Jump to content

Moto Zajednica

Šta su propustili Transalpisti :P

Recommended Posts

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Hteo sam da se vozim sa Transalpistima na Bobiju al' se na kraju ne dogovoriše da krenu ni ovog vikenda <_< . Pošto sam u svakom slučaju planirao da celu subotu negde izblejim, predložih tamo na onoj temi alternativnu jednodnevnu rutu sa malo off road vožnje.

 

Akteri: kolega Lemy,

 

voznja_26_4_2014_02.jpg

 

i moja malenkost :)

 

voznja_26_4_2014_31.jpg

 

Na putu od Stava do Drenajića...

 

voznja_26_4_2014_03.jpg

 

voznja_26_4_2014_05.jpg

 

voznja_26_4_2014_06.jpg

 

voznja_26_4_2014_07.jpg

 

voznja_26_4_2014_08.jpg

 

Na putu od Drenajića ka Platnu Medvednika...

 

voznja_26_4_2014_12.jpg

 

voznja_26_4_2014_10.jpg

 

voznja_26_4_2014_09.jpg

 

voznja_26_4_2014_13.jpg

 

voznja_26_4_2014_14.jpg

 

Pogled na Platno Medvednika. Medvednik u oblaku, desno Bobija takođe u oblaku :)

 

voznja_26_4_2014_17.jpg

 

voznja_26_4_2014_18.jpg

 

voznja_26_4_2014_19.jpg

 

voznja_26_4_2014_20.jpg

Niz reku Zavojšnicu u senci Medvednika...

 

voznja_26_4_2014_21.jpg

 

voznja_26_4_2014_22.jpg

 

voznja_26_4_2014_23.jpg

 

voznja_26_4_2014_24.jpg

 

Zeleni vir. Ušće Zavojšnice u Ljuboviđu..

 

voznja_26_4_2014_25.jpg

 

voznja_26_4_2014_26.jpg

 

voznja_26_4_2014_27.jpg

 

Od Zelenog vira ka Rajnovači

 

voznja_26_4_2014_28.jpg

 

voznja_26_4_2014_29.jpg

 

voznja_26_4_2014_36.jpg

 

voznja_26_4_2014_30.jpg

 

voznja_26_4_2014_32.jpg

 

voznja_26_4_2014_33.jpg

 

voznja_26_4_2014_34.jpg

 

voznja_26_4_2014_35.jpg

 

"Rimski" most (nema veze sa Rimom - radi se o mostu koji se nalazi na starom karavanskom putnom pravcu koji je povezivao Ljuboviju i Pecku i sagrađen je po proceni arheologa tokom XVI veka...)

 

voznja_26_4_2014_37.jpg

 

voznja_26_4_2014_38.jpg

 

voznja_26_4_2014_39.jpg

 

voznja_26_4_2014_40.jpg

 

Par minuta vožnje nakon Rimskog mosta izbija se na asfalt u podnožju Proslopa sa Ljubovijske strane. Produžavamo do Ljubovije, odmaramo i nastavljamo dalje na Debelo brdo...

 

Trešnjica

 

voznja_26_4_2014_41.jpg

 

voznja_26_4_2014_42.jpg

 

Debelo brdo

 

006.jpg

 

007.jpg

 

Meni lično, Debelo brdo ovoga puta nije baš "prijalo". Posle ovih poslednjih padavina ostalo je na asfaltu dosta nanosa i rizle. Nekoliko puta mi je otklizao prednji točak, srećom bez pada, tako da sam na kraju vozio u grču i kao po jajima skoro do Valjeva.

 

Brana "Rovni" kod Valjeva

 

voznja_26_4_2014_43.jpg

 

voznja_26_4_2014_44.jpg

 

Iz Valjeva smo produžili prema Koceljevi i Vladimircima, napravili kraću pauzu u kafani kod Lemyevog kuma, i onda nastavili ka Obrenovcu i Beogradu.

 

Uskoro sledi i jedan video... :zdravo:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

BRAVO... predivni predeli i lepa vožnja...

U planu mi je da obiđem kanjon reke Trešnjice... i predele oko Ljubovije, Krupnja, Valjeva...

Ako imate predloga i saveta, rado slušam... recimo dvodnevna vikend vožnja sa spavenjem negde ili možda jednodnevna...

lepa priroda, neki lokalitet i sl. ...

POZDRAV... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Profesore, šta voziš? Ako voziš neki enduro, i dolaziš iz pravca Šapca, predlažem za početak sledeće:

 

Dan 1. Ideš uz Drinu ili do Loznice ili do Malog Zvornika. Ako odlučiš da drinsku magistralu napustiš u Loznici, okreneš prema Tršiću, posetiš rodnu kuću Vuka Karadžića i manastir Tronošu, a zatim produžiš prema Krupnju. Ako odlučiš da ideš do Malog Zvornika, malo ispred imaš odvajanje za Radalj. Odvoji se tu i opet okreni ka Krupnju. Iz Krupnja se popneš na Mačkov kamen. E sad, sa Mačkovog kamena okreneš ka Soko Gradu. Tu imaš dve mogućnosti: prva je da ideš "magistralnim putem" Krupanj-Ljubovija. Lep je kraj i lepo je tuda proći, sam put je sa lošim asfaltom i ima neizgrađeno jedno 5km ka gde je podloga krupan tucanik, znači, enduro to ne bi ni osetio. Druga mogućnost koju ja i predlažem je da okreneš ka selu Šljivova i onda se u jednom trenutku odvojiš sa tog puta direktno ka Soko Gradu. Motorom možeš praktično da dođeš do ruševina samog grada. Obavezno se spustiš i dole do manastira. Od Soko Grada nastaviš preko Sokolske planine za Pecku. Tu opet predlažem da ne ideš do same Pecke nego da se ranije odvojiš prema selu Carina i izađeš direktno na vrh Proslopa. Sa Proslopa se spustiš u Ljuboviju i tu otkuliraš :D

 

Dan 2. Iz Ljubovije se popneš na Bobiju. Uživaš malo gore, i onda se spustiš u Gornje Košlje i odatle do kanjona Trešnjice koliko možeš i koliko se ti osećaš sigurnim. Ili jednostavno ostaviš motor kod nekog od seljaka gore i peške se spustiš i uživaš. Onda se vrneš nazad, pa preko Pašine Ravni produžiš na Debelo brdo. Sa Debelog brda produžiš na Divčibare. Sa Divčibara se spustiš u Valjevo i onda kako se već ti osetiš raspoloženim - nazad u Šabac preko Koceljeve (brža opcija ako si umoran) ili preko Osečine i Loznice (zanimljivija opcija za krivinarenje).

 

Dobra stvar je da ako ti je malo off-a, uvek možeš neku od predloženih deonica proći i praktično van asfalta okolo-naokolo preko sela itd... Samo je pitanje vremena, umora itd.

 

Valjevci sa foruma (npr. kolega Libero) mogu ti predložiti detaljnije rute po Valjevskim planinama (mislim na Medvednik, Jablanik, Povlen i Maljen).

 

Da bi maksimalno uživao, predlažem da sačekaš da se malo stabilizuje i iščisti vreme i da se malo prosuše ovi seoski putevi (osim ako baš eksplicitno ne preferiraš blato :D)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Nemam tracklog - ne trošimo te moderne tehnologije :P Elem, do Stava vam ne treba tracklog - iz Valjeva krenete magistralnim putem ka Loznici, Osečini itd. i u Pričeviću skrenete levo. Idete pravo i za deset minuta dođete u Stave. U Stavama se pre mostića skrene levo (ima putokaz za selo Suvodanje). Opet idete pravo kud vas put vodi. Na video snimku na 6:10 vidi se deo gde asfalt nastavlja oštro desno na gore, a pravo ide makadam. Tu nastavite pravo makadamom i opet idete kud vas put vodi. Izbijate na visoravan odakle puca pogled na Platno Medvednika i klisuru Zavojšnice. Tu ima jedno odvajanje levo kojim mislim da se stiže do doma na Medvedniku i tu samo treba nastaviti pravo. Ispred tog odvajanja ima i biciklistički putokaz kojim je označena trasa ka Drini, tako da nema šanse da se omaši ruta. Posle samo pratite put pored Zavojšnice i posle Ljuboviđe i stignete podno Proslopa.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja