Jump to content

Moto Zajednica

HONDA VF 500F - Misljenje, iskustva...

Recommended Posts

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Izvini na ironiji, al' jbg. kad si prvi počeo sa sapunom :nanana: Ajd' nema ljutiš - ništa oko motora nije prevelika nauka za onoga ko voli da se omasti :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Bas bi voleo da je probam, jer imao sam GPZ 500 i CBR 600, a sad vozim Suzu GS 500, pa me BAS zanima kakvo mu je ubrzanje naspram njih

 

Imao sam GPZ500, a VF500 sam samo provozao. VF mnogo bolje ubrzava, vozi se...

 

Mozda ovo moze da ti bude zanimljiv projekat, pogledaj ovaj link Honda VF500 za 500e

Promenio član petarjebivetar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
On 8/26/2012 at 10:31 PM, icatenej said:

Hajde da probam da budem konstruktivan...

 

Ovo je bio samo deo problema (nemam druge slike ali i ove su više nego dovoljne)...

 

rezervoar_1.JPG

 

rezervoar_2.JPG

 

Krivo mi što nisam fotkao rupe sa GORNJE strane... Znači, pričamo o truležu starom skoro 30 godina.

 

Pa se sada pitam gde ne natrčah na tebe ranije da mi rešiš problem sapunom...

 

Retko pišem po forumima, a i kad pišem obično dobro znam šta pišem i zbog čega. Ništa mi oko motora nije strano i nije mi rešenje da "drži vodu dok majstori odu". Sa takvim "rešenjima" sam motor kupio ali se nisam navozao (na primer - popucale membrane na karbovima - šta koji kurac, lepi super lepkom... Otišao srednji lonac - šta će koji moj srednji lonac, može i bez njega... Otišao termoprekidač - ma jebeš termoprekidač, stavićemo prekidač od stone lampe pouzdanije je ručno uključivati ventilator... Curi rezervoar - maži fiber gitom držaće... Pukao plastični vod za gorivo između dva karba - pomešaj sodu bikarbonu i super lepak i zamaži - držaće...).

 

Konkretan primerak sam uzeo u praktično nevoznom stanju sa ciljem da ga doteram za sebe jer sam kao klinac držao na zidu poster istog kad se pojavio 84...

 

Nadam se da sam manje-više uspeo u naumu:

 

vf500f_mala.JPG

Hteo sam da se onesvestim kad sam ovo video... Prepoznao sam motor koji je evo nekoliko dana u mom vlasnistvu... Hocu da ga vratim bar u ovo stanje sa slike jer je blago unakazen, nek mi je sa srecom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja