Jump to content

Moto Zajednica

Kineski atv problem sa alnaserom ili necim drugim

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav svima 

naime skoro sam uzeo quad neki kineski 250ccm (polovan ali dobro ocuvan) 

I nista tako resim ja da ga rasturim i ofarbam... Posto sam vratio sve na svoje mesto resim da ga upalim kad ono,krene da zavergla i kao da nema snage,ja reko aj dobro akumulator ostavim da se dopuni napuni se on (pre rasturanja plastika je sve radilo) ujutru da probam isto ,reko mozda nema on dovoljno struje,doteram ja kola stavim kablove (kvalitetne) kad opet nece krene za nijansu se zavrti i kao da ga zadrzi nesto... Kao da zaglavi sta li vec... Skinem ja alnaser misleci on je,proverim automat zamenim za svaki slucaj sve zice itd... Nosip sam alnaser na ispitivanje i na stolu i na 220v kako to radi neki elektricar alnaser odlican ima malo lufta ali nista strasno... Probano i sa drvetom od samog starta i tako... Kupim ja nov alnaser racunam taj nece mozda ima neku falinku sa novim isto i direktno kada se spoji... Otvorim ja prvi onaj dekli gde on ulazi pa nailazi na zupcanike... Nista ja tu ne vidim probam bez poklopca da vidim sta se desava i krene on ali nece da okrene,cackam ja tu malo one dole sto nailaze na zamajac i spakujem i da probam kad vergla reko drzim malo da se razradi ne posustaje ni u jednom trenutku,i reko da pustim kad on opet nece ista desavanja... E sad da li je problem ipak do alnasera ili je do tog nekog lufta ili je do kvacila alnasera (nisam jos otvorio da vidim ima li tu lufta) i da li moze to predstavlja neki problem? Koji su simptomi loseg tog kvacila? I jos nesto kada ubacim u 3 i guram ka napred zupcanik koji povezuje sa alnaserom se vrti(izvadio sam alnaser da bih video sta se desava) da li je to ok? Ili je to kvacilo zaglavilo nekako cudno pa vrti mozda u obe strane ne znam ne pada mi nista napamet .... Hvala unapred na pomoci ( da napomenem sve je ispravno kablovi masa itd sto je isprobano) nego me buni moze li to da predstavlja neki problem kvacilo alnasera. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Jesam vec,kacio sam na vise mesta klesta kablove cak i na alnaser direktno i isto se desava. I na masinu i na ram i na srafove raznorazne na sve gde ima dobri masu,a plus direktno cak probao i isto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Мора да има кабл који повезује рам и машину, без њега имаш тешко покретање алансера. Можда га има а ти га ниси повезао, ако га није било имао си исти проблем.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Ima - koji ide na ram sa akumulatora ,i to je promenjeno stavljen deblji kabal na isto mesto gde je bio i stari... Sve je normalno funkcionisalo dok nije stajao nekih 10tak dana 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Ne razumem bas? Kod mene masa sa akumulatora ide tacnije na agregat tj na motor blizu alnasera ako na to mislis moja greska kad sam mislio na ram mislio aam na mašinu direktno a tu je i alnaser pricvrscen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Рам је рам а машина машина. По правилу кабл масе од акумулатора мора да буде чврсто везан за рам, а са рама нови кабл до машине. Шрафови који повезују машину и рам, фарба измеџу, прљавштине и корозија не иду у прилог добре масе.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
Pre 6 sati, Krokodilo je napisao:

Рам је рам а машина машина. По правилу кабл масе од акумулатора мора да буде чврсто везан за рам, а са рама нови кабл до машине. Шрафови који повезују машину и рам, фарба измеџу, прљавштине и корозија не иду у прилог добре масе.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


 

Kod mene ide direktno na mašinu nema ni jedan na ramu... Opet kazem pre toga je funkcionisalo sve u najboljem redu,sta mi predlazes da izvedem jos jednu masu negde na ram? Iako sam probao sa alnaserom direktno na njega masu i plus na kabal njegov

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Па функционисало је док ниси офарбао рам, па сада и тај контакт који је постојао не постоји због боје ваљда. У три предходна поста предлажам а ти не прихваташ, масу од акумулатора приштрафи нагде на рам и са истог шрафа још један кабел до агрегата било да ког шрафа на њему. После овога ако опет није ОК идемо даље. Ако не верујеш у мој исказ питај електричара па провери дали желим да те зезнем или да помогнем.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Kod mene ide direktno na mašinu nema ni jedan na ramu... Opet kazem pre toga je funkcionisalo sve u najboljem redu,sta mi predlazes da izvedem jos jednu masu negde na ram? Iako sam probao sa alnaserom direktno na njega masu i plus na kabal njegov
Онда ти неко бацио проккетство, шта да ти кажем.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
pre 3 minuta, Krokodilo je napisao:

Па функционисало је док ниси офарбао рам, па сада и тај контакт који је постојао не постоји због боје ваљда. У три предходна поста предлажам а ти не прихваташ, масу од акумулатора приштрафи нагде на рам и са истог шрафа још један кабел до агрегата било да ког шрафа на њему. После овога ако опет није ОК идемо даље. Ако не верујеш у мој исказ питај електричара па провери дали желим да те зезнем или да помогнем.emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Nisam ram farbao nego plasticne oklope samo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

И склоп код бендекса је једносмеран, граби само у правци окретања машине а у супротном се окрече слободно.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Па ако си све вратио ко што треба, због стајања може само акумулатор да ослаби, кажеш стављао од аута ништа . Све је добро а не ваља.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

I prave, debele kablove za vezu sa drugim akumulatorom a ne ove kineske sa tri licne zalivene u debelu plastiku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja