Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa paljenjem KLE!!!!POMOC

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Znaci alnaser okrece i cuje se normalan zvuk "verglanja"? Ili uopste nece da okrene kada pritisnes taster? Ako nece da okrene, riknuo ti je ili taster (malo verovatno) ili zupcanik za paljenje iza centrifugalnog kvacila, udari u blok pa blokira i ne moze da okrene motor, ali onda se cuje samo alnaser, bez okretanja klipova. Pojasni jos malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Trazio sam ovakvu temu i konacno je nasao, ali kako u njoj nista ne pise rekoh da je aktiviram ponovo. bolje nego novu da otvaram. Dakle problem kod mene je takve prirode, da kada stisnem taster za paljenje, motor nekada zavergla i upali bez problema a nekada nece da zavergla i cuje se neko tiho zujanje. Ako neko zna u cemu je problem, molim za pomoc. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Da li je akumulator sasvim pun? Pitam jer se meni slično dešavalo sa akumulatorom koji bio na izdisaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Za kolegau Acu :odgovor ti je dao vlada 035.Za kolegu Ljubana:nimalo nije lako dati odgovor na tvoje pitanje,moz da bude los akumulator ,neustelovani karburatori,lose svecice i mnogo toga.Da bi se dao precizniji odgovor moramo znati kada pali a kada ne,u stilu hladan pali vruc ne,kako se ponasa kada upali i sl.Znaci treba vise podataka da bi se moglo bar predpostaviti o cemu se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Blok 33
  • Motocikl: PIaggio NRG

DA, ja onako pratim preventivno, desi mi se nekad da verglam vruc hladan kako god, ali nece, sacekam 10 sek zaverglam upali.

 

Kada je bio mladji KLE palio uvek iz prve.

 

Znam da moze biti masa stvari, ali reko mozda procitam nesto novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Drugari hvalana brzim i konkretnim odgovorima! Akumulator je potpuno nov i ispravan, i siguran sam da nije on uzrok problema. Kad pristisnem dugme, cini mi se kao da zalepi nesto, zatim zuji - krci dok ne pustim dugme, a ponekad i probije i zavergla. Ovo se vrlo cesto desava, i do sada se nikada hvala bogu nije desilo da nije hteo da upali, ali me nervira. Ponekad zavergla iz prve, a nekad moram da pritiskam dugme i po 3-4 puta. Sto se tice automata, da li mozete da mi pojasnite gde se on nalazi i kako da proverim njegovu ispravnost? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ili akumulator koji nema dovoljno amper časova. Ja sam se tako zajebavao sa aku 12v7Ah, kada sam stavio 12v14Ah, druga priča.

trenutno me podjebava frajlauf. Nekoliko puta pritiskam kad je hladan dok ne uhvati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Kad sam kupovao akumulator, kupio sam onaj koji je kataloski predvidjen za njega. Nesto sumnjam da je akumulatro, jer on kad zavergla pali odmah. Aj sad glupo pitanje, sta je frajlauf?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Jagodina

Tebe automat zeza rekao sam ti vec jednostavno je dotrajao i tu nema popravke samo nov veruj mi.Ja sam ih otvarao i popravljao ali to radi neko vreme i opet isto pocinje da lepi i da zeza.Kupi nov da te glava ne boli jer ce to sve cesce da te zeza dok potpuno ne otkaze a onda ces morati na gurku da palis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

sta je frajlauf?

skupa stvar, jedno od najskupljih stvari koje može da se pokvari

 

ali doktor bokilić ume tu nešto da nabudži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

sta je frajlauf?

skupa stvar, jedno od najskupljih stvari koje može da se pokvari

 

ali doktor bokilić ume tu nešto da nabudži.

 

 

Frajlauf ocigledno potice od dve reci: FRAJ sto bi znacilo SLOBODAN, i LAUF, koja je nepotpuna rec SLAUF, a znaci CREVO. Dakle, pogledaj na svom motoru gde ti se nalazi slobodno crevo, koje nije celo-kompletno, i znaces o kom delu se radi. Ocigledno bi Boklic mogao da jedno celo crevo malo recne, i od njega ti nabudzi to SLOBODNO NEKOMPLETNO CREVO... :aha: :aha: :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

sta je frajlauf?

skupa stvar, jedno od najskupljih stvari koje može da se pokvari

 

ali doktor bokilić ume tu nešto da nabudži.

 

 

Frajlauf ocigledno potice od dve reci: FRAJ sto bi znacilo SLOBODAN, i LAUF, koja je nepotpuna rec SLAUF, a znaci CREVO. Dakle, pogledaj na svom motoru gde ti se nalazi slobodno crevo, koje nije celo-kompletno, i znaces o kom delu se radi. Ocigledno bi Boklic mogao da jedno celo crevo malo recne, i od njega ti nabudzi to SLOBODNO NEKOMPLETNO CREVO... :aha: :aha: :aha:

 

@SHOKLA

 

Ako se nisi šalio, onda mnogo grešiš: frajlauf se ne odnosi na neko crevo isl. već na mehanički sklop u vezi sa korpom kvačila i nije ni malo jeftin ni kao polovan deo (ako se i može naći ispravan) a kamo li nov. Pretpostavljam da ni zamena nije baš jednostavna.

 

Inače, sklop koji često pravi probleme pre svega većim jednocilindrašima.

 

Ako si se šalio, ok je ne bacati vlasnika odma' u bedak zbog skupe popravke tako da ti je komentar, u tom kontekstu, savim na mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Trazio sam ovakvu temu i konacno je nasao, ali kako u njoj nista ne pise rekoh da je aktiviram ponovo. bolje nego novu da otvaram. Dakle problem kod mene je takve prirode, da kada stisnem taster za paljenje, motor nekada zavergla i upali bez problema a nekada nece da zavergla i cuje se neko tiho zujanje. Ako neko zna u cemu je problem, molim za pomoc. Hvala

 

Imao sam isti problem, stavio Joškin regler i sve šljaka kako treba. mislio sam da je automat ili alternator ali se na kraju ispostavilo da je ipak samo regler. na tvom mestu prvo bih proverio to posto su rekleri na Kleovima slaba tacka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

sta je frajlauf?

skupa stvar, jedno od najskupljih stvari koje može da se pokvari

 

ali doktor bokilić ume tu nešto da nabudži.

 

 

Frajlauf ocigledno potice od dve reci: FRAJ sto bi znacilo SLOBODAN, i LAUF, koja je nepotpuna rec SLAUF, a znaci CREVO. Dakle, pogledaj na svom motoru gde ti se nalazi slobodno crevo, koje nije celo-kompletno, i znaces o kom delu se radi. Ocigledno bi Boklic mogao da jedno celo crevo malo recne, i od njega ti nabudzi to SLOBODNO NEKOMPLETNO CREVO... :aha: :aha: :aha:

 

Да ниси мислио на "Uberlauf" можда?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Za "fruitcake":

da li se regler nalazi ispod desnog poklopca, tačnije da li je to onaj deo gde se nalazi glavni osigurač, onaj od 30a? Pitam ovo jer se zujanje javlja sa te strane, tacnije bas zuji navedeni deo. Ako ja dobro cujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Skines taj i odneses u neku radnju sa auto delovima i kazes dajte jedan ovakav.

Stavis novi i ako radi - resio si problem. Ti releji nisu skupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Skini poklopac sa starter releja i vidjet ces ispod njega osigurac, izvadi osigurac i naprskaj malo kontakt spreja i to je to. Meni se deslo da se na neki nacin uvukla vlaga pa je sve to malo oksidiralo i nije imalo dobar kontakt. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Za "fruitcake":

da li se regler nalazi ispod desnog poklopca, tačnije da li je to onaj deo gde se nalazi glavni osigurač, onaj od 30a? Pitam ovo jer se zujanje javlja sa te strane, tacnije bas zuji navedeni deo. Ako ja dobro cujem.

 

regler je rebrast i nalazi se sa leve strane motora (leva u odnosu na pravac kretanja). po izgledu meni liči pomalo na hladnjak. Ako gegler ne radi dobro svoj posao onda to može da utiče i na rad startera pošto ne daje dovoljno struje. Da li si probao da ga pališ na kablove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Nisam probao da palim na kablove ali sam merio da li dovoljno puni, i utvrdio da puni kako treba. Ali, kabal koji ide iz reglera na kraju ima jedan beli dzek, koji se nalazi ispod sedista i taj dzek se greje. Ne nesto preterano ali se greje. Obzirom da su buksne u dzeku pomalo oksidirale, ja sam ih lepo izvadio iz dzeka, stavio nove, izolirao i ponovo spojio ali i dalje se greje. Ocigledno da tu postoji neki problem ali ne provaljujem sta je u pitanju. Napominjem da je problem sa paljenjem postojao i pre ciscenja buksni iz dzeka. Nemojte da me shvatite pogresno, ja volim da se zanimam sa mehanikom pa i elektrikom motora te je to jedan razlog sto ne idem kod majstora, a drugi je razlog sto nema elektricara u Paracinu. Probacu da stavim nov regler pa da vidim sta ce biti. A i moram da ispitam regler ponovo ocigledno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja