Jump to content

Moto Zajednica

kameni

Članovi
  • Broj tema i poruka

    259
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: kameni

  1. Ne spadam ni u jednu od ove dve grupe. Po ovome ili si samoubica sa odlozenim paljenjem, ili si se opametio. Niti sam kupio motor da su sa istim ne daj Boze osakatim, niti da ga se "manem" kad shvatim da je opasno. Kupio sam ga da se vozim, da uzivam, da putujem, da se druzim ....... tako da niti sam samoubica niti sporo kontam. Ja je rizicnije nego automobil, verovatno da jeste, ali je i lepse. Ne znam samo sta su onda rudari, alpinisti, padobranci ...... verovatno kompletni ludaci P.S. A kad se ne vratim kuci, nadam se da sam ostao kod neke devojcice I onda se vratim, ali ujutru !!!
  2. Brz oporavak , i brzo nazad na tockove! I opremu, bez obzira da li ides i 100 metara ...
  3. Pozdrav Dimitrije, odakle si ?
  4. Sajt im je mator ko biblija
  5. POVREĐEN MOTOCIKLISTA 10:21 - Vozač motora jamaha Robert L. iz Futoga teže je povređen juče popodne u saobraćajnoj nesreći na raskrsnici Novosadskog puta i ulice Somborske rampe. Prema nezvaničnim podacima, motociklista se kretao iz pravca Futoga prema Novom Sadu kada je naleteo na crvenog stojadina novosadskih registarskih oznaka, koji se spremao da skrene polukružno. (021) IZVOR : www.radio021.info
  6. Jedno je sigurno, sluzbeni auto ide najbrze preko lezecih policajaca
  7. Pozdrav i dobrodosao.
  8. Saucesce porodici i prijateljima.
  9. kameni

    Balki

    R.I.P.
  10. Juce sam video auspuh radjen u Adi, sasvim solidno izgleda, i koliko cujem garacija je dve godine ! Respect
  11. Zivit tu gore na Zarkovu, tako da tacno znam na koji deo puta mislis, tu bas svi voze, sinoc sam prolazio ali dosta ranije .. Samo da je momak OK !
  12. Imas kod vecine kolportera Planinarsku kartu, nije losa, i ima dosta puteva ucrtanih !
  13. kameni

    ENDURO JAKNA

    Ima li cibzara da se veze za pantalone ?
  14. Ova jakna je jeftinija, oko 100 eura je, ima u IXS ponudi boljih jakni, kontaaktiraj nekog od distributera, Jasminko sa foruma radi IXS
  15. Pogresno si me shvatio, ne smeta meni miseluk, cak sta vise, ali na pricu o "novosadjanima" sam alergican.
  16. http://www.megafileupload.com/en/file/56987/Fruska-Gora-jpg.html link do karte fruske gore
  17. To je zato sto u Novom Sadu ima sve manje Novosadjana . A kako se to postaje "novosadjanin" ? Jel to titula, zvanje ili sta ?! Novosadjanin je svako ko zivi u Novom Sadu, ili se oseca tako iz drugog razloga. Uostalom, ne vidim da postoje "pravi" i "lazni" novosadjani. Kao i uvek oni koji divljaju su DIVLJACI, oni koji kradu LOPOVI, a iz kojeg su sela ili grada potpuno je nebitno. Na miseluku ima najmanje "novosadjana" to je okupljaliste ljudi i iz okoline.
  18. A kamioni koji se okrecu na miseluku ? Na osnovu cega su im pisali prijave, ako ne na osnovu snimka sa kamere. Mislim da je sajt saobracaj.net ili sta slicno . . . . Eve ga http://saobracaj.net/video/most-slobode-novi-sad-2.html dakle, ne samo da koriste, vec i dele okolo
  19. Koliko ste napali na FlipUp imam utisak da je bolje ne nositi nikakvu kacigu. Kupio sam FlipUp jer mi je FF koju imam neudobna, i neprakticna za grad, kuvam, ne mogu da se nadisem ... Prvenstveno mislim da glavu cuvam sam sebi svojim ponasanjem u saobracaju i nacinom ka koji vozim pa tek onda bilo koji deo opreme. Ugred receno, nosim i jaknu i pantalone sa full protektorima i rukavice i cizme, i sada ispada da mi je sve to dzaba jer ne nosim FF. Hvala na savetu mislim da niste u pravu. A sad malo drugi : Komparacija FlipUp kaciga http://www.motorcyclecruiser.com/accessoriesandgear/flip_face_helmet_comparison/index.html Google rezultati , a vidim da je tema uopsteno interesantna http://www.google.com/search?hl=en&q=full+face+VS+flip+up+bette&btnG=Search
  20. Dakle, obzirom na pokazano interesovanje pojedinih clanova foruma postavljam kartu FG sa dve lepe i interesantne deonice. TICIJAN PLANA - ili koja je vec boja - Regionalnim putem Novi sad-Ilok vozi se do iza Beocina, prolazi se fabrika cementa, posle fabrike skretanje u "planinu" voznja putem kojim je nekada vozen sampionat srbije u brdkom reliju, interesantna deonica. Na kraju deonice nalazi se odmaraliste Osovlje (vlasnistvo NIS-a) ali mislim da primaju i goste sa strane. Izlazi se na Crveni Cot, najvisi vrs Fruske gore 539 metara. Skretanje desno ka PTT domu Brankovac. Prelep pogled na Novi Sad i par okolnih mesta. Od Brankovca solidan zemljani put ide do Manastira Beocin, rasadnika i obucnog centra policije (uglavnom prazan objekat, nema brige). ROZA ili ROZLE - Od Sremskih Karlovaca u kojima ima stvarno puno interesantnih stvari za videti solidnim zemljanim putem penje se na Brankov grob usput je Strazilovo, samo da napomenem. Odatle put vodi redom u tri manastira i to :Velika Remeta, Krusedol i Grgeteg. Put se zavrsava na partizanskom putu, dakle ili ponovo ka Sremskim Karlovcima, ili ka Iriskom vencu. P.S. Ako nekome treba cela karta (4600X2300 pixela) neka se javi, posto e mogu da je zakacim na net, prevelika je. Ima jos JAKO JAKO puno staza i puteva po Fruskoj gor, moze se koristiti gotova ideja fruskogorske transverzale, kao i skoro sve staze planinarskog maratona (tri velike staze 81, 83 i 101 kilometar koliko se secam, nisam sasvim siguran)
  21. Da dodam, od Venca do Beocina TIM putem imaju kafanu Zmajevac(planinarski dom bolje receno, jedno 50-100 metara udaljen od puta), PTT dom Brankovac (uz put), i do Beocina nema ni kafane ni pumpe. Ako hoce LAGAN off-road, kod PTT doma Brankovac, spustite se stazom , izlazite pravac na manastir Beocin i rasadnik. Dalje Vas pu vodi kroz Beocin selo .... Otvoricu novu temu danas i postaviti kartu Fruske gore sa OFF road putevima koje poznajem.
  22. Takodje. A sto se policije tice, ne diraju nikog gore, ali sve lepo dokumentuju, pogledajte malo Veliki brat ...
  23. Nije poenta da se ne uzima jeftinije nego da se uzme od proizvođača koji ima tim ljudi koji se bavi svakodnevno ispitivanjem i razvojem. Ja mislim da e poenta da se uzme nesto kvalitetno i nesto sto odgovara nameni, da ne pricamo o tome da postoje i neki zakoni koji to regulisu . . .
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja