Jump to content

Moto Zajednica

kameni

Članovi
  • Broj tema i poruka

    259
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: kameni

  1. Dakle, obziorm na moje poznavanje mehanije motora zakljucujem : Kad to budem znao da radim, otvoricu servis (sala naravno) Dobro je, vec sam se pitao gde mi je lanac na prednjem tocku ??? :D
  2. Ne bih komentarisao da li je glupo bezati, ali je MNOGO glupo vijati, izlagati zivote riziku zbog neregistrovanog motora ili slicnog PREKRSAJA !!! Imaju toliko "pravih" kriminalaca ....... nek se manu vijanja motora.
  3. Ovde ima i nosac citaca i magnet. Ovo u sredini sto izgleda kao kociona plocica je magnet, ostatak je metal
  4. Mozda pitam i glupu stvar, ali kako kazu nema glupih pitanja samo ima glupih odgovora (dakle pazite sta pisete) Da bih sam podmazao lanac, kontam da moram motor podici na neki nosac tipa ili na neko cudo gde nateram prednji tocak , a ima rolere na sebi tipa Interesuje me sta je jednostavije i upotrebljivije ?
  5. A gde si to cuo??? Koliko sam ja cuo tvoje informacije su skroz pogresne... Raspitivao se za brata koji je pokusao da radi SMS naplatu.
  6. Zadnji put kada sam cuo procenat, MTS je uzimao nesto 5-10% a telenor ni manje ni vise nego 50 % !!!!!
  7. Dakle, slazete li se da je tabela ok ? Da ne menjam pojedinacne slucajeve sa malim ili vecim razlikama , orijentacija je potvrdjena.
  8. Windstoper je extra stvar, ja sam bas zbog vrata kupio, vredi svaki dinar !
  9. Pa mene su konkretno interesovale neke razlike izmedju par motora, pa mi je tabela pomogle. Sigurno da ima nekih otstupanja (nadmorska visina, auspusi, kvalitet goriva, ritam voznje, opterecenje ili natovarenost ....) ali je ok da ima neki referentni podatak. Uostalom neka ljudi komentarisu razlike tabele i njihovog merenja, bice interesantno videti.
  10. Interesovalo me je nedavno kolke su razlike u potrosnji razlicitih motocikala, pa sam nasao ovu uporednu tabelu na sajtu www.singaporebikes.com . Moguce da postoje greske i odstupanja, ali je ok za orijentaciju.
  11. Promenilo se mnogo toga, prvo marka u Suzuki, a onda model u Wee-Strom ili ti mali DL 650 ! Ponedeljak je dan kada treba da ga platim
  12. Jedna ideja koja mi je pala na pamet kada sam citao ovaj post je da mozda stvarno ne bi bilo lose da napravimo neki "fond" i da dogovorno uplatimo taj novac nekome kome je potreban za primera radi operaciju ili sta slicno.
  13. Pozdrav Zorane, naci ce se neka Suzana i za tebe
  14. Pozdrav i tebi, dobrodosao u malu zajednicu ljubitelja dvotockasa.
  15. Pozdrav, dobrodosao.
  16. Pa manje vise ideja je ok, ali kao prvo siguran sam da kada dodje do placanja vecina nece hteti jer im ta usluga iz nekog razloga ne treba. Drugo, mislim da je lepse, prijatnije i sigurnije osloniti se na "drug na drumu" jer je kao prvo brzi, kao drugo dva vozila na 2700 motocikala ..... malo je. Malo sam se bavio organizacijom, i znam da mi je na 30 ljudi 4 vozila bilo malo u nekim trenutcima da ih razvezem gde treba .... Ideja je dobra, ali teska za realizaciju. Reg firme je u slucaju zanatske radje mala, ali mesecno je minimum oko 100 eura troska, gorivo ... (ne kvari se svima motor u bg) ... mislim da bi pre stvorilo svadju nego pomoc. Necu da odmazem, samo iznosim svoje misljenje.
  17. 1. Foliranti na motorima, koji pokusavaju da motorom ostvare nesto sto na druge nacine nisu mogli 2. Mudrijasi koji su pokupili svu pamet ovog sveta, pa je valjaju meni 3. Crna hronika, najvise bih voleo da se ne puni uopste !
  18. Welcome P.S. (Vel'ko M)
  19. Ajde da i ja kazem nesto kao bivsi vlasnik kineza. KeeWay SuperLight 150, kupio ga 2006 u junu, prodao Wolflord-u u januaru. Dakle za godinu i po ili sezonu i po bolje receno, presao sam nesto oko 7000 kilometara. Problema nisam imao, period privikavanja je bio kratak, obzirom da nije velik motor. Potrosnja nikada nije presla 3 litre na 100 km, moglo je i manje, ali nisam obracao paznju na potrosnju, jer nije velika. Fabricke gume su losijeg kvaliteta kao i akumulator, i moglo se malo vise posvetiti paznje elektrici. Menjac je mogao biti i precizniji, ali sluzi svrsi. Na ostalo nemam nekih primedbi.
  20. Pozdrav.
  21. Pozdrav, dobrodosao !
  22. Akumulator sam ti rekao koji da upujes, kosta manje od 10 eura, i pregurace sezonuako ne i dve. Izvadi taj koji je unutra i trazi takav. Ako ne mozes da nadjes, javi se nacicu ti ja !
  23. A jesi li ti naručio v-stroma sa abs-om? Iz jednostavnih finansijskih razloga NISAM Nisam imao dovoljno para da dodam za ABS
  24. Sve pohvale za Jasminka, zna , ume, poznaje opremu, KORISTI i opremu i delove pa ne prica napamet i ne prepricava tudja iskustva (nisam jeb. , ali mi je pricao jedan sto je gledao i kaze da je dobro ) Dakle, sve pohvale.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja