-
Broj tema i poruka
79 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
O članu maba
- Rođendan 13.06.1980.
Profile Information
-
Pol
Muškarac
-
Lokacija
Zemun
-
Motocikl
Honda Nc750x 2017
Poslednji posetioci profila
Sekcija koji prikazuje poslednje posetioce ovog profila je isključena i ne prikazuje se ostalim članovima.
maba's Achievements
U prolazu (1/6)
121
Reputacija u zajednici
-
Vidi samo da ima neke gume koje su malo vise kramponke koje su za neki blazi off. Ne neki teski Nema nikakvih problema on na ovakvom putu pliva bez problema. Ja sam sa svoim isao po ovakvom putu i to na velikoj uzbrdici. Mada mi iskreno zao bude da ga vozim po ovakvom putu. Setio sam se jednom ja sa dzipom suzuki samuraj koji ima off gume i po nekoj uzbrdici i blatu vozim odusevljavam se kako ide sve cetri vuce, a drugar imao zdrndanog pezoa 205 prolete tu bez problema sa celavim gumama nema ni 4x4 nizak auto onakav. Sramota me bilo posle bilo sta da kazem. Jos me posle olesise od zajebancije
-
Evo zapazanja sa putovanja od oko 2100km. Putovanje 5 dana 4 nocenja. 3 motora BMW gs 1200, BMW f800 gs i Honda NC 750. Na svakoj pumpi ja sam sipao 8 do 9 litara f 800 oko 10 do 11 a gs 1200 do 13 litra po sipanju. NC je uspevao da ih prati, ali se ipak oseti kada daju gas NC nema tu snagu da izbaci eksplozivno kada su brzine preko 100 km na sat ali ih ipak stizem u par sekundi. Iskreno zadovoljan sam kako je uspevao da ih prati ali nije to njegovo okruzenje ipak su ovo motori koji do vecih brzina stizu sa pola gasa dok NC to radi sa maltene punim gasom. Jos jedna stvar na oba ova motora bilo je saputnika, a na mom NC sam putovao sam. Da sam bio sa saputnikom ovo bi bilo bas mucenje za motor.
-
Prirodnija promena bi bila gs ako nista drugo bar vetar da te ne duva . Srecno
-
A ovo svaka cas volim kada ljudi kupe motor i voze a ne filozofiraju smeta mi ovo smeta mi ono. Jel se sa motorom vozi i neki blazi off roud. Vidim da je zadnja guma kramponka
-
Majstor mi je pre par dana proveravao ventile na 35 000 iako me je ubedjivao da nema potrebe, ja sam zapeo. Ma maltene nisu ni mrdnuli jako mala odstupanja. Ustelovao ih je ali kaze da sam trebao tek na 50 000 da ih proverim
-
Nisam probao do juce i ako ih imam vec par godina. Inace i preko leta i preko zime ja ispod jakne prvi sloj do sebe imam biciklisticku majcu i nikada se ne oznoim. Ranije dok nisam sa njom vozio i ispod mi bude pamucna majca kad sidjem sa motora ona bude skroz mokra kao da sam bio u bazenu. Ja se sa ovom majcom preporodi. I cim negde dodjemo ja je operem ona do jutra bude suva. Videcemo da li ce moci tako i sa sorcem.Evo ka sad ustao ali mi vreme nesto i nije bas. Neznam sta cu da li da krecem ili ne muljavo mi nesto oce kisa nece kisa, temperatura 6-7 bas sam u rebusu sta cu.
-
Sutra planiram sa gospojom do Kladova, Dunavskom magistralom pa ako ne bude guzva na granici vracanje preko Rumunije Dunavskom do Bele Crkve pa nazad Beograd. Za taj put resih da obucem biciklisticke koje su mi za voznju bicikle. Malopre probah da vozim sa njima nekih 50-ak km. I bas sam se odusevio. E sad jedno je 50 jedno je 500 videcemo sutra da li je bolje ili isto kada ih imas ili ne. Posto sam prosle nedelje vozio slicnu kilometrazu bas cu videti ima li razlike ako se pokaze dobro mozda uzmem i jedne sa gel uloskom
-
Danas malo utrnula guza 500 km i prelepa voznja. I sto sam vise probao razlicitih motora odnosno sedista sve vise mi je udobno ovo sto mi je Srdjan odradio, i ako u upocetku nisam bio skroz zadovoljan. Danasnja ruta Beograd-Gornkacka klisura- Izvor reke Mlave- Crni Vrh (kod Bora) - Borsko jezero- Krupanjsko vrelo-Despotovac- Lapovo-Pozarevac-Beograd
-
Sad nesto gledam covek presao oko 200 000 i nije mu smetalo ni sediste ni fabricki vizir. Nema zastitu ruku. A ja kao da trazim mane vise vremena potrosih da ga napravim udobnijim nego sto se vozim
-
Ja stvarno nemam problem sa tim mada sam siguran da defektor igra vaznu ulogu. Kaciga mi je fullface. Ls2 ne znam tacno koji je model., ali nista spec platio sam je mozda 16-17 000 Drugar ima flip up isto neki model Ls2 i bas se zali na vetar evo i kaciga se vidi
-
Jako zanimljiv putopis. Iskreno imao sam i ja neki takvu zelju ali citajici sve ovo mislim da je ovo za sada ekstremno za mene. Sem motora ja takodje vozim i Suzuki Samurai (dzip ) i vise mi se svidja da takav put prodjem sa njim nego motorom ali je za njega ipak to dalek put. Inace nisam ocekivao od V stroma takvu svestranost posto je ipak to tezak motor ali ocigledno da je on sposoban i za takve avanture. I jos jednom se potvrdjuje ona narodna " Boj ne bije svijetlo oruzje vec boj bije srce u junaka.
-
Inace ja nikako da napisem skroz sam zaboravio ono sto mi je davalo osecaj da se motor ljulja. Kada sam zamenio lezajeve zadnje viljuske i dalje se nista nije desilo odnosno motor se isto ponasao. Prijatelj jedan koji dugo vozi motore me je u jednom momentu pitao kakva ti je prednja guma. Guma je na oko bila ok po meni mogla jos 5000 minimum ali pod prstima talasi. Kada sam je zamenio resio sam problem. A od kada sam pre 2 meseca stavio auspuh u tripu sam da vozim 100 konja
-
Pre neki dan sam zamenio ulje filter antifriz. Danas zamenjen filter vazduha na 31 500 i ulje u vilama. Filter je bio bas zaprljan a i ulje u vilama bas crno. Nisam sam mogao da menjam ulje u vilama i otisao do majstora koji inace vozi integru nisam siguran koje godiste mozda neko 2014. I tako malo caskamo ja ga pitam da li da stavim drugo vesanje da li da radim remap, da promenim prednje vile. Covek mi u jednom trenutku kaze ajde ne filozofiraj nego vozi to. Ja sam sa mojom samo sa redovnim odrzavanjem i zamenom kada se deo istrosi presao 170 000 i planiram jos toliko. Ne pravite filozofiju gde ne treba da je bude nego odrzavajte i vozite
-
-
Jesi li isprobao ove plocice? Jesu se pokazale kako treba
