Iskreno, nije baš da se razumem u motore. Krenuo sam sa logikom kad je već nov, onda da ga održavam u ovlašćenom da ne bih izgubio garanciju. Ali to se sve malo više zavrtelo nego što sam i mogao da predpostavim, pa iskreno sad ni ne znam šta je pametno raditi, tj. kako se izvući iz svega. Imam dve opcije, ili da izađem iz priče o granaciji i krenem sa servisiranjem na drugom mestu i po drugim aršinima, ili da guram i stisnem zube. Za očekivati je da će baš sad da krene da treba ta garancija, ali nikad se ne zna. Takođe mi je vrlo bitno da mi skuter bude u ispravnom stanju da ne razmišljam svaki put kad krenem na put dal će da me ostavi. Da se vozikam samo po gradu, ne bih mario, al ovako nije mi se kockati. U svakom slučaju siguran sam da servis ima svoj interes u svemu tome i da mu nije na vrhu proriteta moja dobrobit, nego što bi rekao moj drugar "samo šćot".
A iskustva delim da bi drugi mogli da promisle pre nego se upuste u priču, a ne da dođu u situaciju ko ja, pa da na kraju ne znaju šta je valjano činiti. Jer kad odete kod dilera u salon da kupite nov motor i pitate kolika je cena servisa i održavanja, nisam baš siguran da su odgovori ovako precizni i detaljni