Jump to content

Moto Zajednica

dl minak

Članovi
  • Broj tema i poruka

    371
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: dl minak

  1. Bilo mi je zao da ne sredim i kociona klesta kada vec sve sredjujem pa su i ona ociscena presmirglana i prefarbana Instalacije su bile u dosta jadnom stanju,zato sam sredio kolko sam umeo Ociscene,prevezane,neke zice zamenjene,ocisceni kontakti i sve ponovo presvuceno platnenom trakom
  2. A sada se ponovo vracamo na agregat. Najpre je na njemu proverena kompresija i po saznanju da klipovi odlicno zbivaju (po 12 jedinica ) reseno je da se skine samo poklopac za stelovanje ventila. Po obavljenom poslu krenulo se sa pranjem agregata,odmascivanjem,smirglanjem,pranje, susenje i na kraju farbanjem specijalnim sprejem za agregate sto je otprilike izgledalo ovako
  3. Auspuh je bio na peskarenju a onda obojen termo bojom do 800 stepeni Neko gore je pomenuo zivce. Verujte da sam radeci ovo bas odmarao zivce. Uzivao u ovom poslu No idemo dalje
  4. Sve vreme dok su se obavljali radovi imao sam podrsku mojih prijatelja koji su samnom na motorima na skijama a boga mi i u picu i u sali
  5. Prednje viljuske su otvorene da bi se proverilo u kakvom su stanju opruge A bile su zadovoljavajuce(na donjoj granici) pa su za sada vracene i nalivene novim uljem
  6. Smirglala se i opruga zadnjeg amortizera lanac se prao sve dok nije dobio sjaj novog
  7. A onda su poceli poslovi oko sredjivanja. Najpre je ram trebalo dobro odmastiti i osmirglati Kada smo vec kod smirglanja nekoliko popodneva je otislo i na pripremu za farbanje oklopa Da bi se sve pripremilo kako treba
  8. A posto je sada samo ostao volan i tockovi , greota je ne iskoristiti to i ne prefarbati makar i ram i zameniti ulje u viljuskama
  9. ili iz drugog ugla dok agregat ne zavrsi na stolu
  10. E sada, na slici gore se vidi da je i agregat dosta izgreban, pa kada se vec doslo dovde makar i boja na agregatu da se osvezi. Ide i on napolje dakle rashladna tecnost instalacije
  11. Kada se vec dovde stiglo da se makar srede karburatori i prestelujemo ventile. Dakle jos delova van i jos malo
  12. A onda je krenula demontaza pa onda jos malo pa jos malo
  13. Zelim pa pokazem kako su tekli radovi na zimskom sredjivanju motocikla, i mozda pruzim mogucnost da neko nauci nesto novo iz mog iskustva. No krenimo redom. ovako je motor izgledao pre pocetka sredjivanja
  14. Dobrodosao. Narucis karike i gumice ventila i vise nema da te muci a kolko sam cuo da ni to nije neka velika investicija
  15. Dobro bre ljudi i na kraju koje su dizne za jaci 2000-o godiste
  16. i ja se igram sredjivanja
  17. Hvala,takodje kolege
  18. odlican
  19. odlican rad
  20. Guma je skoro nova samo tako izgleda na slici.Prosla je svega 1000-2000
  21. Kao ga prodajem a stalno ulazem u njega
  22. race
  23. Bravo
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja