Jump to content

Moto Zajednica

nikmih

Članovi
  • Broj tema i poruka

    124
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

O članu nikmih

  • Rođendan 31.05.1982.

Profile Information

  • Pol
    Muškarac
  • Lokacija
    Beograd - Zemun
  • Motocikl
    Zontes 350E

Poslednji posetioci profila

Sekcija koji prikazuje poslednje posetioce ovog profila je isključena i ne prikazuje se ostalim članovima.

nikmih's Achievements

Svrati ponekad

Svrati ponekad (2/6)

186

Reputacija u zajednici

  1. Ah.. garancija, izašao sam iz garancije odavno.. sam menjam sve jer u servisu umeju da “zaborave” da promene npr. ulje u prenosu na 1000km pa na 5000km pa ja onda ispustim na 8000km iz prenosa gustu sivu masu, a treba da izadje retko žuto ulje koje kosta 500 dinara 250ml. A sam sam menjao na 8000km ulje tj. radio mali servis jer mi je fabrika odbila garanciju, vozio 2km off-roada po nekoj šumi na Rudniku i spalio lamelu, jbg upao u tri blata, klizavo kamenje itd. iskljucio abs i esp da bi mogao uopste izaci i eto, tu sam popi_deo na fabriku i garanciju i davanje para na mali servis ( 100e ) i odmašćivač svaki put što potroše ceo za 600dinara hahha.. šalim se. Samo uradite ono što treba i sve ok i nemoj nesto da polomite od plastika ili ako polomite recite jesmo, stavicemo novo. Zato sad radim sve sam i ulje uvek žuto ispustim i zamenim sve.
  2. Uspeo, sad čekam da mi stigne bravica pa da je zamenim. Ispod repa ima otvor gde ulaze neki kablovi( sa leve strane ) … e pa u dubini do kraja se vidi cilindar mali koji se gurne duugim šrafcigerom ( ili nečim drugim tankim a jakim ) i gurne se na desnu stranu da udje. Zamena je relativno laka.. na par šrafova se skine celo dno sedista i na tri srafa ide bravica i kablic u dzek i to je to. Hvala na savetima
  3. Pokušao sam i dok radi skuter da otvorim tako sto dva puta kliknem dugme, ali se isto desava. Malo sam guglao i negde naleteo da se i drugima desavalo da taj “actuator” ode. Ima ga na Aliju za 38$ … samo treba podignuti prvo sediste a da nesto ne slomim.
  4. Tako je… gasi ih ispod 13.3 V i onda trepti samo jedna lampica.. kad krenes npr. sa semafora i podigneś obrtaje napon skoči opet na preko 14V i grejači opet rade. Stavi na max grejace na peti stepen da svetle sve tri lampice ( samo jednom klikneš ) i trebao bi da osetis za minut već toplo. Nego.. juče mi se desilo, da kada sam hteo da otvorim tj. otključam sedište, kliknem taster, čuje se jedan beep i to je to, nema škljoc. Kao da je otišao motorčić za povlacenje sajle. I nemam ideju kako sada da otvorim sedište. Pomislio sam da nije moozda slab akumulator, pa sam stavio punjač i nakon par sati probao ali isto se dešava. Ja nemam mehanicku bravu pa da mogu ključem da je otvorim. Samo na dugme i ne vidim neki prilaz ispod sedista pa da nesto skinem. Jedino mi pada na pamet posto ima lufta ispod sedista, i brave, da zavučem neku smotanu iglu pa da pokusam tako. U pitanju je 368G. Ako je neko imao sličan problem.. Hvala unapred
  5. Upravo tako.. šira jeste ali nije viša i lepo mu čuči. Malo ima dvotockasa sa napred 17” a iza 14” pa zato nije bilo na stanju dve gume sa istom šarom. Mada ja mislim da to nije toooliki problem za ciklistiku, kolicinu odvoda vode ali ajde.. poslusao sam iskusnijeg ko se bavi time. Iza mi je samo zasmetao jedan plasticni deo tacnije šiljak sa leve strane koji ne znam zasto je tu.. mozda da se ugradi branik na zadnji tocak pa mu to dodje kao neka kukica, žabica.. tako da sam to skratio za koji milimetar i to je to.
  6. Pa i ja sam uvek trazio fabricke mere ali nisu imali istu šaru za 17” i 14” i po savetu vlasnika vulkanizerske radnje Dum odlučio sam se za taj korak Dobio sam niži zadnji kraj i sad mi bije prednji far malo više
  7. Zvono spaljeno.. sve boje na njemu haha.. od zelene ljubičaste plave i one pakne koje idu na njega… prosao sam negde nizbrdo po vlaznom kamenju .. nagib za kroserice .. i nije bilo nazad.. dva tri dooobra blata u nastavku.. isključio abs i kontrolu proklizavanja da bi mogao da se izvučem iz šume i eto.. na reklami je jedno.. a cvt definitivno nije za takav offroad.. mada bi se tu svaka lamela istrošila.. e sad koliko ima mesa ova na Zontesu.. očigledno ne dovoljno za ovakve avanture Ja sam pičio avanturu po avanturu, prošao Transfagarašan, uzbrdo ali sve asfalt, onda sam provozao po Zagajičkim brdima, tu je bilo zanimljivo, ali je Zontes izgurao nekako po pesku i prašini, ali ovaj Rudnik mu je bio previše. Dunlop odlicno drzi i mislis da mozes uvek da ga jos oboris u krivini i tisi je naravno od fabrike jer nema krampona. Jedva sm nagurao iza 160 ali sam hteo da bude ista šara i napred i nazad.. pa sam i napred uzeo širu kao za Hondu xadv 750 120/70/17 a nazad sam stavio 160 umesto 140 .
  8. Moja druga Zontara evo skoro 20000 km presla ove sezone, predhodni 350E je prošle sezone napravio 22000km po Srbiji, Rumuniji… Ne ide bolje iako ima na papiru vise konja kubika i obrtnog momenta od 350e a mislim da je do aerodinamike.. lošija zastita od vetra, manje mesta za noge itd. Ja sam 180cm i fali mi da ispruzim noge kao na 350E modelu. Ali G ima volan kao kod motora i fuzastere pa je osecaj drugaciji i navikao sam se. Kao i E i G model ( moje misljenje ) nema nikakve blokade elektronske do prvog servisa ( 1000km ) i ne dobija i ne otkljucava se snaga u ovlascenom servisu.. merio sam ubrzanje na 900km predjenih i posle servisa.. osecaj je isti i brojke su bile identicne. Na G se ne oseti ni razlika u S i Eco modu… na 350E je bila minimalna. Nisam rastavljao agregat ali tih 18cc razlike na papiru ne znam da li su promenili nesto ili su produzili hod klipa ili je marketing.. kao i za neka trzista taj 368G ima ime 400G zbog zakona koji zabranjuje voznju po autoputu motorima koji imaju manju zapreminu od 399cc Potrosnja je od 2,9L do 4,5L .. rezervar je 17,5 L i rekord mi je bio 510km sa jednim rezervarom. Za sada mi je samo lamela zvono vrisnulo, imao sam srece pa su imali jednu rezervnu od 350E na stanju, posto je sve isto… pa mi je skuter popravljen za par dana.. čak su mi dali deo po nabvnoj ceni jer je fabrika odbila garanciju.. Tako da Mića je odigrao korektno koliko je mogao. Lamela je izgorela jer nisam znao da vozim cvt 3km po offroadu nakon 25 godina iskustva na dva tocka… tako da.. ko ima G neka ne ide bas gde idu Tenere i Afrike ( Ja sam skrenuo na Rudniku u neku šumu i jedva se vratio kući Kada su istekle fabricke gume stavio sam Dunlop scoot road lll i sada samo asfalt
  9. 350E sam vozao 22000km i otišao mi je samo prekidač grejača ručica
  10. Blizu 14000 km na G i mašina radi kao sat
  11. Ja sam uzeo te nalepnice providne, ove šmirgl varijante mi se nisu svidele. I uzeo sam crashbar za auspuh.
  12. Meni je City Grip 2 malo tresao preko 120-130 dok ona kineska nije ni na 150
  13. I moj je isao mrrrvicu na jednu stranu, ne znam više na koju, sa 23000km sam ga prodao i sad teram 368G, a probao u subotu 703RR... jaoo što to ide
  14. Ja sam primetio slicno na prvoj voznji ali ono male vibracije od gume jer mi je ovo prvi put sa ovakvim gumama. Ima vibracija najvise oko 3000rpm i to je sve sto sam ja primetio.
  15. Odem na odabir ekrana i izaberem konektiviti i tu mi se pojavi QR code i onda skeniram kod sa display-a motora preko telefona i app i onda nastavim dalje.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja