Jump to content

Moto Zajednica

Bled i Bohinj..... duet iz školskih dana

Recommended Posts

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Krenuli smo pred  noć prema Zagrebu kako bi ušparali malo vremena i ujutro krenuli dalje... ALI ...   :)

 

Prvo smo se malo uspavali jer smo navečer malo duže pričali ...   ;Dl .... pa dok smo krenuli, već je bilo i 10 sati iako je plan bio krenuti u 8 ..    ;D

 

No ajmo ispočetka... Kiša pada, pljušti, a mi se sve nadamo da će prestati ... kad stvarno, oko pola 7 (navečer) kiša staje i mi nadobudno krećemo ... Naravno da je kiša počela već nakon nekoliko kilometara, pa smo oblačili kišnjake...   :))

 

P9112258.jpg

 

P9112257.jpg

 

Ali nismo od šećera, pa smo se ipak nekako dovukli do ZG...   :)

 

Ujutro kavica, pa polazak.... Prva stanica granični prijelaz Bregana i lijepljenje vinjete...   :-\ (nabijem ih na vinjetu)

 

P9122264.jpg

 

I tako malo po malo smo se dovukli do Bleda.... to vam je ono jezero negdje u bespućima Slovenije, ako niste znali ...   :D ... No bez obzira na sve, tamo je prelijepa priroda i ima se šta za vidjeti ....    8)

 

P9122266.jpg

 

P9122274.jpg

 

P9122287.jpg

 

P9122288.jpg

 

P9122304.jpg

 

Životinje su prekrasne i vrlo pitome..

 

P9122298.jpg

 

P9122279.jpg

 

U šetnji oko jezera smo spazili i nekakvu žičaru i "nešto" zanimljivo ...   :)

 

P9122286.jpg

 

I naravno da nismo mogli odoliti a da ne vidimo šta je to i naravno da probamo ...   ;D ;D

 

P9122312.jpg

 

P9122323.jpg

 

P9122325.jpg

 

 

Tu smo malo obišli šta je bilo za obići ...

 

P9122330.jpg

 

P9122331.jpg

 

A zatim put pod noge prema Bohinju..... to je jednostavno tako, Bled i Bohinj idu u paketu još od osnovne škole...    ;D ;D

 

Cesta od Bleda do Bohinja i nazad je *eeeeebeno dobra za dati si oduška na gasu i porubiti gume...   ;D a to jako dobro zna i lokalna ekipa kojoj smo se pridružili kao padobranci ... ali ja sam naravno vozio po propisima...  8)

 

Na Bohinju je također prelijepo, ali naspram Bleda je više onako "divlje", ne čini se tako iskomercijalizirano i djeluje puno prirodnije...   ::)

 

P9122333.jpg

 

P9122343.jpg

 

P9122354.jpg

 

P9122358.jpg

 

P9122368.jpg

 

Na povratku sa Bohinja, u nekoj Slovenskoj (Slovenačkoj  ;) ) p*ipizdini nas je zatekao vrlo nesnakidašnji prizor, pa smo to jednostavno morali zabilježiti objektivom ....

(pa si to možete i uramiti ..  ;D )

 

P9122369.jpg

 

P9122371.jpg

 

U Ljubljani smo stali malo u centar da nabacimo neku forkicu i bacimo nešto u kljun....

 

P9122380.jpg

 

P9122382.jpg

 

P9122384.jpg

 

P9122388.jpg

 

P9122389.jpg

 

P9122391.jpg

 

A nakon toga po gasu i pravac kući jer nas je već odavno stigao mrak ....   :(

 

P9122394.jpg

 

Sve u svemu nama je bilo odlično, malo smo se navozali, malo vidjeli mjesta gdje sam zadnji puta bio sa roditeljima još u 4-5 osnovne... nabili koji kilometar i kvalitetno "ubili" ovu nedelju ..   8)

 

ruta.jpg

 

cca 850 kilometara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

pa zadnja slika je karta...  ???

 

ali ako trebaš detaljnije.... nije problem... reci točni koji dio te zanima.... sve kroz HR ili samo SLO .. ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Prva stanica granični prijelaz Bregana i lijepljenje vinjete...   :-\ (nabijem ih na vinjetu)

 

;D ;D ;D

 

Bilo bi jos lepse, da ste zaobisli autoput... ;) Cestitam... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

prvobitni plan je bio ići starom cestom.... ali zbog kašnjenja u polasku ipak je pao autoput .... ali da ti budem iskren... do Krškog (cca 25km) je ravno... poslije Krškog ako se voziš 150-160 i više, njihov autoput uopće nije ravan ... a na 200 možeš i gume porubiti mjestimično ... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Ljubljana

ima neku ručku... prema naprijed ubrzava, povučeš ju nazad i koči .. :)

 

Vidim....da si puno koćio  ;)

 

BTW......Slovenski autoputovi imaju puno krivina......zato su i koštali 6 puta više, no štu su planirali  :P

 

Sledeći put, kad idete u Bohinj.....skrenite preko mosta i gasa prema Pokljuki.....i tek onda natrag za Bled. Nije neki jako dobar put.....al ima svašta da se vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

 

Vidim....da si puno koćio  ;)

 

prvi puta sam bio na tome... nisam znao kako se ponaša....  ;D

 

a za drugi puta više nismo imali vremena....  ::)

 

 

BTW......Slovensi autoputovi imaju puno krivina......zato su i koštali 6 puta više, no štu su planirali  :P

 

Sledeći pt, kad idete u Bohinj.....skrenite preko mosta i gasa prema Pokljuki.....i tek onda natrag za Bled. Nije neki jako dobar put.....al ima svašta da se vidi.

 

dobar je Slovenski autoput.... bar za malo bržu vožnju ... ;)

 

slijedeći puta kad budemo išli, vjerovatno će biti na dva dana, pa ću te vjerovatno poslušati za savjet ... THX

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Kanta je kod mene već drugi puta pokazala sve nule na satu ...  ;D ... kad sam ga kupio (razbijenog, prije koju godinu) vratio sam sat na nulu, čisto da vidim kilometražu ..  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja