Nije od pranja.Curi bas antifriz i to kada na primer stisnem bilo koje crevo od rashladnog sistema.Mene zanima zasta su te rupe,a ne znam ni koje "tube."Jedino ako mislis na one cevi koje su nabijene sa gornje strane u glavu i na donjoj strani tih cevi ima gumice a na drugu stranu cevi se navlaci crevo koje ide na termostat.Jel ti mislis na te gumice (oringe) koje su dole u glavi.To bi onda znacilo da antifriz prodje pored gumica i nekako curi na te rupice.A kako onda kada perem motor ta voda ne prodje pored tih istih gumica i ne pomesa se sa antifrizom?Ako ti nije problem da mi pojasnis malo,jer u owner manualu ne mogu da pronadjem zadovoljavajuce objasnjenje.
Zna li neko cemu one rupe (oko 5 mm),na glavi Kawasakija en 500.Mislim po jedana rupa na glavi sa strane negde izmedju rebara.Cini mi se da mi tu curka antifriz,a ne mogu nigde da nadjem sta predstavljaju ti otvori.
Slazem se sa onima koji tvrde da je ovaj zakon doet samo zato da se napui budzet.Kakva bezbedost sa upaljeim svetlima leti na 35c .
Moze samo da ti smeta.Jedino smo mi ugrozei,jer smo sada maje primetni i e odvajamo se od automobila.Da dodam jos esto.Padu obrtaji i to fino kada ukljucite sve potrosace na kolima a svetla se svakako ne ubrajaju u male potrosace.Ko ne veruje,neka ostavi svetla na ugaseom automobilu pola sata.
Koji je to anaser?.Imaj na umu da anaser povuce ogromnu struju kada je opterecen.A ako radi bez opterecenja on se zalece i ima da se raspadne(t.k.z. redni motor)
Motor od brisaca vuce oko 3 do 4 ampera opterecen,ali nisam siguran da bi imao dovoljno snage.
Po hladnom vremenu,evo danas,upalim motor Kawasaki EN 500.Odlicno radi,reaguje na sauk,miran ler,ali dok se ne zagreje dimi prilicno iz levog auspuha a iz desnog se ne vidi uopste.Kada se skroz zagreje,izjednaci se i slabije dimi,skoro da se ne vidi.Inace boja je valjda siva ili bela,mislim dok se vidi dim.
Da se upisem i ja nastavljajuci Hermanov istorijat.Koliko juce sam pazario motor od naseg forumasa i sa radoscu mogu da kazem da je moja lepsa polovina zadovoljna motorom.Mozda i zato sto nas dvoje zajedno 130kg pa motor nije siguran da li ga je zajasio jedan ili dva coveka.Slike jos nemam,ali potpuno je isti kao i na nekad postavljenim od strane Hermana.Zelim mu da brzo i uspesno nadje putni motor pa da tako i njegova gospodja bude zadovoljna.
a,koje sada imas.Interesuje me jer planiram kupovinu istog i to od Hermana,pa bih i ja menjao fabricke,da dobijem bolji zvuk.Svidja mi se zvuk sa onim topovima od Tore,ali izgledaju katastrofa(bar na slici)
Nama fali jos samo malo evrica,ali nikako to malo da nadomestimo.Mi smo se culi onomad i mi nismo imali srca da dodjemo do vas da ga vidimo.Ajde ga povucite iz prodaje na jedno dva meseca,pa ga onda objavite ponovo.Tada je nas.
Ajde,ako te ne mrzi odvezi ga kod nekog ko je visok 160 cm.Ako moze da je zajasi bar prstima da dohvati asvalt javi mi i ja sam zainteresovan,jer upravo sam prodao svog Viraga.