Jump to content

Moto Zajednica

PICASOO MZ

Članovi
  • Broj tema i poruka

    3121
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: PICASOO MZ

  1. Trebao bi mi karburator za ES-a 150!?
  2. Slikaj i pre nego uvijes da vidimo kako izgleda...! Negde sam video da se ta traka kvasi pre nego se rasteze preko auspuha, ali nisam siguran-proveri pre nego montiras!
  3. Takodje i mene zanima!!
  4. Pa nosio covek...
  5. Sve zavisi koliko se ona glavna dizna "oglodjala"... Ma samo da kresne posle mos' da ga stelujes kako hoces!
  6. Pogledaj iglu od sibera kako stoji! Proveri u kom polozaju ti je klip sauha da se nije otkacila ona gumica na klipu sauha!
  7. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Zabranjeno je reklamirati alkohol : Ne planiram da ga secem ni u kom smislu!! Pa jedva sam dosao do hardtail-a !! Ukoliko mi racunica restauracije pokaze da ne mogu da se nosim sa njom, prepravicu ga u bobber-a sa ovom masinom ali bez seckanja...! Imam vec neke ideje u glavi ali polako, ima vremena sada mi se trenutno vozi MZ bobber da ne vidim na oci :-\ :-\ ubija me ovo sugavo vreme!!!
  8. Manjka mi "vremena ($$$)" : za restauraciju, ali...videcemo! Evo plocice:
  9. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Evo ga DKW u radionici: a evo i plocice za podacima: Znaci DKW sb 200 iz 1938 godine je u pitanju!!
  10. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Juce sam krenuo da ga rastavljam... Planiram da ga prvo rastavim, ocistim od korozije (povrsno) da ga izmazem Anti rost-om pa da zatim gledam kako cu i sta cu...!? Nisam jos siguran sta cu da radim, finansije su mi u qurzu tako da tu nema previse prostora za ulaganja, najbolje bi bilo da ga kompletno restauriram, ali za to treba love, najjeftinije je da od njega napravim nekog bobber-a sa ovim motorom od ES-a jer cu tako proci najbolje(finansijski)...! Druze moj, nece to bit bas skoro...tako da ne vredi otvarati temu! Motor za voznju (koji volim i koji sam napravio po svojoj meri) imam tako da ne zurim, ovaj cu lagano... Inace, poceo sam juce da ga rasklapam i mogu Vam reci da od 10-tak srafova nisam ni jedan polomio!!! Kada sam rasklapao TS-a u startu se par srafova polomilo-pokidalo!! Eto kako se nekada kalio celik :D
  11. PICASOO MZ

    Formula 1

    Bice ovo zanimljiva sezona...Slozio bih se sa Vama oko poretka ali kada je u pitanju Alonso u Ferariju, mislim da se "nesto pogolemo iza brda valja!"...Ko ce ga znati, cirkus je to?!
  12. Google je majka :D da, da u pitanju je DKW sb 200 1938 godiste inace ovaj tip se pravio od 1934 do 1938 godine! Ima plocicu pise da je 1938-mo godiste... Jes' tockovi su od MZ kao i masina...!! Da bi ga restaurirao treba mnogo ulagati (sto je malo teze u ova SUGAVA vremena!!) tako da cu najverovatnije praviti nekog bobbera od njega sa ovom masinom i tockovima koji su vec na njemu. Inace, juce sam poceo da ga rasklapam i mogu Vam reci da sam skinuo 10-tak srafova i NIJEDAN se nije polomio!!!! Na proslom motoru koji je bio 1979-to godiste sam pokidao nekoliko srafova u samom startu ??? E tako se svojevremno kalio celik...! ;D
  13. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Ima korozije kol'ko hoces ali nije nigde "progrizla" to je najbitnije tako da jedno dobro peskarenje moze da otkloni sve, najvise me brine rezervoar da nije negde probusen a da se ne vidi golim okom! Tockovi su od ES-a tako da ce to najverovatnije i ostati!! Inace javio mi se Bokilic pa rece da mozda ima papire od njega jer bio nekada njegov...! Ja sam ga prvenstveno uzeo zbog prednje viljuske, ali kada sam ga malo bolje pregledao javila mi se ideja da od njega napravim jos jednog bobber-a... Videcemo jos, DKW je "sisao" u radionicu a sta ce izaci...ko to zna :D
  14. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    IzGooglo-ovao sam malko i jedino sto sam nasao da lici na ovo moje je DKW sb200 iz 1938 godine, ovaj moj ima neku plocicu alki se na njoj nis' ne vidi
  15. Od juce sam vlasnik ovog lepotana...(dobro sada bas i nije lepotan ) ali polako bice-bice-bice ;D Masina je MZ ES 150 ccm a ram je od DKW-a nisam bas siguran koji tip i godiste ali mislim da je DKW sb 200 ali ne znam iz koje je godine, pa ako neko zna...hvala mu unapred
  16. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Nemam pojma, tip od koga sam ga uzeo mi je rekao da je iz '54 godine mada sumnjam, sudeci po prednjoj viljusci i po faru mislim da je stariji... PoGooglovacu danas malo pa cu videti! Masina je od ES-a 150!
  17. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Da Vas obavestim da je stigao novi projekat... Buduci bobber je "sisao" u radionicu pa sada polako...Kada imam vremena i "$ vremena $"-jedno po jedno, znam da nece biti lako ali se ne dam zaplasiti. Bez obzira sto je korozija zestoko osvojila, ram nije nigde istruleo, motor sam juce skinu pa cemo videti sta se u njemu nalazi... Inace u pitanju je DKW iz '54 godine sa masinom od ES-a 150 ccm!
  18. Pazi stvarno ima gumica...e jesam omatorio :D
  19. Nema gumica samo jedan semering na osovini klipa! Ali verovatno si mislio na to
  20. Sipaj SAE 15-40...provereno najbolje za istrosene amortizere!!
  21. Od mene toliko u ovoj epizodi... Hvala na paznji i do vidjenja !!!! :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X
  22. Probao par puta od kolege iz Novosti koji ima neki slican ovima, ali malko stariji i nisam zadovoljan...Bivsi Fuji je za razliku od njega mnogo ozbiljniji!! Sto rece Muljaz nekako mi u praksi nije to to... :-\
  23. Ne uklapa se u celinu ukoliko se pomeri ulevo...prob'o razne kombinacije ali jok-ovako je najskladnije!!Treba ipak voditi racuna na velicinu i na nacin rada-nece ovo biti nalepnica koja je "ostra" vec prisivak koji i da hoce ne moze da da ostrinu stampe kao druga tehnika!!!!!!!!!!!!
  24. Evo jos jedna na temu kandila...
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja