Jump to content

Moto Zajednica

gsxr 750 puca i bljuje vatru na uaspuh prilikom paljenja

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova

kupio sam gsxr 750 93god..da pravim street fighter,, motor nije paljen 7meseci ja da ga upalim ono samo iz auspuha bljuje vatru i puca,, proveravo sam svecice bacaju varnicu.,,nema sanse da upali,,,, i svasta nesto sam pokusavo a ono i dalje isto,,,,,pomagajte ljudi ko boga vas molim :(:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

promeni svecice...za pocetak...:takoje:

svecice su dobre bacaju varnicu kako treba...ali karburatore nisam diro...probacu da ih skinem i da ih ocistim za pocetak pa cemo videti dali ce biti neka promena....da i nisam spomeno da mi se ulje jako oseti na benzin0tuzan.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

isti slucaj sam imao pre mesec dana na mom gsxr1100..stojao dugo i da ga upalim:ispustim talog iz karburatora,upali jedva,kako das gas tako bljuje vatru i puca ko lud na 3000obrtaja :),sledece paljene sve 4 svecice natopio benzinom i nije hteo vise da upali..svecice druge zamenio nista,i na kraju ono prvo sto me mrzelo da radi mje bio jedini kvar!a to je karburatori katastrofa u njima,i naravno pravac kod bokilica na pranje i stelovanje.(a u njima sta je sve bokilic izvadio mogao sam dvoriste da asvaltiram hahaha).Sad motor ujeda :):takoje: hvala bokilicu na opravku ;)

a to sto imas benzin u karbovima sigurno ti od stajanja slavina propustila benzin i iz karburatora ti otislo u ulje,zameni ulje nista ti sa agregatom nije ne brini :takoje: pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

Ocisti karbove i zameni svecice,nema veze sto bacaju struju,mozda je neka probila 0takoje.gif

 

hvala drugari idem oma da skidam karburatore...da budem iskren i mene je mrzelo da skidam karburatore ali sad cu morati da probam...da ih ocistim,,,jedino mi je to preostalo da probam1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

prvo promeni svecice.pa ga pali,to sto bavaju varnicu nemora da znaci da to rade i u vakumu,to jest pod kompresijom...posto se ceo zivot bakcem sa suzukijima,drzim servis pricam ti iz iskustva,postoji mogucnost i da su karbovi losi,ali promeni prvo svecice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

prvo promeni svecice.pa ga pali,to sto bavaju varnicu nemora da znaci da to rade i u vakumu,to jest pod kompresijom...posto se ceo zivot bakcem sa suzukijima,drzim servis pricam ti iz iskustva,postoji mogucnost i da su karbovi losi,ali promeni prvo svecice...

ok imam nove probacu prvo njih da promenim0takoje.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Proveri kompresiju,možda su se napravile naslage na ventilima,imao sam takav slučaj.Išao sam dotle da šlepam autom i na jedvite jade upalio :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Da nije rezervar bio zedan pa se napio kise ako je stajao napolju...oce da pucka kad ima vodice a i kad su svecice u q... a i kad karbove ne uradi Boki.Kako god, na vreme si krenuo pa do toplijih dana ima vremena,sredices 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

Da nije rezervar bio zedan pa se napio kise ako je stajao napolju...oce da pucka kad ima vodice a i kad su svecice u q... a i kad karbove ne uradi Boki.Kako god, na vreme si krenuo pa do toplijih dana ima vremena,sredices 0takoje.gif

promenio sam svecice dao je sinoc prvi znak zivota1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Kawa z750s

da ne otvaram drugu temu....i ja nisam palio 4 meseca i sad kad hocu da ga upalim nema sanse samo puca. ..verglao i upalio nekako al radi kolko se meni cini na dva cilindra al sam ga odmah ugasio i vise ga nisam upalio...jel i kod mene nevaljaju svecice?eh bokilic sto nisi malo blize...:-(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

da ne otvaram drugu temu....i ja nisam palio 4 meseca i sad kad hocu da ga upalim nema sanse samo puca. ..verglao i upalio nekako al radi kolko se meni cini na dva cilindra al sam ga odmah ugasio i vise ga nisam upalio...jel i kod mene nevaljaju svecice?eh bokilic sto nisi malo blize...:-(

druze kod mene su svecice bile u pitanju a iz ovih prica izgleda da imas isti problem0plac.gif

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

meni je ovo prvi motor pa se bas ne razumem a koje svecice da kupim da zamenim?koje si ti kupio?

CHAMPION RA4HC ili NGK CR9EK

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Kawa z750s

meni je ovo prvi motor pa se bas ne razumem a koje svecice da kupim da zamenim?koje si ti kupio?

CHAMPION RA4HC ili NGK CR9EK

hvala puno!!od tebe sam pokupio puno korisnih informacija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

meni je ovo prvi motor pa se bas ne razumem a koje svecice da kupim da zamenim?koje si ti kupio?

CHAMPION RA4HC ili NGK CR9EK

hvala puno!!od tebe sam pokupio puno korisnih informacija...

 

nema na chemu :takoje::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

meni je ovo prvi motor pa se bas ne razumem a koje svecice da kupim da zamenim?koje si ti kupio?

NGK skini stare pa pogledaj oznaku koja je

drugari suza upalila ali naauspuh izbija crni dim do jaja0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja