Jump to content

Moto Zajednica

Prerada Kawasaki-a ZXR za takmicenje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Kawasaki ZXR 750 je suvereno vladao u klasi SUPERBIKE pocetkom devedesetih godina ( Skot Rasel, svetski prvak 1993 ). Na nasim stazama je tih godina bilo vise dobro pripremljenih ZXR-ova ( Dragan Stankovic, Dragoslav Perisic, Darko Georgijevic, Marijan Malec, Marko Rakic, Radomir Sabljic, Radovan Rodic, Rade Djuric, Vesovski Vikror i Zeljko Vulic, Milos Ceklic ).

Sredinom devedesetih sam i ja nabavio ZXRR sa prvenstva Slovenije. Posle par godina aktivnog ucesca u domacem SUPERBIKE-u, motorcikl je prodat a ja sam presao na SUZUKI GSXR W 750, kupljen od tima HG DEUTSCHLAND.

Vec dugi niz godina ne ucestvujem na takmicenjima, sada sam vlasnik kluba STS RACING NIS koji ima ovogodisnjeg prvaka u klasi 1000 HEPENING.

 

Otvaranjem teme o preradi ZXR-ova, dosao sam na ideju da ponudim sledece delove od ZXR 750 R koji su mi ostali kao rezervni delovi og mog bivseg motora.

 

1. TRKACKA KIT GLAVA SA RACING BREGASTAMA

2. CILINDRI I KLIPOVI ZA POVECANJE KOMPRESIJE

3. TRKACKO KVACILO

4. TRKACKI SIBER KARBURATORI SA KARBONSKIM AIR-BOXOM

5. TRKACKI IGNITOR

6. MORIVAKI AUSPUH

7. ALUMINIJUMSKI REZERVOAR

8. KARBONSKI REZERVOAR

 

Ako je neko zainteresovan za preradu obicnog ZXR-a u RR model 91 - 95 moze me kontaktirati na forumu ili na telefon:

018/ 274-380

064/12-86-963

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Vidi sa mcm-racing,on ima taj motor...

 

2 motora i dosta rezervnih delova  ;D ;D ;D ;D

Inace znam ja Saleta vec nekoliko godina ali samo preko telefona  :(  nismo se nikada licno upoznali...kupovali su dosta drugara delove od njega za razne motore medju njima i drugar iz Futoga koji je uzeo radilicu od RR-a a ovo gore je verovatno "ostatak" tog agregata.Mislim da je Sale pre batajnice pricao sa mojim sinom i rekao mu sta ima od delova tako da ako nesto bude trebalo znamo gde ima  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

jel moze to na kilo?

 

Verovatno moze...ali ce opet biti jako skupo....takvih novih delova skoro da nema vise a polovni se placaju suvim zlatom pa makar i na kile :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Nikad i nisam kupio od njega nesto jeftino,imam kupca za sve to ali mora sa ugradnjom!

 

kvalitetne stvari nisu jeftine :) ( Vlado, ako hoces da ti hayabusa ide preko 150 km/h, moras da dodjes u Nis na servis posto sam ti je ja prodao, znam sta treba da se zameni - masina :D:)  ::) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Nikad i nisam kupio od njega nesto jeftino,imam kupca za sve to ali mora sa ugradnjom!

 

kvalitetne stvari nisu jeftine :) ( Vlado, ako hoces da ti hayabusa ide preko 150 km/h, moras da dodjes u Nis na servis posto sam ti je ja prodao, znam sta treba da se zameni - masina :D:)  ::) )

Bar je legalna pa mogu da napravim spomenik od nje! ;I kad crkne ide bolje od te tvoje pumpe za vodu(moze da ti zimi gura parno grejanje)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Nikad i nisam kupio od njega nesto jeftino,imam kupca za sve to ali mora sa ugradnjom!

 

kvalitetne stvari nisu jeftine :) ( Vlado, ako hoces da ti hayabusa ide preko 150 km/h, moras da dodjes u Nis na servis posto sam ti je ja prodao, znam sta treba da se zameni - masina :D:)  ::) )

Bar je legalna pa mogu da napravim spomenik od nje! ;I kad crkne ide bolje od te tvoje pumpe za vodu(moze da ti zimi gura parno grejanje)!

 

 

 

 

 

 

 

 

BUUUUAAAAAAAAAHHHAAA, e bre Pozarevac kakve su ovo insinuacije da Vladica ne misli da mozda BUSA ide brze od VTR-a a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Misko, ja i Vlada smo dobri prijatelji i ono od malopre je samo jedno zdravo zezanje  ;D

Hayabusa koju sam mu prodao je zadnja brza, model 2000. ide 309,8 km/h(po testu)  ::)

Moja honda je retardirana sa V2 masinom i ide 278 km/h ( po testu ) 

Vladin motor je dobar i brz na autoputu ali je honda brza na stazi( svetski prvak superbike-a 2002.)  ;)

 

Pozdrav

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

A da je sad ti kupis od mene,nece da nam bude prvi put(cena je sportska)!

Vlado ja sam stariji covek, tako da ne mogu vise da vozim preko 300km/h ( vid, refleksi, procena situacije )

Zato sam zadovoljan sa 298 km/h koliko ide moj GSX-R 1000 k7  ::)

Kad hocu negde brzo da stignem, ja podjem ranije zbog te razlike u brzini

 

Pozdrav, javi se :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

A da je sad ti kupis od mene,nece da nam bude prvi put(cena je sportska)!

Vlado ja sam stariji covek, tako da ne mogu vise da vozim preko 300km/h ( vid, refleksi, procena situacije )

Zato sam zadovoljan sa 298 km/h koliko ide moj GSX-R 1000 k7  ::)

Kad hocu negde brzo da stignem, ja podjem ranije zbog te razlike u brzini

 

Pozdrav, javi se :)

I Duca kaze da si stariji covek! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja