Jump to content

Moto Zajednica

Dijagnosticki uredjaji za Kineze

Recommended Posts

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav kosooki,

 

Da li neko zna ili je mozda imao prilike da vidi uredjaj za dijagnostiku za Kineze, gde se kaci i koje informacije daje?

Postoji li uopste takva sprava?

 

Kao vag-com ili neki slicni uredjaj, koji ide izmedju kineza i racunara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

Jedno kratko vrijeme sam servisirao Keeway kineske skutere i niko od uvoznika i distributera nikad nije ni pomenuo da postoje bilo kakvi dijagnosticki uredjaji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

To sam i pretpostavljao, al bi bilo lepo da ih ima, pa makar u osnovnom obliku da moze da se prati broj obrtaja motora, temp, rad CDI-ja, ili nesto slicno jednostavno...

 

A da li moze neko nesto reci vise o tome sta od signala sve postoji na motoru, jel postoji neki BUS, linija kojom se prenose podaci ili je bas sve individualno? Neka data linija nesto, bilo sta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Postoji na SPT i na Deytoni. Eventualno neki skuter sa kojim nisam upoznat. Svi ostali su starijeg tipa konstrukcije, nema nikakvih senzora i komplikovane elektronike, a samim tim ni mogucnosti dijagnostike. U principu to sto vidis na njihovim instrumentima to je to. (temperatura, ako je vodeni, obrtaji, napon, ili sta vec postoji ugradjeno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Da bi imao dijagnostiku mora da ima kompjuter, a kompjuter imaju sva vozila sa direktnim ubrizgavanjem (injection).

Koliko je meni poznato kinezu su bez dir. ubrizgavanja tj. imaju karburator i samim tim nemaju dijagnostiku.

 

Mozda postoji neki procenat kineza koji imaju dijagnostiku, ali to je jako mali procenat. :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

FI je tek od skoro pristupacan kod kineskih skutera, koliko ja znam... valjda da bi ispunili Euro3 normu.

Neki sa karbom kazu opet i da imaju Euro3 ali nije to tema... samo sam pomenuo.

 

Ja sam zapravo pitao jer sam mislio/zeleo da putem racunara logujem parametre tokom voznje. Ali je ovo izgleda daleko od moguceg kod kineza. Izgleda sve na "znanje" da se radi, al opet, nije ni to lose i nemam nista protiv toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Sve se da resiti i bez dijagnostike, nije ni ona najpametnija ne moze ni ona dati tacnu informaciju... Kod kineza ide sve sa sluhom i alatom, radim ih tako da jos nisam cuo/nabavio uredjaj, nema ecu tako da nema ni dijagnostike i jos bolje je, samo cekam da kinezi pocnu praviti sa direktnim ubrizgavanjem, popravke nece biti nego bacis i kupis drugi. :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Hehehehe Damire, ali tome se blizi realnost :)

 

Ovo sam pitao radi sebe, naime hocu da kupim jedan od onih MP3 plejera na tockovima, tacnije CF Moto V3, ima neka ponuda za stvarno bagatela cenu, pa rekoh da vidim, koji su mi alati u igri, posto nema obrtomer fabricki, sat je optimistican za 10% kao na svakom kinezu i ostalo. Mislio sam da postoji neki alat kojim bih pratio odnose RPM i ubrzanja, krajnje brzine i tako to.

 

Tacnije, mislio sam to da prikacim i vozim, vozim, vozim, i onda prebacim logove na kucni komp i analiziram, posebno bi mi bilo zanimljivo posle svakog tuninga.

 

To pitah, jer sam rookie u tome, a sluh je iskljucivo pravo starih lisaca... ako me razumete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Imas USB i moz' stavis muziku kakvu hoces. Bolje nego dijagnostika. :D

 

Posto je CVT, obrtomer i ne bi bio velika zabava, mada bi znacilo da vidis ako podesavas prenos.

 

Mada, uz gram - dva lakse rolnice, malo igranja sa karbom i auspuhom, moze to da se napravi da ide bolje, rekao bih da ima potencijala na osnovu "stock" varijante koju sam provozao, a i kao takav sasvim lepo ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Arrow, montiraš nosač i staviš GPS i imaš sve track-logove koje želiš ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Arakis, odlicna ideja... Imam neki Blueberry 431 stavljam ga samo kad idem negde na put kolima.

Jedino bi mu falio orbtomer u celoj prici da bude potpuna preglednost desavanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Hehehehehe Damire... Stage6 kosta ko....

 

Pokusacu da vidim sa MajorSoul-om on je kupio skuter koji mislim ima isti motor kao i ovaj mp3 plejer, samo on ima obrtomer, pa da vidim gde se kaci i porucim novi gadget za bajk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Ako treba da pogledas motor ili nesto nikakav problem nije.. Radnim danima sam uglavnom u Uciteljskom naselju (tu mi je ofis) od nekih 7-15 pa svrati kad god budes mogao :)

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

mislim da su ti famozni cdi-ji ji jevi :staa: nista vise do malih analognih spravica nista pametnijih od prosecnog termostata za hlebno-bureksku pec. te kutijice ispod sedista na nasim motorima. pravi ecu imaju malo komplikovanije masine sa direktnim ubrizgavanjem, brizgaljkama svuda sem u auspuhu, turbo, abs, imobilizer, laser, itd... data link ima bmw s onim njihovim jedna zica radi sve sistemom.

 

ukratko nema dobrog kompa za 900eur ni u maxi-ju.

 

koliko sam cuo i onu kutijicu sto kontrolise paljenje na golfu cvaj zovu racunar, a ono nije nista vise do malo bolji prekidac.

 

mada bilo bi stvarno do 00 spojiti netbook na moto i u pokretu menjati ugao pretpaljenja, brizgaljki rad i gledati bjb.

 

i slusati mjuzik. :ooo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja