Jump to content

Moto Zajednica

MZ Mehanika

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

danas sam se navozao sa novom masinom koja je stojala u podrumu 3 godine bez ulja. samo sam joj ugradio paljenje i stari klip i stublinu od 250cm , e ljudi nisam znao da mz ovako moze da ide, nema vise greske u prebacivanju brzina ne ispada, vuce kao lud 105 kg koje nosim i on tezak 150 leti, strasan je to motor mz, nisam znao da je to toliko dobro cujem ja ovde na forumu da to ide da je to ok, ali nisam znao sve do danas odusevio sam se , uzivam u svakom metru koje prodem sa njim, jedva sam sischao danas sa njega ko malo dete, neznam kako vi ali ja sam jako zadovoljan sa ovim cudom od motora, pocecu da planiram neki odlazak na dalji put.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Zavisi da li mislis sa DDR delovima , Taiwan , Turska , Indija , Kina !?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Mene interesuje DALI MZ-ova KLIPNJACA (na S.. marke) ima PRONZANU BIKSNU, u gornjoj pesnici?? :neznam: dodjoh u posed jedne prolupale radilice, i na klipnjaci u maloj pesnici biksna nema iglicasti,,, :neznam: :neznam:

 

 

Znam da sam takvu klipnjacu skinuo sa mog MZ-a pre 3 godine i nije imala biksnu ali je cenentacija u gornjoj pesnici skroz propala... :zvizduk: (ista marka)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Samo su ES modeli ( u originalu) imali te biksne . Inace se moze , kao sto su mnogi i radili , spasavati kada se na vreme ne zameni iglicasti lezaj pa osteti i samu klipnjacu . Po sistemu : " kada nema kise , dobar je i grad" :)

Nije bas tako , ali , tek mala sala .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pitanje za sve kolege :

 

Gde i ko u Srbiji Najbolje radi kompletan remont radilice za MZ 250 ETZ ?

 

Hvala unapred na Odgovorima ! 0takoje.gif

 

Da bi se na ovo pitanje nasao odgovor, trebalo bi da neko ima jedno 200 radilica, pa da svakoj masinskoj obradi u nasoj zemlji posalje po jednu da ovi urade, potom da te iste radilice ugradi u motore, koje ce njihovi vozaci voziti na isti nacin, pa cekati da 199 motora prolupa - e onda onaj 200 - ti ce biti najbolji .

Samo je pitanje - Da li se u ovoj nasoj zemlji vozi 200 MZ-a ( sve skupa ) ! :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Pitanje za sve kolege :

 

Gde i ko u Srbiji Najbolje radi kompletan remont radilice za MZ 250 ETZ ?

 

Hvala unapred na Odgovorima ! 0takoje.gif

 

Da bi se na ovo pitanje nasao odgovor, trebalo bi da neko ima jedno 200 radilica, pa da svakoj masinskoj obradi u nasoj zemlji posalje po jednu da ovi urade, potom da te iste radilice ugradi u motore, koje ce njihovi vozaci voziti na isti nacin, pa cekati da 199 motora prolupa - e onda onaj 200 - ti ce biti najbolji .

Samo je pitanje - Da li se u ovoj nasoj zemlji vozi 200 MZ-a ( sve skupa ) ! :staa:

Lijane,smanji malo broj ispitanika. Nemora dvesta, neka bude dva ;)

A sto se tice radilice mozes potraziti majstora u svojoj blizini nemora po celoj Srbiji, ipak je to prostranstvo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa pitanje je bilo : " Gde i ko u Srbiji " . Imam ja par dobrih majstora koji to lepo rade i ja sam zadovoljan sa njima. A dal bi covek bio zadovoljan sa njima - ko zna . Ocigledno da majstori u njegovoj blizini ne zadovoljavaju njegove kriterijume ( a nije ni njih napisao ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

Pa pitanje je bilo : " Gde i ko u Srbiji " . Imam ja par dobrih majstora koji to lepo rade i ja sam zadovoljan sa njima. A dal bi covek bio zadovoljan sa njima - ko zna . Ocigledno da majstori u njegovoj blizini ne zadovoljavaju njegove kriterijume ( a nije ni njih napisao ) .

 

Pravih majstora sa remont MZ radilice ovde u okolini Panceva i nema !!! , ovlastene masinske radionice za obradu delova motora redom odbijaju posao kada je MZ radilica u pitanju , ostaje mi jedino neko u BG kao opcija , eventualno iz Smedereva , ali tamo zaista ne znam nikog ko taj posao Pouzdano i kvalitetno radi .

Najradije bih da platim remont radilice sta kosta da kosta , ali do kraja cu ipak morati sam da je prepakujem ! , jer ovde kod mene u lokalu ima jedan drugar hidraulicnu presu i strug sa pripadajucim istrumentima za fino centriranje tegova radilice .

Ipak ako znas majstora koji taj posao radi provereno 100% kvalitetno tamo kod tebe u NS mozes da mi posaljes njegov fon nr. na PP radi kontakta i dogovora .

 

Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Samo su ES modeli ( u originalu) imali te biksne . Inace se moze , kao sto su mnogi i radili , spasavati kada se na vreme ne zameni iglicasti lezaj pa osteti i samu klipnjacu . Po sistemu : " kada nema kise , dobar je i grad" :)

Nije bas tako , ali , tek mala sala .

 

ne znam ali ovo neka cudna radilica, polutke od etz-a... a klipnjaca ima bronzanu biksnu u maloj pesnici... 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Kod mene u pazovi ima majstor koji radi radilice ja sam radio skoro radilicu kod njega izbijanje nabijanje centriranje sve zajedno 20 eur bude za dan dva

Ako ti odgovara cena posalji je meni ja odnesem i posaljem ti je nazad0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

U Pozarevcu imam drugara koji meni zavrsava posao oko remonta radilice.Ne radi on nego nosi u jedno selo u okolini.Meni je dobro uradio.To je ono sto ja mogu da ti pomognem. Sto se tice onih sto posto, to ti niko nemoze garantovati jer je pitanje kakvi su ti tegovi i kako ce da naidje bolcni.Dali "tvrdo" ili "meko" a o kvalitetu klipnjace i da ne pricamo.

Majstor je duzan da sve lepo sklopi i nacentrira a kada i to bude gotovo treba obratiti paznju prilikom sklapanja...

Hocu da kazem da kvalitet i trajnost te radilice ne zavisi samo od remonta !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

U Beogradu "MR" je na dobrom glasu mahom zbog alata i opreme koja je najsavremenija i stalno se obnavlja.

 

E, baš zbog toga nisam siguran kako bi se nosili sa nekom jednostavnijom stvari. Da mogu - mogu a da li hoće to je već druga stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Samo su ES modeli ( u originalu) imali te biksne . Inace se moze , kao sto su mnogi i radili , spasavati kada se na vreme ne zameni iglicasti lezaj pa osteti i samu klipnjacu . Po sistemu : " kada nema kise , dobar je i grad" :)

Nije bas tako , ali , tek mala sala .

 

ne znam ali ovo neka cudna radilica, polutke od etz-a... a klipnjaca ima bronzanu biksnu u maloj pesnici... 1neznam.gif

Nista cudno i ne vidjeno , kao sto vec rekoh : neko nije na vreme promenio taj gornji iglicati lezaj pa je posle popravljao gresku sa biksnom . Radimo i mi to kada kijent nema para da se promeni ceo sklop (klipnjaca)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

Drugari Hvala vam puno na odgovorima !!!

 

Sada imam neke osnovne reference za pocetak , pocinjem sutra sa pozivom MR kompanije iz BG -a . , ako oni kojim slucajem odbiju posao kontaktiracu vas na PP radi dogovora .

 

0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

E drustvo,imam jedno pitanje,koji zazor platina ide na MZ ETZ 250 i predpaljenje na koliko se steluje pre GMT?

 

0.3-0.6 platine, 2.5-3mm pre GMT zavisi gde bolje prima gas.. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Moze i biksna u maloj pesnici ali onda treba povecati % ulja na 4% zbog biksne da nebi ostala suva0takoje.gif

 

 

Не мора 4% мешавина ако се чаура(биксна) направи ог графитне бронзе и у рупи за болцну направи спирални канал за подмазивање. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja