Jump to content

Moto Zajednica

Ljudi, GasGas??

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Upravo tako...definitivno nepovoljna kupovina...pa ti bar tamo imas izbora, juri nesto za te pare u boljem stanju, bar tamo moze da se nadje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Hvala vam na savetima.Inace zivim u Nemackoj al bi ga nosio kuci,da imam malo ovako za zezanciju.Al mi je sranje sto bi morao prvo tehnicki da mu uradim,da bih mogao da ga prijavim...Imao sam vec ovakvih primera sa automobilima.Znaci u internetu stoju kao samo neka sitnica treba da se uradi,a on kao "nema"vremena".Na kraju kad krenes da  radis tu sitnicu,ispadne jos jedna,i jos jedna...E to mi je problem.A ima tu nedaleko neki zastupnik za Gasgas.Cilindar za ovaj motor kosta oko 1000€ :o :o! Mozda eventualno neki KTM Lc4,ili Husqvarna Te? Sta mislite?Jel "izdrzljiviji" od ovakvog nekog motorceta? Drugovi jos jedno pitanje,i ne smaram vise :D Kako bih mogao neki kros da uvezem? Kakva je procedura?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

ako imas boravak tamo nemoras da uvozis vec moras imati papire na tvoje ime za njega , neznam tamo proceduru kako izgledaju papiri za  fullkros . ako hoces da uvezes full cross nije neka procedura papir od koga si ga kupio neki ugovor i carinjenje 5% +18% pdv  posle sa carinskom deklaracijom si vlasnik , nema voznje po gradu . po meni ako stalno zivis tamo kupi tamo i registruj dovezi ovde i vozi se kad istekne registracija (moslim da je tamo kod vas dve godine) opet nema voznje po gradu .

ako hoces enduro da registrujes ovde onda ima procedura koji papiri ti trebaju za sup i odjava tamo . carinski trskovi isto dodju .

ja sam kupio motor ovde imas temu i pri dnu objasnjenja na koje table cu ga voziti .

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=29808.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Vozi ovde na nemacke papire, svake godine produzavaj nekim bezveznim pecatom saobracajnu i bog da te vidi...niko ti to ne moze proveriti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

He,he pa tako sam vec i radio sa yamahom dt.Znaci novi tehnicki sam uradio,i vozio ga kuci na nemacke table.Za motore i automobile je potrebno svake 2 godine raditi tehnicki. A ja cuo nesto kao,ako sam clan nekog kros kluba ovde,mogu motor preneti preko granice u svrhu treninga,ili tako nesto? Ako je to tacno,mada ne verujem,najverovatnije bi mi motor lupili u pasos,pa bih pri sledecem izlasku iz zemlje morao ii njega u kofer :D A inace sta mislis o onim motorima iz prethodnog posta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Moze, ako motocross motor uvozis na klub ne placas ni carinu ni porez, ali ja ne vidim sta ce ti to kad imas nemacke papire, cross motor se ni tamo ni ovde ne registruje, pa je dovoljno samo da imas papir o poreklu ako ti bas traze.

 

Enduro motor ne moze na klub (posle ga ne mozes registrovati), mada ovo nisa siguran 100%.

 

Dakle, vozi na Nemacke table...

 

Sto se tice LC4 - dobar motor, ali dosta tezi od tog TM-a sto si prvo gledao...to su totalno dva razlicita tipa motora...ne znam zasta ti motor treba, kazi, pa da ti se moze pomoci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

nece ti udariti motor u pasos

 

zaboravih da si pitao za one motore . evo ovako ktm je bolji mozda malo od  Husqvarne ali to su nijansa za te neznam ali ih imas na forumu o njima . glavna stvar kod ovih motora je koliko su vozeni i akani a pritom odrzavani . ako je neko vozio amaterski a nezna sta je sta na motoru neznaci da je taj motor u boljem stanju od nekog kog je vozio profesionalac i odrzavao . mozes uzeti koji hoces u sustini samo povedi nekog ko se razume u mehaniku da ga pogleda .

pitanje je zasta ti treba motor i gde planiras da ga vozis i naravno iskustvo sa kubikazom .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Znaci ne treba da placam carinu za kros? Mogu da ga prenesem preko grane tek tako?  Naravno uz neke paprire da je motor pripada meni? A sto se Ktm-a i Husqvarne tice,cuo sam da su stariji modeli problematicni zbog uljane pumpe? Meni bi motor trebao 20%po putu i 80%po svemu otalom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Znaci ne treba da placam carinu za kros? Mogu da ga prenesem preko grane tek tako?  Naravno uz neke paprire da je motor pripada meni? A sto se Ktm-a i Husqvarne tice,cuo sam da su stariji modeli problematicni zbog uljane pumpe? Meni bi motor trebao 20%po putu i 80%po svemu otalom :)

 

Kao prvo-ako mislis motor voziti po putu onda cross gubi smisao.

U zavisnosti od toga sta podrazumevas pod "po svemu ostalom"-imas 2 varijante:

 

Prva varijanta-takmicarski enduro...

Honda Crf250/450x

Yamaha Wr250/450f

Ktm Exc400/450

Husqvarna Te250/450

 

Druga varijanta...

Honda Xr250/400r

Yamaha Ttr250

Suzuki Drz400e

 

Ovi iz prve skupine su snazniji,laksi,imaju bolju suspenziju-samim tim su bolji za neki zesci off road...Ali takodje-skupi su za odrzavanje i ne odlikuju se pouzdanoscu i dugovecnoscu...

 

Ako imas dosta para,kupi takmicarski enduro-izaberi boju i to je to.

 

U suprotnom-vidi sta ti najvise odgovara iz ove druge grupe...

Drz je malo skuplji od ostalih ali ima vise snage,vodeno hladjenje i bolju suspenziju.Takodje,prati ga glas da je pouzdan i dugovecan.

Xr ima vazdusno hladjenje i legendaran je po svojoj pouzdanosti i dugovecnosti.

Ttr ima vazdusno hladjenje i takodje ima pouzdan i dugovecan agregat.

Za razliku od takmicarskih modela,ovi motori su jeftini za odrzavanje i mogu da sluze godinama bez ikakvih ozbiljnijih intervencijama na agregatu.Zamena ulja,filtera,plocica,guma i to je to.

 

P.S.Ako volis 2t motore-Kawasaki Kdx200/220 bi mogao biti dobar izbor.

Ivan

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Eto, ja bih prepotucio ovu drugu grupu sto je Ivan naveo...i naravno kdx-eve, ako volis cvaje...

 

I dodao bih tu jos kao opciju Suzuki DR350 - isto vazdusar, ali se moze naci za jeftinije pare od dr400-tke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Hmmm.Mogu vam reci i da mi se svidja i taj wr450,ili wr400,samo sto su oni malo skuplji,kao i KTM exc.Imao sam priliku pre jedno 2 nedelje da uzmem Husqvarnu te410 98godina za 2000€.Jbg.ja se dvoumio,i motor otisao...A sto se tice  te honde xr400,video sam da je ima neko na forumu,i mogu reci da je motor izgleda sasvim pristojno.E sad kako ide...? A sto se tice dugovecnosti,to me bas i ne interesuje,jer ne bih prelazio neke kilometre,a vozio bih ga ukupno oko 3 meseca u godini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

ti bar nemoras da panicis tamo ima motora u tim klasama polovnih koliko hoces ako ode jedan tu je drugi dok je ovde malo drugacije ima mala ponuda i veca cena . lepo odaberi sta hoces ako oces asfalt i sumu uzmi neki enduro lakse tezine ako je vise suma a ako je samo suma cross cisti .

ako budes ulazio ovde sa motorom uzmi tamo od nekog kluba papir neki gde se vidi koji klub u tu pise da si njihov vozac i tako to cisto da imas neki papir mada ja mislim da te i ovako nece niko nista pitati , ali nikad se nezna koja na koju budalu naidjes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Ok.Hvala ti na savetu.Iskreno da ti kazem ja ne bih davao nesto puno love za ovakvu masinu,jer bi ja na kraju krajeva vozio najvise 3 meseca u godini. I bas me interesuje,posto vidim da vozis KTM,da li stariji modeli imaju problema sa uljanom pumpom,ili tako nesto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

ne ktm nisam jos ni vozio u radnji je u rumuniji cekam tablice . za koji dan cu ga uzeti . svaki model ima neki problem koji je kasnije resen ali se pojavio nov . tako da to nemozes tako gledati vec u kakvom je stanju masina kad kupujes . ako su ti rekli da oni imaju problem sa uljanom pumpom i ti kupis rezervu to neznaci da ce i tebi crci . jednostano moras da nadjes motor koji lepo izgleda i radi pa povedi mehanicara kad budes kupovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Malo da osvezim temu, interesuje me gas gas fse 400 model, gledam i toga malo sto pise po netu, da koristi identican agregat od drz 400, samo su dekle malo drugacije, napred je na gas gas anlaser, a na drz-u nazad, jedino sto je direktno ubrizgavanje, dizne se menjaju nekim kineskim, zamenskim, oko 20 eura kostaju, citao ljudi menjali, i zadovoljni su, jedino me malo brine pumpa za gorivo ako je u kvaru, kako to naci, i sigurno je skupa? Ostalo se moze naci od drugih model, prednji diskovi mogu od ktm-a i ostale stvari sem agregata moze od ktm-ovih modela. Jeftiniji su od ktm-a, pa se razmisljam dal je to ok kupovina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

S dobrim razlogom su jeftiniji, ti motori se kupuju novi kada si takmičar, a polovni kada si mazohista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja