Jump to content

Moto Zajednica

Lom kolena, molim za savet...

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova

Da se javim da sam nekako navikao na celu situaciju. :neznam:

Prvih nedelju dana sam imao longetu gipsanu i posle nedelju dana odem na pregled i kaze doktor mora sad cela noga u gips, i prednji deo. Posle prvobitnog soka pitam jel moze plastika kaze meze, kupim plasticni gips i mogu vam reci da sam se preporodio! :)

E sad, posle toga nisam bas mirovao, 2 dana sam isao tamo vamo, noga me vise ne boli uopste, znam da su svi doktori rekli da mi je lom tezak i ozbiljan i da moram da mirujem ali ja ne mogu.

Juce kum pokaze snimke nekoj doktorki ortopedije i ona kaze da je ona radila stavila bi mi i kuk u gips, da ne pomeram nista jer je jako tezak i zajeban lom. 

Sad sam sludjen, ne znam sta da radim, mene nista ne boli, osecam se super, mogu da se krecem a svi me ubijaju u pojam da ne smem ni do WC?! Ne znam da li da mirujem ili da i dalje skoknem negde bez neke bojazni da nesto moze da krene kako ne treba?!

Da jos jednom napomenem, meni je donja kost u kolenu napukla na 2 mesta, sve je na svom mestu, ne znam sto svi govore da je ozbiljna povreda a nisu nista morali da namestaju... Nisam pametan.. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 27.6.2018. at 10:51, Perkele je napisao:

Hvala svima na savetima, prilicno ste mi pomogli. :)

Imam jos jedno pitanje, da li mogu da koristim podlaktne stake za ovaj vid povrede ili moraju potpazusne?

@Nenade, kad ti odgovara da nazovem? :)

 

Svakog dana sam u akciji od 06.00 do ponoci, pa nazovi kada ti odgovara. Jedino se ne javljam dok sam na fizikalnoj terapiji, posto zbog magneta ostavljam telefone u automobilu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 59 minuta, Perkele je napisao:

Da se javim da sam nekako navikao na celu situaciju. :neznam:

Prvih nedelju dana sam imao longetu gipsanu i posle nedelju dana odem na pregled i kaze doktor mora sad cela noga u gips, i prednji deo. Posle prvobitnog soka pitam jel moze plastika kaze meze, kupim plasticni gips i mogu vam reci da sam se preporodio! :)

E sad, posle toga nisam bas mirovao, 2 dana sam isao tamo vamo, noga me vise ne boli uopste, znam da su svi doktori rekli da mi je lom tezak i ozbiljan i da moram da mirujem ali ja ne mogu.

Juce kum pokaze snimke nekoj doktorki ortopedije i ona kaze da je ona radila stavila bi mi i kuk u gips, da ne pomeram nista jer je jako tezak i zajeban lom. 

Sad sam sludjen, ne znam sta da radim, mene nista ne boli, osecam se super, mogu da se krecem a svi me ubijaju u pojam da ne smem ni do WC?! Ne znam da li da mirujem ili da i dalje skoknem negde bez neke bojazni da nesto moze da krene kako ne treba?!

Da jos jednom napomenem, meni je donja kost u kolenu napukla na 2 mesta, sve je na svom mestu, ne znam sto svi govore da je ozbiljna povreda a nisu nista morali da namestaju... Nisam pametan.. :neznam:

Odgovoricu ti ukratko:

U udesu mi je naprslam kugla tibije. Strucnjak koji je ocitao rtg snimak nije video naprslinu, nakljukali su me Zodolima i slicnim ubicama bola, i pustili su me da "oprezno setam". Posle dva dana copanja, naprslina se otvorila, i pustila crtu uzduzno niz tibiju. Sreca je samo da se nista nije otkacilo i dislociralo. E, zbog toga bi da se svi osiguraju, i plase te najnepovoljnijim varijantama, verovatno znajuci da si nemirnog duha...

PS: kada mozes, slobodno nazovi da se ispricamo. msm da imamo zajednicke teme...  ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ljudi, nemojte zbunjivati coveka oko gipsa.

Klasican gips je nuzno zlo,

tkz plasticni gips se strucno naziva spiralni gips.

Atrofitanje je videstruko umanjeno kod spiralnig gipsa,

Higijena: Spiralni gips mozete kvasiti do mile volje, ja sam se kupao na bazenu.

Posle kupanja gips na sunce ili susenje fenom.

A o komforu u odnosu na klasican gips ne treba trositi reci.

Tezina; Spiralni je visestruko laksi i samim tim je lakse kretanje.

Cvrstina: Klasican gips ima tendenciju raspadanja i osipanja.

Spiralni je cvrst poput karbona.

Izvinjavam se na pravopisu.

Kucam iz kreveta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Gothenburg
  • Motocikl: BMW R1200R x 2, 2008
12 hours ago, SHOKLA said:

Odgovoricu ti ukratko:

U udesu mi je naprslam kugla tibije. Strucnjak koji je ocitao rtg snimak nije video naprslinu, nakljukali su me Zodolima i slicnim ubicama bola, i pustili su me da "oprezno setam". Posle dva dana copanja, naprslina se otvorila, i pustila crtu uzduzno niz tibiju. Sreca je samo da se nista nije otkacilo i dislociralo. E, zbog toga bi da se svi osiguraju, i plase te najnepovoljnijim varijantama, verovatno znajuci da si nemirnog duha...

PS: kada mozes, slobodno nazovi da se ispricamo. msm da imamo zajednicke teme...  ;-)

To je to što se i meni desilo, meni je posle naprsline skroz pukla i dio se odlomio, danas bolje no što je bilo, kuc, kuc, k c ... sad kucam 3X u drvo :-) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja