Jump to content

Moto Zajednica

Kypck

Članovi
  • Broj tema i poruka

    636
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Kypck

  1. Evo da napisem svoje iskustvo sa fVision (iako sam se u temi Garaza zalio). Neko vreme sam vozio Longbo 50cc (kit na 74), klasican mali kinez, koji me nikad nije prodao (osim pucanja sajle gasa jednom). Merkao sam neko vreme taj fVision i Piaggio NRG. Ipak sam se odlucio za fVision,lepo bas izgleda, a i odgovara mi maxi skuter, jer je prakticno cesto za dvoje (ja 95kg i devojka 60kg). Kupljen je pocetkom godine, registrovan pre mesec i po, i konacno sam polozio za A i seo da ga vozim. Odradio sam obavezni servis na 100km (stavljena svecica NKG i ulje10w40) kod ISE (komsije) za "samo" 2700 din i pritom osim zamene, koju sam sam mogao da uradim, nije nista drugo pregledao. Sada je presao 220km. Na 200km mi se desilo sledece: 1. zastitne folije su na 30% farova i vizira zalepljene i ne mogu de skinu vodom. 2. u toku voznje, iako drzim gas motor se gusi. Kada pustim gas, ugasi se. Nakon 5 min, opet se upali. Desilo mi se 3 puta u toku dana. 3. upalilo se stop svetlo koje ne moze da se ugasi (prekidac leve rucice je crkao?) 4. kada sam posle svega toga zaustavio motor, nije hteo da upali (nije bacao varnicu na svecicu) 5. od prvog dana, nece da pali na akumulator, ako stoji duze od 2-3 sata (ISA mi je rekao da ce se to napuniti). Zvao sam ovlasceni servis, i prebacili su mi motor kod Ljube na Dorcol i rekli su mi da ce sve biti zamenjeno (ali pitanje je kada). Bili su izuzetno azurni, i istog dana su mi organizovali i transport do servisa, jer su se ti problemi desili tako brzo. Zaista korektan odnos, ali opet, kada sam zvao majstor Ljubu, rekao mi je da nema predstavu kada ce to biti gotovo, iako ga ovi iz Massetehnik-a pritiskaju da sredi sto pre. Tako da, iako sam cuo pozitivna iskustva sa Sprintovima, moje nije bilo toliko dobro. Iskreno se nadam da ce se utisak ispraviti i da ovu sezonu necu provesti u servisu, a sledece vec nemam garanciju. Inace, motor je osetno tezi od malih skutera, ali mnogo se lepse vozi. Maksimalna brzina je po satu 70km/h, ali nisam stigao da preko GPS-a proverim cajger. Ono sto sam ocekivao od njega, je da nas dvoje povuce uz brdo (Karadjordjev park, Lj. Bogdana) i sto se toga tice, zadovoljan sam. Zavrsna obrada je losa, sto sam i ocekivao, plastike, zazor od 2cm izmedju sedista, farovi slabo rade (mozda bi zamena sijalica pomogla)...ali opet, koliko para toliko muzike. Ali ovo sa kvarovima je ipak neprihvatljivo. :-[
  2. Pozdrav! Do skoro sam vozio noname kineza od 50cc, i konacno presao na 125cc Sprint fVision. Kupljen je pocetkom godine, registrovan pre mesec i po, i konacno sam polozio za A i seo da ga vozim. Odradio sam obavezni servis na 100km (stavljena svecica NKG i ulje10w40). Sada je presao 220km. Na 200km su mi se desilo sledece: 1. zastitne folije su na 30% farova i vizira zalepljene i ne mogu de skinu vodom 2. u toku voznje, iako drzim gas motor se gusi. Kada pustim gas, ugasi se. Nakon 5 min, opet se upali. Desilo mi se 3 puta u toku dana. 3. upalilo se stop svetlo koje ne moze da se ugasi (prekidac leve rucice je crkao?) 4. kada sam posle svega toga zaustavio motor, nije hteo da upali (nije bacao varnicu na svecicu) Zvao sam ovlasceni servis, i prebacili su mi motor kod Ljube na Dorcol i rekli su mi da ce sve biti zamenjeno (ali pitanje je kada). E sad, hteo bih da cujem savete, sta bi mogli biti problemi, da bih znao da mi zamene sve sto treba, a ne da ga privremeno prikrpe i da mi se ovako nesto opet desi. Takodje, ako neko ima ideju za skidanje najlona, nek napise. Hvala!
  3. Pozdrav! Posle voznje noname skutera i prkosenja zonama parkiranja po centru grada, odlucio sam da predjem na maxi skuter i da uz manje muke idem uzbrdice, isto kineske proizvodnje....ali i da se konacno prijavim na ovaj forum!
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja