Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia AF1 125 Sport Pro. kakav je motor po vasem misljenju????

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

zanima me gore navedeni motor, covek sa foruma ga prodaje, pa se zanimam za njega? inace visok sam 191  i imam oko  85kg, imam 17 godina, neznam da li mi je mozda mali motor, jer sam jednom sedeo na takvoj apriliji samo starijoj i nije mi uposte izgledala mala, sta islite koliko vredi. itd,.....sve je u redu namotoru.

 

 

post-2028-12878991569561_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Pancevo

To je bio moj motor pre jedno 4-5 godina, ja sam bio zadovoljan sa njim, pogotovo da sam imao 16-17 godina pa je sve bilo super, inace motor je 93 godiste, u dobrom je stanju, ja sam mu tad zamenio nov klip i cilindar i stavio nove gume e od tad sta je radjeno najbolje da se raspitas sa sadasnjim vlasnikom, inace ja sam licno bio zadovoljan sa tom aprilijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

To je bio moj motor pre jedno 4-5 godina, ja sam bio zadovoljan sa njim, pogotovo da sam imao 16-17 godina pa je sve bilo super, inace motor je 93 godiste, u dobrom je stanju, ja sam mu tad zamenio nov klip i cilindar i stavio nove gume e od tad sta je radjeno najbolje da se raspitas sa sadasnjim vlasnikom, inace ja sam licno bio zadovoljan sa tom aprilijom.

 

Posle je dosao kod mene. To je limitirana serija, svaka ima serijski broj na ramu, ova je cini mi se 1650. Ja sam ulozio 800e u njega (sto opreme, sto delova), kad je otisao bio je u besprekornom stanju, vrtila se ko blesava, i isla jos blesavije! To je bilo pre tri godine

0gdd4_apriliaqx7.th.jpg

 

MDQAj_ucrvenotr4.th.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

MAki, koliko moze najvise da izvuce? kako da znam kakav je klip, jebiga neznam jel je isti fazon kod tomossa i aprilie, jes da su 2t, ali kako da vidim kakva je kompresija. i to razumes, kako da gledam to i sta jos da vidim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Pa sa tim prenosom (duzim, ostao mi je jos jedan zadnji zupcanik) sa kojim sam je prodao isla je drugom 100km/h na 12500rpm, a maksimala 160, 170... zavisi, ipak je to mala zujalica, moras da uzmes u obzir tvoju visinu, tezinu, smer vetra, sijanje sunca... ;D

Kompresija je bila oko 10 kad sam je ja vozio, ja sam stavio nov cilindar, a imam jos uvek dva klipa (oba Vertex, kao i taj u masini, laksi od fabrickih) za naredne "specijale" (54.00 i 54.02) i nesto karika, lezajeva...

Pazi, taj motor sam prodao u full race postavci (veci karburator, racing izduv, druga elektronika, karbonski usis, uradjeni kanali, klip, kovana klipnjaca, itd,itd...) i masina za 100% iskorisenje potencijala zahteva da je sa vremena na vreme (u zavisnosti od, hm, meteroloskh uslova) blago "nastelujes" da bi radila. Jako je osetljiva na lose gorivo i promenu spoljne temperature ili (neces verovati) atmosverskog pritiska. He, radi bolje nego barometar!  ;D (sto se tice osetljivosti to se odnosi na sve dvotaktne zujalice)

Mada, kada se sve kockice sloze, dobijes soldnu spravu za vitlanje po krivinama! ;D

 

I jos jednom napominjem. TO JE BILO PRE TRI GODINE. U kakvom je stanju motor sad, to ne mogu da tvrdim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja