Jump to content

Moto Zajednica

GLASANJE NA TEMU "EKOLOŠKA KATASTROFA"

Koja je fotografija po vašem mišljenju najbolja?  

21 članova je glasalo

  1. 1. Koja je fotografija po vašem mišljenju najbolja?

    • No. 1
      5
    • No. 2
      2
    • No. 3
      0
    • No. 4
      6
    • No. 5
      5
    • No. 6
      3


Recommended Posts

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Ponavljamo dakle. Molim samo da saljete po jednu fotografiju, odlucite se koju, i da obratite paznju na format. Autor prve fotografije, kao da ne kazem ko ;D, je zaboravio podatke i poslao mi je vecu sliku nego sto je trebalo pa sam ispravila, no prob. samo obratite paznju. Sutra ponovo postavljam. Posaljite slike do tad, ako ne okacicu to sto je bilo. Hvala drugari na razumevanju  ;):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

Ponavljamo dakle. Molim samo da saljete po jednu fotografiju, odlucite se koju, i da obratite paznju na format. Autor prve fotografije, kao da ne kazem ko ;D, je zaboravio podatke i poslao mi je vecu sliku nego sto je trebalo pa sam ispravila, no prob. samo obratite paznju. Sutra ponovo postavljam. Posaljite slike do tad, ako ne okacicu to sto je bilo. Hvala drugari na razumevanju  ;):)

 

hvala sto ste ponovili zbog mene  :-[

 

evo fotkica je poslata ponovo :)

 

:-*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Slike su okacene! Glasanje otvoreno po drugi put, izvolite! :D

Drago mi je sto svaka slika ima svoju pricu i zanimljiva je na svoj nacin. Bravo drugari! Ajmo opet komentari! A kad se zavrsi glasanje mozete da okacite jos slika, ako neko naknadno naleti na nesto zanimljivo ili ako imate jos slika u istoj seriji.Glasajteee

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

dobro je, samo 6 fotografja, znači i nismo mi toliko loša planeta kako smo mislili :)

 

1. kao i većinu, pogadja me kao motoristu, a i detalj "sta sve mora majka zemlja da proguta" navodi na razmisljanje ... ali nazalost, po meni to sto pise ispod fotke se ne moze jasno videti iz samog kadra ... pre bih ga svrstao u moto katastrofu ... malo mi takodje skripi kadar, išao bih šire, da motor ne pokriva toliku površinu i da u njegovoj pozadini pokušam da uhvatim neku priču ... i nikako ne crno belo ovde, jer da je bilo npr zelene trave isopd motora, i ostataka zemlje po motoru ... poruka bi bila daleko jasnija

 

2.dopada mi se ... i tehnički ... i pričom ... zao mi je sto nema više ove ugazene i isusene zemlje-trave ... bila bi efektivnija fotografija sa stavnovista zadate teme ... ali pogadja upravo u cilj ... čovek radi zabave i kratkotrajnog zadovoljstva ubija prirodu oko sebe ... izvor zivota i daleko većeg tj dugotrajnijeg zadovoljstva ... navodi me kadar da pomislim kako su svi zaboravili na tu travu tih 5 dana, a kako ce nam ona svima nedostajati narednih 360 :(

 

3. škripi mi tehnika ovde, a i table bi trebalo snimiti nekako blize da bude razgovetnije, ovako samo mozemo naslucivati sta pise na njima ... nazalost to je upravo to ... da ne kazem pogodena tema ... boje treba popeglati malo :)

 

4. definitino pogadja temu ... definitivno prica tuznu pricu ... za nijansu bih povecao blendu radi ostrije pozadine, istina djubre se naslucuje ... ali bi bilo efektivnije da je ostrije ... skroz dobro

 

5. slično kao 1, iako mi se daleko vise svidja odluka za zadrzavanje boja ... mesto je zahvalno i treba ga snimati još ... kad nema komaraca :) ... ne dopada mi se kadar nikako ...  :-\ ... boje i ovde cekaju na peglanje :)

 

6. necu da komentarisem  ;D

 

i tako , glasić sam kliknuo, necu ni da kažem kome :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Iako sam ucesnik u takmicenju, ne mogu da docekam kraj glasanja za ovaj krug.  ::)

 

Moje misljenje o fotografijama je iskljucivo emtivnog karaktera jer nemam fotografsko znanje. Znaci samo ono sto osecam:

 

1. Zao mi je motora, ali i oni koji se sada voze ce jednog dana postati otpad.  Ako su ostaci ovog motora po vadjenju iz zemlje ostavljeni tu gde su i uslikani, postavlja se pitanje: Koliko smo neodgovorni da neupotrebljivu stvar posmatramo godinama, a jasno nam je da ona TU ne pirpada?  :o

2. Izvinjavam se, ali imam realnu obavezu prema svima da kazem da je moja, a  objasnjenje sledi na kraju.  8)

3. Nasa tuzna istina koja nam govori da smo sebicni i da nista ne znamo ni o sebi ni o prirodi. U sta nam prodjose godine provedene u skoli?  ???

4. Nosi sa sobom poruku da smo mi OVDE samo prolaznici i da postoji nesto jace od nas.

5. Cuda su za nas cuda samo kada ne znamo, ali smo mi zasigurno CUDO na ovoj planeti !!

6. Tuzna prica. :-[ Ali, previse smo mali da bi uocili gde gresimo !

 

E sad objasnjenje u vezi fotke br. 2  ::)

 

Naime, desio se nesporazum. Procitao sam Hellenin post da ponavljamo takmicenje  pet minuta pre nego cu poci juce  na posao. U brzini sam razumeo da treba svi ponovo da posaljemo drugu fotku kako bi se sacuvala tajnos autora, te ja to i ucinih. Medjutim, po povratku sa posla shvatih da i nismo morali nista da 'diramo'. :D Ja ovo takmicenje shvatam kao igru i odlicnu priliku da kroz nju i trud naucim da pravim sto bolje fotke, a nadam se da ce vreme pokazati svoje. Posto niko drugi nije promenio fotku sem mene, deluje mi malo degutantno jer ispada da sam iskoristio priliku i Helleninu dobrotu i poslao bolju fotku od predhodne.

Iz tog razloga molim sve Vas koji bi eventualno glasali za nju da to ne ucinte. Bice mi veoma drago da je komentarisete, ali ne i da glasate za nju. ;)

 

Postavljam i prvu fotku koju sam poslao da prvih par postova ne bi nekoga zbunili

 

Pepeljara.jpg

 

Iskreno se nadam da mi necete zameriti zbog ovoga i da koncepcija takmicenja nije narusena. Kada se zavrsi glasanje okacicu jos neke fotografije koje sam spremio zaovu temu.

 

Bas sam se primio na ovu igru i prijami druzenje sa Vama !  ;)

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

BusMan, opusteno covece, obe slike su sasvim ok, vise mi se svidja ova nova, po meni malo vise pogadja temu i izgleda jos bolje koncepcijski, po meni ulazi u najbolje tri na ovom takmicenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Nije trebalo da kažeeeeeeš :-X Kakve veze ima...Al, dobro šta je tu je...

Ja bih sad svašta nešto rekla i dodala, ali nestrpljivo čekam da se ovo završi.

Amo ljudi glasanje još traje! Objasnite zašto glasate za sliku za koju glasate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Objasnite zašto glasate za sliku za koju glasate.

 

Sad kad si to vec spomenula...  ??? ??? ??? ne mogu da se setim za koju sam glasao!!! Troumio sam se izmedju 1,4, i 5. Slike koje su pogodile temu direktno, a imaju i svaka svoj kvalitet. Drage su mi sve tri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Nije trebalo da kažeeeeeeš :-X Kakve veze ima...Al, dobro šta je tu je...

Ja bih sad svašta nešto rekla i dodala, ali nestrpljivo čekam da se ovo završi.

Amo ljudi glasanje još traje! Objasnite zašto glasate za sliku za koju glasate.

 

Ako je u vezi mene, reci odmah svasta nesto i dodaj, slobodno.  ;)  Trebalo je da kazem i tacka !!  ;D ;D

 

Ja nisam napisao za koju sam fotku glasao, pa da se ispravim. Sve su fotke dobre i svaka ima svoju pricu i poruku. Kod mene je nadjacala prica cetvrte fotografije i za nju sam glasao. Znaci prkos zivota nad nasim nemarom i nebrigom.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Glasao sam za 5. fotku, jer kako je neko pametan odavno rekao ,, U TRCI SA PRIRODOM IZGUBICE COVEK,, a iz prilozene fotke se to i vidi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

U prosloj turi glasanja na ovu temu nisam zeleo da komentarisem ni jednu sliku posebno jer, kao sto sam i napomenuo svaka slika ima nesto svoje...Stojim i dalje iza toga, ali 'ajde da napravim par komentara!

 

1-Svidja mi se kako se motorcikl svojom teksturom uklopio u teksturu zemlje na kojoj lezi...

Ekoloska katastrofa?? Pa, u svakom smislu te reci, mogao je umesto motorcikla da bude i obican bicikl, automobil, lonac, tenk...poenta je da je neko sa namerom(ili bez nje) zakopao 50 i vise kilograma gvozdja u zemlju!!Igrom slucaja ovo je bajkerski forum pa se motorcikl lepo uklopio u temu!

 

2-Druga fotka mi se svidja zbog momenta koji je "ulovila". Svidja mi se pozadina koja se odvaja od slomljenih plasticnih casa(koje se BTW, ne razgradjuju u prirodi)na sasvim lep nacin. Stice se utisak da su dve fotke uklopljene u jednu...

 

3-Samo da se autor slike malo potrudio da uhvati bolji-lepsi kadar, fotka bi dobila na tezini...

 

4-Bez komentara, apsolutno fantasticno, od kadra, svetla, ideje do finalne kompozicije...

 

5-Takodje bez komentara, divna fotografija, divne boje, divna poruka...

 

6-Lepa ideja...Mada, da nisam procitao tekst ispod slike u prvi mah nisam primetio malog ptica-nekako mi je bio sakriven na prvo gledanje!

 

Eto, rekoh svoje...

Idemo dalje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Ja sam glasao za poslednju br.6. Mozda vise zbog same fotografije nego zbog same teme, uz nju bi mozda vise islao pojam "urbanizacije" medju pticijim vrstama :-), ali sama fotka mi je mnogo dobra.

 

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Jos jedan dan, ajde glasajte da pobijedi najbolji pa da dobijemo novu temu i nastavimo sa radom, izgoreh vise, totalno mi fali neka akcija-inspiracija :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Glasanje gotovo! Imamo novog pobednika, a to je autor četvrte fotografije ili ti Nucleus.

 

Nucleus na tebi je da zadaš novu temu, a mi ćemo ovde nastaviti sa komentarisanjem fotografija. Neće nas služiti vreme narednu nedelju, ali se nadam da će se bar neko potruditi da nešto napravi, ili da tema odgovara nekom enterijeru, pa da nemate izgovora. ;D Nucleus, naravno odluka je tvoja, šta zadaš to će da se radi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ova prva bi mogla da mi udje u razmatranje da je u koloru. Sto se kadra tice vise bi mi se svbidelo da je malo siri

Druga bi mi bila bolja da je sa malo vece visine slikano, pa da se vidi vise ovog loma i da su ljudi u pozadini ostriji da bi se lepo videlo ko pravi ovakav nered :D

Treca je moja i nije nikakva pa zbog toga nisam glasao za nju :) Nisam imao vremena da nesto napravim, pa sam iskopao neku koju sam vec imao u racunaru. Zabelezena cisto onako usputno. Na nekoj vecoj rezoluciji se bolje vidi tabla, pa onda i ima nekog smisla.

Cetvrta mi je najbolja i za nju sam glasao. Dobra ideja, dobar kadar, boje ...Vidi se da je priroda ipak jaca od covekove gluposti

Peta je zanimljiva ali nesto mi kod nje ne stima kako treba

Sesta je odlicno uradjena, mada mi je malo u pocetku bila nejasna. Dvoumio sam se dosta oko nje i cetvrte i pobedila je cetvrta, moram priznati, zbog toga sto sam je lakse razumeo

 

Ovu sam napravio malo kasnije na jednoj deponiji. Svidelo mi se kako je ovo smece lepo naslagano, ''kreativni nered"

 

post-1915-12879004625533_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja