Jump to content

Moto Zajednica

mz trke

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Vujo nije tema ali dali mozes da pretpostavis sta sam mogo da cekiram jer mi se ceo prozor foruma smanjio i izgubio na rezoluciji kako da povratim predjasnju sliku0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nemamo iste opcije za podešavanje.

 

Pokušaj dole levo, ono što piše BJBikers... To su različite maske za Forum, možda je u tome fora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Zbog bolesti mlađeg sinčića nismo bili na trci ali smo je gledali sa vrha zgrade. Nije to onako kako bi trebalo da bude ali šta da se radi, bolje i tako nego nikako.

 

Vreme je bilo loše, hladno je, bilo je pomalo vetra, kiša je kružila u nekim oblačićima pa koga je i gde zakačila. Ukratko, nije vreme za te stvari, baš se loše zalomilo jer je do pre neki dan bilo idealno a onda odjednom pad temperature za pola.

 

Setio sam se sekvenci iz raznih filmova kako ljudi sede po krošnjama da bi bolje videli pa tako i mi na krovu... Vidi se dobro jer je odozgo dok detalji ostaju neprimećeni, daleko je...

 

Ali se čuje kao da su gore na Karaburmi a ne na Dunavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Vujo mozda si mogao da nesto i vidis ali da osetis 102 oktanski benzin i punu sintetiku mislim koliko je duvalo da nisi ni mogao bas sve da cujes Ali nema veze za ovu godinu je gotovo pa cemo videti sta ce biti sledece Koliko sam cuo postoji dobra volja Rumuna a i nas da se sledece godine vozi zajednicki sampionat jos da se rese papiroloski problemi i bice valjda nesto Mislim da je ideja dobra ako neko moze da je pogura bice svima dobro i momcima koji vole da dodju na trku da gledaju i onima koji vole da se trkaju0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Evo i ja sam nesto radio korpa kvacila olakcana za citavih 500g iskopan kanal i odsecene kandze sa napadnu plocu Lisice nisam shvatio sta su nemci elektrolizom nabacivali na napadnu plocu

Ukratko sa paljenem koje je tesko celih 200g (rotor alternatora 1000g olaksano 800g) i kvacilo 500g = 1300g motor mnogo drugacije radi samo sa paljenjem jer je lakse a kad namontiram kvacilo javljam rezultat0takoje.gif

post-15484-0-03648000-1321039263_thumb.jpg

post-15484-0-06492500-1321039286_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Evo i ja sam nesto radio korpa kvacila olakcana za citavih 500g iskopan kanal i odsecene kandze sa napadnu plocu Lisice nisam shvatio sta su nemci elektrolizom nabacivali na napadnu plocu

Ukratko sa paljenem koje je tesko celih 200g (rotor alternatora 1000g olaksano 800g) i kvacilo 500g = 1300g motor mnogo drugacije radi samo sa paljenjem jer je lakse a kad namontiram kvacilo javljam rezultat0takoje.gif

 

Nisam ni ja to ukapirao, ali mozda bi Cika Dule mogao tu da pomogne - ako se ne varam, on zna nemacki, pa da prevede ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Evo kao sto sam i obecaao stigo novi auspuh po merama BELLA sa najsirim izduvom sto bez velikih prepravki mz moze imati i to 45mm i za 9000 rpm jedva cekam da ga sutra i cujem nadam se sa znatno laksom korpom kvacila da ce biti sve OK javljam prve utiske0takoje.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Izracunat prema formulama BELLA i to izduvna cev 45 x 7,5 =337,5mm duzina prve cevi Prvi konus 1,5 stepeni precnik prvog konusa je =(283x2/38,19) +45=60mm a duzina je 337,5-50=282mm 50 je duzina kanala u cilindru Precnik najsireg dela je 45x2,5 =112,5

Precnik zadnje cevi je60% od prve 45x 60%=27mm

Duzina drugog konusaje(112,5-60/2)x8,144=213mm gde je 8,144cot od 7 stepeni

Zadnj konus (112,5/2)4,01=225mm gde je 4,01cos od 14stepeni

Duzina srednjeg dela je 945-(337,5+213+(225/2))=945-663= 282 gde je 945 zavisi na koliko se zeli vrh snage je za 9000rpm a to je ukupna duzina celog auspuha L=200x42545/9000=945 gde je 200 koliko je otvoren izduvni kanal u stepenima ili L=200x42545/8000=1063 42545 je konstanta kojom se mnozi

Duzina zadnje cevi je (112,5-27/2)x4,01=171

Formule se mogu primeniti na bilo koji motor samo se vrednosti uglova biraju da bi se izabrala oblik krive snage0takoje.gif

Nisam reko ono najvaznije radi i to lepo lako Morao sam da mu smanjim ler jer sto kaze Misi auspuh mora da bude velik da motor lako dise da ga neguse izduvni gasovi onda se nece ni pregrevati na ovo vreme sigurno nece se grejati1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ranijih godina tokom ove zimurine mi smo pisali ko šta radi na motoru. Sada tog pisanja nema a sezona je radova, ko sad ne radi motor radiće ga dok drugi voze.

 

Ja ponešto čačkam, skinuo sam prikolicu... ali nije za ovu temu.

 

Drago mi je da još ima ljudi koji poštuju kalendar održavanja. Ovo je više od toga jer su i očekivanja viša, mašina treba da nam osvetla obraz ali u osnovi to je to.

 

kada dođe sezona vožnje sve će se sklepati na brzinu, na delove će se čekati, majstori će biti prebukirani od šminkeraja...

 

Sada se radi a šta se uradilo videće se za pola godine.

 

I to je to.

 

Bobane, samo teraj! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Vujo , istina je to sto kazes za zimsko NE odrzavanje (popravke) :takoje: ! Imas pivo za to (ako se neko osvesti i dopre do njega , jos ako ima mogucnosti - finansijske ):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja