to možeš i sam
  14. evo ti pa pogledaj u slici i reči minuli rad na raznim karburatorima... http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/66166-bokilic-servis-prodaja-delova/page__st__300
  15. I treba da bljuje vatru,svaka prava aždaja bljuje vatru...hehehehehehe Šalu na stranu ja slučajno dođoh do Bokija i čovek je maher očigledno...moja suzana je radila relativno ok samo je trošila preko 20l.Nakon druženja s njim ide puno bolje a troši oko 7...
  16. http://www.youtube.com/watch?v=rlwh28012mA
  17. Doktor je za karbove i ne šamara ko razni ludaci s cenama...nalazi se u pazovi,ne znam odakle si ti.Ako nisi tu negde nazovi ga i pitaj sve što te zanima,najviše voli pozive u cik zore oko pola 5 jer rano ustaje i tad je najbolje raspoložen
  18. http://forum.bjbikers.com/index.php?/user/2079-bokilic/
  19. Možda je tako podešen da ne voli zimu pa kad dođu topliji dan i on dođe sebi...u svakom slučaju se obrati čika Bokiliću ovde ili na mob ako hoćeš daću ti broj na pm,za sve nedoumice oko karburatora
  20. Srećan rođendaaaaaaaaaaaaaan!!!!!!

  21. A jesi li primetio kako je ovaj rep okrnjen,fale mu neki parčići...cccccc...i tako ga ofarbao...
  22. Ovako nešto je skroz ok,baš mi se sviđa s tim što mi motor ovako šaren liči na igračku...ako je već naked motor treba da bude brutalan,kakva je sila unutra tako treba da izleda i spolja a ne multikolor ko kineski usisivač.Moj lični stav!!!...kome se ne sviđa moje milšljenje daću adresu pa nek plati kičma,šta ću kad mi dugačak jezik
  23. Imam negde u podrumu gepek original Fadip Bečej pocinkovani,samo malo da prepravimo nosače za cagivin rep i posle možeš da budeš i prevoznik...hehehehehehehe...
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja