Jump to content

Moto Zajednica

Novi ljubimac - CANYON 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: ...

E pa hajde da predstavim "novu" mašinu, koju sam pazario pre nepunih mesec dana.

 

Dakle, upitanju je CAGIVA Canyon 500, 1999god sa 29kw i predjenih ~40.000km (ne znam da li je prava kilometraža, ali po stanju masine, plastika i svega ostalog deluje da je tu negde).

 

Do sada sam presao nesto manje od 250km - znaci prvi utisak - odlican!

 

Agregat mi deluje da su redovno održavali, kao i ostale delove, izgleda ga je prosli vlasni lepo mazio i pazio. :)  

 

Sto se tice upravljivosti, moja ocena je 10ka, jako je lak za manipulaciju i voznja po gradu je milina, tako da mogu da kažem da je i za pocetnike ali i za nesto iskusnije. Za stani-kreni odlican, a bogami sa 29kw ume da potegne i to jako lepo. 

 

Masina ROTAX 498ccm, do sada se pokazala izuzetno pozdanom i (za mene-koliko meni treba) sasvim dovoljno snažnom da sigurno obidjem na otvorenom.

Ima raznih prica o anlaseru, kod mene do sada sve normalno, jedino sto sam mogao da primetim do sada je mali problemcic sa prvim (jutarnjim) paljenjem, naime teze ga zavrti, ali probacemo sa novim akumulatorom pa ako nije do toga nosimo ga na servis.

 

Sto se tice malog servisa (zamena ulja, filtera i svece), koji planiram da odradim u narednoj nedelji, sve zajedno ce me izaci oko 4000RSD (po meni smesno).

Kupio sam ga registrovanog, a prevod i registracija (koje me cekaju u Julu) ceme izaci sve zajedno oko 15000RSD (po meni, opet smesno). :)

 

Iako ima raznih (losih) prica i tumacenja za ovaj motor, ja sam skupio petlju i pazario ga i mogu reci (makar do sada) da se nisam pokajao!

Eto to je to sto se tice prvog utiska :BJB-ura:

 

Za sada ova sliža (biće još) ;)

post-1800-0-34192000-1463042673.jpg

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Hornet 600, TRK 251

Lepo motorče, želim ti puno bezbednih kilometara. A što se tiče raznih priča, ja sam čuo da postoji kawasaki kome nije prolupala radilica, honda kojoj nije crkao regler i španer lanca bregaste, suzuki kome ništa ne lupa u glavi i yamaha koja ne troši ulje. Znači održavaj redovno, vozi normalno i nema glava da te boli

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: ...

Čestitam!

Sa srećom, da se navozaš!

Lepo izgleda motor.

A inače... Jesi to u punoj opremi?  ;)

Hvala!!

U kojoj opremi?! :lol3:

 

Nema tu nista od opreme, cekam malo da se finansijski oporavim pa cemo polako jaknu, pantalone, .... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: ...

Nisam znao da kod nas ima i 500cc varijanta.

 

Ima od 500ccm, one su radjene, ako sam dobro video, za Svajcarsku i Austriju.

U svakom slucaju znatno manja registracija! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: ...

Lepo motorče, želim ti puno bezbednih kilometara. A što se tiče raznih priča, ja sam čuo da postoji kawasaki kome nije prolupala radilica, honda kojoj nije crkao regler i španer lanca bregaste, suzuki kome ništa ne lupa u glavi i yamaha koja ne troši ulje. Znači održavaj redovno, vozi normalno i nema glava da te boli

 

Hvala imenjace!

Slazem se sa tvojom istinitom konstatacijom, svaka ti na mestu!

Svaki ima manu i svaki ako ga održavas će da te služi, tako da me lovačke priče ne dotiču puno! :)

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Nisu rađene za Švajcarsku i Austriju nego su nasledile verziju od 600ccm na svim tržištima... Verzija od 600ccm mislim da se proizvodila do '98. Ova verzija agregata od 500ccm koja je išla i u Canyon i u River se proizvodila do 2002 (do kraja proizvodnje ova dva modela).

 

Čestitam na kupovini - videžeš da će te lepo služiti. Osim idiotskog anlasera, taj agregat je inače nepoderiv. Nije nasviran, ima uljno hlađenje, menjač odličan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: ...

Nisu rađene za Švajcarsku i Austriju nego su nasledile verziju od 600ccm na svim tržištima... Verzija od 600ccm mislim da se proizvodila do '98. Ova verzija agregata od 500ccm koja je išla i u Canyon i u River se proizvodila do 2002 (do kraja proizvodnje ova dva modela).

 

Čestitam na kupovini - videžeš da će te lepo služiti. Osim idiotskog anlasera, taj agregat je inače nepoderiv. Nije nasviran, ima uljno hlađenje, menjač odličan.

Hvala icatenej!

Imacu za tebe pitanja oko anlasera, vidim da si imao iskustva podosta sa njim!

U svakom slucaju vidim da je masina odlicna, nabavio sam ulje, svecicu i ostaje mi filter.

Kad si vec tu gde filter da nadjem, nasao sam ga na netu, ima na vise mesta u SRB, ali ako imas preporuku zahvalan bi ti bio!

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ja sam kupovao u firmi EuroAuto - drže kompletan UFI program i mislim da imaju uvek na stanju i ovaj filter za Canyon-a (moguće da su i uvoznici za UFI, nisam siguran). Oni imaju i svoje radnje u Novom Sadu pa možeš da poručiš i da pokupiš u Novom Sadu da ne plaćaš kurirske službe (ja zovnem njihovu radnju koja je kod mene u blizini na Vidikovcu pa ako nemaju tu u radnji, onda im stigne ili u toku dana ili sutradan). Samo traži po fabričkm broju UFI 25.529.00.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: ...

Ja sam kupovao u firmi EuroAuto - drže kompletan UFI program i mislim da imaju uvek na stanju i ovaj filter za Canyon-a (moguće da su i uvoznici za UFI, nisam siguran). Oni imaju i svoje radnje u Novom Sadu pa možeš da poručiš i da pokupiš u Novom Sadu da ne plaćaš kurirske službe (ja zovnem njihovu radnju koja je kod mene u blizini na Vidikovcu pa ako nemaju tu u radnji, onda im stigne ili u toku dana ili sutradan). Samo traži po fabričkm broju UFI 25.529.00.

Proverio "EuroAuto" Novi Sad - imaju! :jee1:  Hvala na info! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: ...

Mozes da kazes nesto o potrosnji goriva-cuo sam nesto kao da ume da "srkne" malo vise, ali to je sve neprovereno...

Trenutno o potrosnji ne mogu jos da kazem precizan podatak. Ono sto sam primetio jeste da sam ga napunio (ne do vrha) kad sam ga kupio i put do kuce je bio tacno 100km i presao sam jos oko 150km i jos nije blizu rezerve - prvi utisak o potrosnji je ok. Rezervoar mu je 20l. 

Napravicu analizu potrosnje samo da mi upali rezervu i punim do vrha pa javljam! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Mozes da kazes nesto o potrosnji goriva-cuo sam nesto kao da ume da "srkne" malo vise, ali to je sve neprovereno...

 

Naprotiv, u odnosu na mnoge druge jednocilindraše velike kubikaže, ovaj je vrlo zahvalan po tom pitanju. Meni je autonomija sa punim rezervoarom oko 400-450km što mu daje potrošnju od oko 4.5l. Ovo sam proverio nebrojeno puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Kruševac/Beograd
  • Motocikl: Honda Silver Wing 600

Prikljucujem se cestitkama za motor!  :jee1: 
Ovih dana je i meni zapao za oko, pa me interesuje koliko si visok? Posto sam ja oko 190-191cm, pa reko da nisam prevelik za njega.
pozz  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: ...

Prikljucujem se cestitkama za motor!  :jee1: 

Ovih dana je i meni zapao za oko, pa me interesuje koliko si visok? Posto sam ja oko 190-191cm, pa reko da nisam prevelik za njega.

pozz  :)

 

Hvala!!

Pazi ovako, ja sam tu oko 1.77m, i prstima nabadam dole, ne daj boze da treba nazada da idem  :)

I treba uzeti u obzir da je zadnji amortizer odvrnut do dole, tako da kontam kada bi ga navrnuo svasta bi bilo samnom na njemu  :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Kruševac/Beograd
  • Motocikl: Honda Silver Wing 600

 

Prikljucujem se cestitkama za motor!  :jee1: 

Ovih dana je i meni zapao za oko, pa me interesuje koliko si visok? Posto sam ja oko 190-191cm, pa reko da nisam prevelik za njega.

pozz  :)

 

Hvala!!

Pazi ovako, ja sam tu oko 1.77m, i prstima nabadam dole, ne daj boze da treba nazada da idem  :)

I treba uzeti u obzir da je zadnji amortizer odvrnut do dole, tako da kontam kada bi ga navrnuo svasta bi bilo samnom na njemu  :lol3:

 

Znaci ubacujem ga u uzi izbor  :) Hvala na odgovoru!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja