Jump to content

Moto Zajednica

Skuter ne pali na alnaser

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Kada pokusam da upalim skuter na dugme ne daje nikakav znak, stisnem kocnicu i dugme i nista, da li je problem do akumulatora ili do alnasera(pod alnaser se smatra bendix regler i sve ostalo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kolko sam upoznat , kod nekih skutera da bi upalio na anlaser moraš stisnuti obe kočnice. Takođe ti mora biti ispravno štop svetlo, jer ako je na primer crkla sijalica - neće anlasovati . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
Pre sat vremena, drumskalisica je napisao:

Kolko sam upoznat , kod nekih skutera da bi upalio na anlaser moraš stisnuti obe kočnice. Takođe ti mora biti ispravno štop svetlo, jer ako je na primer crkla sijalica - neće anlasovati . 

drzim ja obadvije kocnice probao sve i nista, odnijecu akumulator na testiranje pa da vidim da li je do toga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Де бре, треба ти унимер и ништа више да добијеш основни "путоказ". Наместиш на DC 20V и мериш, ако је акумулатор добар добијеш нешто као 12,75/12,80 и то значи да има наде. Упалиш на курблу и мериш пуњење које не треба да преџе више 14,2V у било ком режиму рада. Ако је овако или одприлике овако онда је или прекидач за штоп светло, аутомат за АНласер, или дугме за паљење. Пробај ово па идемо даље.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Прво провери оно црвено дугменце на десној ручици. 

И ја тако пар пута за мало пешке на посао да одем, а само се деца играла, па кликнула да прекину коло. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
Pre 10 sati, Krokodilo je napisao:

Де бре, треба ти унимер и ништа више да добијеш основни "путоказ". Наместиш на DC 20V и мериш, ако је акумулатор добар добијеш нешто као 12,75/12,80 и то значи да има наде. Упалиш на курблу и мериш пуњење које не треба да преџе више 14,2V у било ком режиму рада. Ако је овако или одприлике овако онда је или прекидач за штоп светло, аутомат за АНласер, или дугме за паљење. Пробај ово па идемо даље.emoji106.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Puno ti hvala, danas cu provjeriti dugme da nije kolo prekinuto pa javljam rezultate.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja