Evo piskarah kao novikorisnik u par postova i tema, dok ne naidjoh na ovu koja je izgleda prava. Evo imam problem sa Yamahom R1 vec citavu van sezonu, Vozio ga u ovlasceni servis, oni kao svu struju pregledali, svecice zamenili svasta nesto oprali i ocistili ja ga uzmem da probam, i on umesto da trza sto je radio on se gasi u sred voznje. Vratim ga ja i oni posle sve ukupno 2 meseca otkriju da je stopa za oslanjanje motora ustinula neke kablove i da je motor od toga ludeo. Uzmem ja motor ali on opet nece da pali, kazu momci to je akumulator posao kupi novi. Odem ja u prodaju kupim novi akumulator i sav srecan da malo uhvatim ovih lepih dana po crnoj gori. Parkirao ga za rucak, uvece da ga upalim kad malo sutra... ODGURAM ga u servis, a oni posle negog vremena pozvu i kazu REGLER je stradao... Nadjem ja regler odnesem, dodjem uvece kad oni kazu, znas sta nije izgleda regler ili bar nije SAMO REGLER... Posao ti je magnet na statoru, prosuo se... I tako ja sada trazim ovaj Magnet mada mozda i nije samo magnet videcemo
Pa ako imas taj magnet i da nadjemo nacin da se posalje za PG i naravno posle svih ovih pohvala na tvoj racun da prvom prilikom nekako dovezem ovaj motor kod tebe da ga malo pregledas dok jos nije kasno...
POUKA: Pazite kome vozite vase dvotockase moguce da ce ce od sitnog kvara napraviti puno veci.