Jump to content

Moto Zajednica

BMW 318i 2002

Recommended Posts

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Dakle, na prodaju je bivša Zeljkamp-ova trojka, koja mu je oteta praktično od strane moje malenkosti od prije nešto malo više od godinu dana.

Auto je tehnički ispravan, registrovan, ali se više ne koristi, jer je nabavljena nova zvjerčica, a koja je ujedno i razlog prodaje ovog auta. Trenutna kilometraža je 195 934 km.

Auto je održavan, postoji sva dokumentacija o svemu što je na autu urađeno u Delti, Stefanoviću, Bati i VMS Centru.

Uz auto dolazi dva seta točkova sa premium gumama - ljetni set sa GoodYear Eagle F1 Assymetric2 225/45-17 i zimski set sa Continental WinterContact TS830 205/55-16. Oba seta su na alu felgama.

Uz auto dolazi dva seta podnih obloga (patosnica) - original crni velur ljetne i original gumene zimske.

Uz auto dolazi fabrički krovni nosač kofera.

Auto je registrovan do 08.07.2017. godine.

 

Istorija automobila

BMW je početkom 2007. godine uvežen iz Njemačke, uzet je od BMW lizing kuće (plaćen 15000€ sa godinu ili dve njihove garancije), gdje ga je prvi i jedini vlasnik mijenjao uz doplatu za novu trojku (na 85 000 km). Nakon toga je uvežen kod nas i do 2012. godine bio u Valjevu, korišćen kao četvrti auto u porodici, a dve godine je malo vožen, jer je vlasnik bio na Tajlandu. Sredinom 2012. godine je došao za Beograd (sa 135 000 km) i bio kod Dragana do prošle godine, kada dolazi kod mene (sa 186 500 km).

23.05.2016. godine, na 189 169 km urađen mali servis - ulje Mobil1 PeakLife 5W-50, svjećice Denso i svi filteri (ulja, goriva, zraka, klime). Majstor Deki u VMS Centru mi je rekao da nema potreba da se mijenja separator uljnih para i crijevo istoga, već da se na slijedećem servisu zamijene (idu uz auto).

10.11.2016. godine, na 193 240 km zamijenjen set kvačila Sachs (korpa, lamela, druk ležaj, imam stari skinuti set ako nekoga interesuje), sipan antifriz Meyle i zamijenjene prednje viljuške sa kuglama i selen blokovima (Dragoljub Kragujevac).

Akumulator Exide Premium 77Ah 760A, u garanciji do 07.04.2017. godine, to je još Dragan zamijenio.

Na autu je volan sa šaltericama izvađen iz BMW M3 sa SMG mjenjačem, fabričkom kožom u odličnom stanju, dakle nije presvlačen. Na gepeku je originalni BMW lip, a ne onaj kineski od 30€. Od opreme ima sve senzore koji rade (svjetla, parking, kiša, ...), šiber, unutrašnji retrovizor je samozatamnjujući. Na radiju je izveden AUX ulaz (u kaseti ispred suvozača) i može da se poveže sa bilo kojim uređajem sa 3.5mm džekom za slušalice (bilo koji Android/iOS telefon/tablet, laptop).

Na autu je odrađeno sve što je moglo, trebalo i moralo. Auto je konstantno i dobro održavan. Na autu osim redovnog servisa nema šta da se radi, jer sve radi i u ispravnom je stanju. Dakle - sipaj, sjedi i vozi.

Uz auto dajem SVE što sam i ja dobio.

Auto je cijelu zimu vožen, nikad se nije desilo da neće da upali ili bilo kakav problem. Na leru radi mirno i bez oscilacija obrtaja u radu.

Auto nikada nije poliran, niti je rađeno bilo kakvo dubinsko pranje unutrašnjosti. Na slikama je auto samo opran u perionici, bez dodatnog lickanja i šminkanja.

 

Na autu treba da se uradi, nije moranje, ali kada dođe na red ili kada se novom vlasniku svidi da uradi, po njegovoj preferenciji:

1. Kada se potroše ove prednje kočione pločice, da se zamijene pločice i diskovi. To je meni ostalo od Dragana, ali moga načina vožnje to ima još za cijelu ovu godinu.

2. Na autu su, koliko znam, fabrički amortizeri. Nisu novi, ali nisu ni loši. Za svoje godine, kako kažu - odlični. Zamjena po volji novog vlasnika. Koliko znam, nijedan ne curi.

3. Na kućištu filtera ulja baca malo ulja. Deki iz VMS-a (gdje je Dragan održavao auto, a i ja nastavio kad je prešao u moje vlasništvo) je otišao prošlu jesen za Sloveniju, tako da sam se prebacio sa autom kod Ace (radio kod Bate) u Garage M. Materijal i ruke za ovo - 50€ kod Ace.

 

Estetika (detalji koji nekome mogu i ne moraju da smetaju, meni svakako nisu):

1. Dragan je nosio gips na ruci i vozio auto (morao je), a što je kao posljedicu imalo guljenje boje donjeg kraka na volanu i ručice mjenjača. Meni se lično ne sviđa previše ova fabrička boja na donjem dijelu M volana, tako da sam razmišljao u koju boju da ofarbam to, ali nisam smislio. Ručicu mjenjača sam se zaintačio da kupim kraću M ručicu (oko 90€ je u Delti da se naruči), ali mi se nije žurilo, želio sam da uživam u svemu, pa i u davanju ličnog pečata automobilu. Ovo je praktično jedino što mi je ostalo nakon Dragana da se uradi, pa mi se stvarno nije žurilo za to. Ručici mjenjača ostavljam novom vlasniku da uzme onu koja mu se dopada najviše, pošto ima raznih modela i izgleda i cijena. Da me niko kasnije ne bi pljuvao da sam mu "uvalio" kinesku ručicu za 1000 dinara sa kupujemprodajem, novi vlasnik kupi šta mu se sviđa i uživa u time. Ova sadašnja u autu, kakva god da je - fabrička je.

2. Lajsne enterijera su na pojedinim mjestima malo oguljene (gledao sam da nađem identične, kao nove - nema, a druge mi se nisu nešto previše sviđale):

  • plastika kod mjenjača u donjem desnom uglu: vlasniku prije Dragana (ako se dobro sjećam), kapnula kap parfema i skinula komad plastifikacije veličine kovanice od 5 dinara,
  • lajsna na vratima prednjim, lijevim i desnim, kod B stuba: oguljeno malo plastifikacije, ogulio neko na lijevim, a majstor koga je Dragan pitao za koliko može da se prefarbaju lajsne na desnim vratima,

3. Hauba - ima površinski ostatak plastifikacije ili farbe od nosača onih pravougaonih plastičnih saksija za cvijeće, palo Draganu u Budvi, ne znam ni ja kad. Može da se sredi bez farbanja, poliranjem vjerovatno. Kod znaka ima malo ulubljenje kad je Bati pala kuka dizalice na haubu.

4. Jbmliga, ako se sjetim/vidim, dopisaću.

Navedeno pod 1 (volan) i 2 (lajsne enterijera) će biti sređeno slijedeći vikend samo da stigne tražena folija u Difol.

 

Uslovi prodaje:

1. Prenos po kupovini je obavezan isti ili naredni dan po potpisivanju kupoprodajnog ugovora.

2. Ne dajem ovlašćenje za upravljanje vozilom. Platiš, ugovor, ovjera, prenos. Kada sam uzeo auto od Dragana, mene je prenos izašao 8500 dinara, tako da smatram da to nije problem.

3. Solarno plaćanje - keš na sunce. Zamjena mi ne treba za ništa drugo, osim za suvi keš. Drugi auto je kupljen i vozi se svaki dan.

4. Cijena: 4000€, fiksno.

5. Auto je poželjno doći pogledati da ne pričamo na pamet.

6. Kontakt: 0-šest-3-tri-9-četiri-3-šest-9. Može poziv, može SMS, može Viber.

 

Slike, galerija slika automobila na linku: https://postimg.cc/gallery/gtji6s38/afa011b1/

A evo ih i ovdje (80 slika):

IMG_8066.jpg

IMG_8067.jpg

IMG_8068.jpg

IMG_8069.jpg

IMG_8070.jpg

IMG_8071.jpg

IMG_8072.jpg

IMG_8073.jpg

IMG_8074.jpg

IMG_8075.jpg

IMG_8076.jpg

IMG_8077.jpg

IMG_8078.jpg

IMG_8079.jpg

IMG_8080.jpg

IMG_8081.jpg

IMG_8082.jpg

IMG_8083.jpg

IMG_8084.jpg

IMG_8085.jpg

IMG_8086.jpg

IMG_8087.jpg

IMG_8088.jpg

IMG_8089.jpg

IMG_8090.jpg

IMG_8091.jpg

IMG_8092.jpg

IMG_8093.jpg

IMG_8094.jpg

IMG_8095.jpg

IMG_8096.jpg

IMG_8097.jpg

IMG_8098.jpg

IMG_8099.jpg

IMG_8100.jpg

IMG_8101.jpg

IMG_8102.jpg

IMG_8103.jpg

IMG_8104.jpg

IMG_8105.jpg

IMG_8106.jpg

IMG_8107.jpg

IMG_8108.jpg

IMG_8109.jpg

IMG_8110.jpg

IMG_8111.jpg

IMG_8112.jpg

IMG_8113.jpg

IMG_8114.jpg

IMG_8115.jpg

IMG_8116.jpg

IMG_8117.jpg

IMG_8118.jpg

IMG_8119.jpg

IMG_8120.jpg

IMG_8121.jpg

IMG_8122.jpg

IMG_8123.jpg

IMG_8124.jpg

IMG_8125.jpg

IMG_8126.jpg

IMG_8127.jpg

IMG_8128.jpg

IMG_8129.jpg

IMG_8130.jpg

IMG_8131.jpg

IMG_8132.jpg

IMG_8133.jpg

IMG_8134.jpg

IMG_8135.jpg

IMG_8136.jpg

IMG_8137.jpg

IMG_8138.jpg

IMG_8139.jpg

IMG_8140.jpg

IMG_8141.jpg

IMG_8142.jpg

IMG_8143.jpg

IMG_8144.jpg

IMG_8145.jpg

Ovih dana će biti i novih slika sa ljetnim setom točkova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Evo ga i sa letnjim setom i koferom. 

IMG_4810_zpso7jnxhdb.jpg

IMAG2259_zps85fd2lkc.jpg

Priprema za polazak na more .

 

IMAG2185_zpsea9er4wn.jpg

 

IMAG2180_zpsofcn0t7j.jpg

Fotografije sam slikao telefonom i nisu nekog kvaliteta.  

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Samo da napomenem da je BMW uzivo lepsi i da sam ga redovno i kvalitetno odrzavao. Vozio sam ga preko 4 godine i sve mane koje imaju ovi modeli sam resio, tako da greske nema. Postoji moja tema o ovom primerku na BMW fan klub forumu u kojoj imate sve podatke, mada se Djole potrudio i rekao sve kako jeste. 

Sto se cene tice, mislim da je vise nego korektna jer auto ima dobru opremu za ovaj model i poznatu istoriju, sto je retkost. Ne treba zaboraviti da u cenu ulaze 2 seta alu felni sa odlicnim premium setovima guma, 2 para original BMW patosnica, original BMW krovni nosac kojeg mozete videti na slikama (kofer je moj jos uvek i nije na prodaju), M volan koji sam pre 3 godine platio 350e, original BMW M lip na gepeku je placen 100e + farbanje i da ne nabrajam sada sve. Fabricki sportski volan sa airbagom iz ovog auta jos uvek imam kuci, nisam ga prodao (ali planiram :) ), i mogu ga pokazati da se vidi da nije promenjen jer je bio los vec iz cistog hira. 

 

Evo kako auto izgleda kada fotografiju napravi iskusan fotograf.

ALX_0584_zpsb650a7ee.jpgi. :)

ALX_0783_zpsf8f960ed.jpg

ALX_0787_zps4838bed9.jpg

ALX_0788_zpsb60ab028.jpg

ALX_0792_zps1986b334.jpg-

Volan kada sam ga stavio u auto.

IMAG2427_zpsudb2lxvj.jpg

 

Evo u kakvoj je kondiciji bio dok je bio kod mene. 

IMAG0320_zpsue9rgwps.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Fala Draganče na slikama.

Ja mogu samo da dodam da je auto u istom stanju kao kada sam ga uzeo od Dragana.

Ono što sad vidim da nisam napisao jeste da sam zakačio ivičnjak prednjim lijevim točkom, pa sam nosio po preporuci felgu na sređivanje i da je felga zapravo upropaštena, pa sam naručio drugu (BMW Style 96) i čekam da dođe. Kupac automobila dobija tu felgu kad je i ja dobijem - bez dodatnih troškova, isporuka na kućnu adresu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Akumulator ti vise nije u garanciji, ili si pogrešan datum napisao?

I svaka čast za trud za onoliki tekst, mada mislim da je uspešnije kad to malo manje opširno srocis. Bar za 2/3 skratis opis a ostaviš naravno facts. I slažem se sa Markom da je za tako sitne pare bolje sam da sredis tu stavku od 50€ nego da neki potencijalni kupac razmišlja da li je to zaista 50 i jel nije nesto drugo možda još u pitanju. Ja da sam kupac ja bi dao tebi kao prodavcu 50eura ali ti da sredis to pre preuzimanja auta.

Verstuurd vanaf mijn SM-T585 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Svaka cast za detaljan opis vozila. Sve je na mestu sem volana koji je odvratan(sifteri u kombinaciji sa man. mejacem, pa to nije stavljano ni u golf 2) 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ako ti smetaju sifteri, oni se mogu skinuti tako sto odvrnes 2 srafa. 3 minuta posla. To su fabricki sifteri i nisu naknadno stavljeni Volan je izvadjen iz M3-a sa SMG menjacem. Cenu ovakvih volana mozete videti na ebay-u ali ih nema u ovakvom stanju. ;) 

 

Evo, recimo ovaj je u osetno losijem stanju + nema kombinaciju 2 vrste fabricke koze kao ovaj u Djoletovom autu. 

http://www.ebay.de/itm/BMW-E46-M3-SMG-Facelift-MFL-Lenkrad-Sportlenkrad-3-Speichen-Schaltwippen-Spange-/252596985878?fits=Make%3ABMW|Platform%3AE46&hash=item3acff42016:g:hZUAAOSwHMJYCfST

 

Ovaj je bez airbaga a stanje i izgled ne bih da komentarisem. 

http://www.ebay.de/itm/M3-Sportlederlenkrad-Sportlenkrad-Leder-SMG-BMW-3er-E46-M3-Coupe-/172256560462?fits=Make%3ABMW|Platform%3AE46&hash=item281b4a854e:g:h~0AAOSwNnRYg9ZQ

 

Evo ga jos jedan : 

http://www.ebay.de/itm/LENKRAD-AIRBAG-BMW-E46-M3-M-PAKET-SMG-/322494489075?hash=item4b162b61f3:g:jVkAAOSwRUhY~Y3u

 

IMG_3334-HDR1_DefaultC_zpse9c893be.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition
10 hours ago, Savan said:

Akumulator ti vise nije u garanciji, ili si pogrešan datum napisao?

I svaka čast za trud za onoliki tekst, mada mislim da je uspešnije kad to malo manje opširno srocis. Bar za 2/3 skratis opis a ostaviš naravno facts. I slažem se sa Markom da je za tako sitne pare bolje sam da sredis tu stavku od 50€ nego da neki potencijalni kupac razmišlja da li je to zaista 50 i jel nije nesto drugo možda još u pitanju. Ja da sam kupac ja bi dao tebi kao prodavcu 50eura ali ti da sredis to pre preuzimanja auta.

Verstuurd vanaf mijn SM-T585 met Tapatalk
 

Akumulator nije više u garanciji, a tekst je napisan odavno ranije.

Što se ulja tiče, to im je mana na svakom skoro i poznata stvar za svakog iole poznavaoca BMW-a. Biće sređeno u dogovoru sa kupcem. Nekome smeta, nekome puca patka za to. Moje je da kažem, da ne bude poslije da sam prećutao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Znam i ja za tu boljku kod tog modela, kolega je isto to imao na njegovom proslom autu.
A ja sam imao isto peh sa tim osvezivacem koji je bio u obliku neke ampule sa tečnosti unutra. Kad je malo kapnulo spala farba sa enterijera, to je ujedno i zadnji put da sam okačio osvezivac u auto već sam prestao da pusim a onda me treba osvezivac :)

Lep je auto i srećno ti sa prodajom.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Savane, sve znaš, kao da imaš 100 godina. Nego, da nisi ti mijenjao nick od ranije? Imam utisak da je ranije bio drugi nick...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Od danas dostupne kombinacije za frikombinovanje, pa kako se šta kome više dopada.
 

3600€ za automobil sa:
- zimskim setom točkova (Continental ContiWinterContact TS830 205/55-16)
- standardnim trokrakim sportskim volanom koji je došao sa autom u solidnom stanju (skinut na 176000 km i zamijenjen BMW M volanom iz BMW M3 SMG)
- originalne BMW zimske gumene podne obloge (patosnice)
 

3700€ za automobil sa:
- ljetnim setom točkova (17" GoodYear Eagle F1 Assymetric2 225/45-17)
- standardnim trokrakim sportskim volanom koji je došao sa autom u solidnom stanju (skinut na 176000 km i zamijenjen BMW M volanom iz BMW M3 SMG)
- originalne BMW zimske gumene podne obloge (patosnice)


+ 50€ doplata za originalni BMW krovni nosač
+ 50€ doplata za originalne BMW ljetne velur crne podne obloge (patosnice)
+ 150€ doplata za zimski set točkova
+ 200€ doplata za ljetni set točkova
+ 300€ BMW M volan iz BMW M3 SMG
 

ALL INCLUSIVE CIJENA: 4000€

A ovih dana i nove slike.

Kilometraža se danas popela na 196 010 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Savane, sve znaš, kao da imaš 100 godina. Nego, da nisi ti mijenjao nick od ranije? Imam utisak da je ranije bio drugi nick...
 


Ne znam na koji nick sumnjas? :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Auto je promijenio vlasnika, ali je ostao u porodici.

Poznavajući mog starog, sve je na prodaju, pa koga interesuje auto - 0-šest-3-/-tri-4-dva-6-šest-7.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja