Jump to content

Moto Zajednica

Kompresija na 2t?

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Maglic(Backa)
  • Motocikl: T12, T14, TSR125

Pitanje je kolika kompresija u cilindru treba da bude na 2t masinama, da li to zavisi od modela-marke motora ili je jedinstveno za sve? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Postoji neki generalni reper...tačnije neka donja granica, međutim...ja, lično, smatram da je kod dvotaktnih agregata merenje kompresije jalova rabota. Uglavnom nije posebno teško skinuti cilindar i sve proveriti....nešto je teže kod onih koji se hlade na tečnost. 

Postoji puno sitnica koje mogu da utiču na "lažan" rezultat.

Mnogo važnija je proba na zadihtovanost, koja može i trebalo bi da se uradi...uz malo rasturanja i domišljatosti da se otvori adekvatno zatvore. Vrlo su retki slučajevi kada je potrebno skidati mašinu sa rama prilikom rasturanja termo grupe...nekada je dovoljno skinuti samo glavu da puno toga bude jasnije. Tako da, pre preporučujem rasturaciju (prethodno par stvari proveriti) nego kompresaciju. Ako sprava ima kurblu, bude prilično jasno i prilikom samog kurblanja koliko ima "duše" u njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Maglic(Backa)
  • Motocikl: T12, T14, TSR125

Razmisljao sam i ja o rasklapanju gornjeg dela(suzuki tsr125), interesovalo me kao i svako dete od 45 godina kako izgleda unutra jer do sada sam rasklapao samo takozvane 12ke 14ke, tomose uglavnom.

Sto se tice kurble, lako ide, mogu rukom da ga upalim bez veceg napora, ali opet ne mogu da kazem koliko je to dobro-lose jer nemam iskustva sa ovim motorom. Lepo ide, ventil snage mu radi i kad se otvori bas cupa, ali posle tomosa 50 kubika sve vece ide dobro. Nemam neke zahtevne terene za probu, vojvodina sta ces i nemam nikog blizu sa cime bih mogao da uporedim. Generalno mogao bih da se strpim do sledece zime i da teram ovako dok ne nabavim sta mi treba od materijala  da bih mogao da rasklapam.

Imam i nekih pitanja vezano za karburator pa da ne otvaram novu temu interesuje me gde kod nas mogu da nadjem delove za reparaciju mikuno 28mm iz 97 godine?

Svaka pomoc dobro dosla i unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako ti to možeš rukom da upališ...to po svemu sudeći ne treba dirati ništa.

Naravno uvek je poželjno održavati sve u ispravnom stanju, pa ne bi bilo loše da očistiš sve vezano za gorivo. Od slavine, do karburatora. Nije loše staviti novu svećicu, filter vazduha, ulje u mašini zameniti....tako, malo pažnje.

Gde delove za karb....ne znam. Traži ih po tipu karburatora, jer je prilično verovatno da se isti takav nalazi i na nekoj drugoj spravi.

Ako to pali kako kažeš i u vožnji ne pravi probleme...neće tu tebi trebati mnogo delova. Higijena i štel...bude često sasvim dovoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja