Jump to content

Moto Zajednica

Karb preliva na GPZ 500s upomoc!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: BG

Znaci prelivaju, ja narucim iz louisa nove iglice ventila i zamenim, ali stanje je isto... Glavu razbijam vec neko vreme, sta bi moglo biti i nista mi ne pada na pamet osim da sedista iglica pustaju, ali neznam kako se vade, nisu zavrnuta niti pricvrscena ni na jedan vidljiv nacin, pa me zanima da li se uopste vade ili ne? Ako se ne vade, znaci utisnuti su u karb, dajte mi predlog, kako i gde bi moglo da curi... Karbovi Keihin cvk 34, valjda se tako pise...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Pa najpre su u pitanju sedista iglica... stare su verovatno napravili lezista koja se sad ne poklapaju najbolje sa novim..trebalo bi nekako ispolirati lezista al mislim da je to malo zeznuto za izvesti..mozda je bolje da odneses u neki servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Čuo sam od starijih da su se pre 20-30 godina sedišta iglice polirala tako što se u isto utrese malo pepela od cigarete, uzme se iglica i vrrrti.

 

Nisam nikad probao, ali jednom kada mi je prelivao karburator (ispalo je da plovak nije bio poostavljjen kako treba) sam od lika koji zadnjih 35 godina nije sišao sa motora dobio taj savet. Da sam očajan, ja bih i to probao, ali sa starom iglicom. Ipak, karburator servis bi bio prvo gde bih otišao.

 

Srećno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: BG

Pazi, da ja znam da ima u bgd neki karb servis koji je specijalizovan za moto karbove, otisao bih naravno... Pre godinu i nesto sam imao problema sa drugim barbovima i pozvao nekolliko servisa, vecina je rekla da nece ni da cuju a ostak bi prihvatio posao bez nekih garancija... A znajuci da su to uglavnom majstori koji znaju samo karb od juga i keca, neka hvala, kao inzinjer motornih vozila mislim da imam vece sanse da resim sam problem, ali nisam jos imao prilike da se sretnem sa karbom da mu se sediste ne vadi i da su konusi iglica GUMENI!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Prosto mi ne ide u glavu kako na tom mestu može da pušta gorivo ako su konusi gumeni i novi. Tu bi sicevi trebalo da traju večno (zato se i ne vade), i da se samo iglice menjaju s vremena na vreme.

 

Ako si nabavio original iglice za tvoj motor, da li si siguran da je problem na tom mestu? Od čega zavisi pritisak konusa na sic? Može li se tu nešto čačnuti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

ali nisam jos imao prilike da se sretnem sa karbom da mu se sediste ne vadi i da su konusi iglica GUMENI!!!

 

...oho ho, ima ih dosta!

 

Nego ovako: Skini problematican karb i skini mu poklopac lonceta. Sad duvaj tamo gde mu dolazi gorivo (dovod u karb!) a rukom podigni plovak do kraja. Ako i dalje prolazi vazduh, znaci da ti je problem do iglica (koje zatvaraju)/ sedista iglica. Onda bodi oci sa tim kako znas i umes. Ako, pak iglica dobro zatvara, onda znaci da ti je polozaj plovka visok, odnosno nivo goriva u loncetu je visok pa zato preliva.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: BG

Prosto mi ne ide u glavu kako na tom mestu može da pušta gorivo ako su konusi gumeni i novi. Tu bi sicevi trebalo da traju večno (zato se i ne vade), i da se samo iglice menjaju s vremena na vreme.

 

Ako si nabavio original iglice za tvoj motor, da li si siguran da je problem na tom mestu? Od čega zavisi pritisak konusa na sic? Može li se tu nešto čačnuti?

 

Ni meni ne ide u glavu, zato sam otvorio ovu temu, mozda sam nesto propustio nestandardno... I meni je logicno da se sicevi ne vade i ne menjaju jer su vrhovi iglica gumeni pa se sediste ne haba, a posto su igle nove ne vidim nikakav razlog zasto to nebi radilo... E sad mozda treba nekako da se tretira iglica da se prilagodi sedistu, sto ja neznam jer prvi put menja igle... A nebih da s*ebem nove iglice pokusavajuci nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: BG

ali nisam jos imao prilike da se sretnem sa karbom da mu se sediste ne vadi i da su konusi iglica GUMENI!!!

 

...oho ho, ima ih dosta!

 

Nego ovako: Skini problematican karb i skini mu poklopac lonceta. Sad duvaj tamo gde mu dolazi gorivo a rukom podigni plovak do kraja. Ako i dalje prolazi vazduh, znaci da ti je problem do iglica (koje zatvaraju)/ sedista iglica. Onda bodi oci sa tim kako znas i umes. Ako, pak iglica dobro zatvara, onda znaci da ti je polozaj plovka visok, odnosno nivo goriva u loncetu je visok pa zato preliva.  ;)

Probacu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

    Imao sam isti problem sa trnom . Karburator preliva ja ga rasturim pogledam sve u redu ,vratim malo vozim on opet (kad ono trun seta pa se zaglavi u otvor gde je iglica leze dok ja skinem on izadje)dok nisam izduvao sve kanale na kompresor.

    P.S. Ima karburatora koji imaju sraf kod creva za preliv koji imace sluzi da se pusti malo goriva na preliv i ako ima prljavstine vidi dali on zatvara to jest dali nije nesto do njega .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

maki ti je vec fino objasnio...znaci prvo proveri dali su iglice uopste u stanju da zatvore ,skoro sam radio na nekom gsx-u karbove ,zamenio iglice nastelovao nivo a samo jedan karb preliva,rasturim ponovo,kad ovi iz luisa poslali jednu razlicitu iglicu i kukica koja je na njoj je bila sira i sprecavala na poslednjem milimetru da iglica udje do kraja i zatvori gorivo.znaci prvo sredi dihtovanje pa onda nasteluj nivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: BG

Dizem ruke... Iglice zatvaraju kad u rukama drzim karbove naopacke skinutih lonaca, a kad ga sklopim i natocim gorivom, preliva... Malo sam spustio nivo goriva preko jezicka na plovcima, da bi ranije zatvarao, kao da bi imao malo veci pritisak na iglama, ali isto sranje...

 

LM ove karbove sam kupio u nadi da zamenim stare Mikunije BS34 koji su original na mom XS 400, istih su precnika pa sam pomislio da stavim ove od GPZ-a jer me ovi moji zezaju na leru sto je prica za drugu temu koju mozda budem postavio u skorije vreme...

Hvala svima na pomoci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Mozda zvuci glupo, ali jesi proverio da li su ti plovci ispravni, mozda su se oni recimo probusili (ne znam od cega su pravljeni), ili su upili neku kolicinu benzina pa ne mogu da isplivaju dovoljno da zatvore dovod goriva...  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

  Dali karburatori stoje pod istim uglom u odnosu na zemlju sa obzirom da si ih uzeo od drugog motora ako sam dobro razumeo?Mozda karburatori ne stoje pod istim uglom sa obzirom da su (mislim) sa razlitih motora pa mu zbog toga iglice ne reaguju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Da li se na tom karburatoru skidaju prikljucne cevcice (one na koje dolazi crevo-dovod goriva)? Ako se izvlace, onda imaju i okrugle gumice koje vremenom propadnu i treba ih promeniti, ja sam imao takav problem, pretpostavljam da je to posto je sve drugo ok...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: BG

Da li se na tom karburatoru skidaju prikljucne cevcice (one na koje dolazi crevo-dovod goriva)? Ako se izvlace, onda imaju i okrugle gumice koje vremenom propadnu i treba ih promeniti, ja sam imao takav problem, pretpostavljam da je to posto je sve drugo ok...

 

Pod istim uglom su...

 

Da li se na tom karburatoru skidaju prikljucne cevcice (one na koje dolazi crevo-dovod goriva)? Ako se izvlace, onda imaju i okrugle gumice koje vremenom propadnu i treba ih promeniti, ja sam imao takav problem, pretpostavljam da je to posto je sve drugo ok...

Da curi na dovodnoj cevcici, uopste nebi ni bilo prelivanja, vec bi bilo curenje pre lonceta... A to na zalost nije slucaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja